wmaraci reklam
lidertakipci

Linux sunucularda basit yönetim ve ücretsiz panel önerileri

22 Mesajlar 5.006 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

seferdemirci seferdemirci seferdemirci.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Hocam zamanında zpanel çok iyiymiş,sonra zpanel i kodlayanlar çeşitli geliştirmeler ile sentorayı kodlamışlar,bir nevi üst sürüm gibi.Yani yapanlar aynı adamlar.Ben sentora kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.Ama ne yaparsanız yapın bir cpanel değil bence.
Sentora dışında Centos web panel de iyi.

http://docs.sentora.org/?node=22
http://centos-webpanel.com/system-requirements

bende kurulum yaptım az önce ama pek kullanıcı dostu bir arayüzü yok. cpanele alışkın biri olarak vesta'yı pek sevemedim. bir de sentorayı deneyeceğim. ancak sunucu güvenliği adına veya ne tür konfigürasyonlar yapacagım konusunda en ufak bir fikrim bile yok. o konuda da önerilerinizi bekliyorum.
DeepWebTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

aykutvrl aykutvrl Üzgün Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 745
  • Beğeniler 334 / 194
  • Ticaret 1, (%100)
centos web panel yorar heleki 512mb ramlı sunucuysa . ya kloxo yada vestacp şaşma bunlardan.
Fakat Kloxo ve vestacp'nin centos 7 desteği varmı onu bilmiyorum.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
512 MB ne kadar yeterli bilmem ama öneri olarak centos 6.5 ×64 kur panel olarakta vestacp öneririm uyum sorunu yok stabil birde swap kurdunuz mu sorun yok ama dedigim gibi 512 ye bunlar agir gelebilir

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

aykutvrl adlı üyeden alıntı

centos web panel yorar heleki 512mb ramlı sunucuysa . ya kloxo yada vestacp şaşma bunlardan.
Fakat Kloxo ve vestacp'nin centos 7 desteği varmı onu bilmiyorum.

bildigim kadarıyla centos 7 desteği yok bende bu yüzden kurulumları centos 6.7 üzerine yaptım. son olarak sormak istediğim bir nokta var arkadaşlar. dns yapılandırmasını yapmaya çalışıyorum ancak bir yerlerde sıkıntılar var. bu linkten yapılandırmayı inceleyebilirsiniz http://www.intodns.com/seferdemirci.net

yapmak istediğim şey çok basit aslında. ns1 ve ns2 şeklinde iki adet ns oluşturup, açacağım hostingleri bu ns'lara yönlendirmek istiyorum. yaptığım işlemleri sırasıyla anlatayım isterseniz.

isimtescil.net paneline girerek iki adet ns sunucusu tanımladım domaine.

daha sonra vesta paneline girerek users bölümünden default ns'ları ekran görüntüsündeki gibi yazdım

aynı zamanda vesta panelde dns record bölümünde de ns'lar tanımlı olarak görünüyor.

ve son olarak yapmış olduğum ayar, sunucuyu digitalocean'dan kiraladım. digital ocean kullanıcı panelinde aşağıdaki gibi bir ekran var ve ben bu ekrana da aynı şekilde kendi ns'larımı yazdım.

ancak seferdemirci.net'e doğrudan erişmek istediğimde sıkıntılar yaşıyorum dns yapılandırmasını düzgün yapamadığım için. (ip ile direkt erişim sağlayabiliyorum bu arada) ne tür bir konfigürasyon yapmam gerekiyor.

teşekkürler

wmaraci
wmaraci

aykutvrl aykutvrl Üzgün Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ağrı
  • Ad Soyad A** V**
  • Mesajlar 745
  • Beğeniler 334 / 194
  • Ticaret 1, (%100)
http://intodns.com/seferdemirci.net hocam burdaki hataları dikkate alarak düzeltin.

• Üyelik 02.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

aykutvrl adlı üyeden alıntı

http://intodns.com/seferdemirci.net hocam burdaki hataları dikkate alarak düzeltin.

kusura bakmayın yeni başladım bu yüzden nerden başlayacağım konusunda da bir bilgim yok.

Ek Olarak:

DeepWebTR adlı üyeden alıntı

Vestacp denemiştim fakat pek beğenmedim.Hem kullanışlılık hem de görsellik açısından Sentora yı öneririm.Ücretsiz olarak en iyilerdendir.

konu günceldir. eğer bilginiz varsa rica etsem yardım edebilecek misiniz?

Ecomukk Ecomukk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Aşçılık/Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
merhabalar centos ve ubuntu server kuruyorum cpanel vestacp kurarken hep hata alıyorum fakat her iki sunucuyada webmin kurabiliyorum acaba sorun nedir ? vestacp kurarken icontat broken pipi diye bir hata veriyor

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)

Ecomukk adlı üyeden alıntı

merhabalar centos ve ubuntu server kuruyorum cpanel vestacp kurarken hep hata alıyorum fakat her iki sunucuyada webmin kurabiliyorum acaba sorun nedir ? vestacp kurarken icontat broken pipi diye bir hata veriyor

Merhabalar,

aldığınız hata çıktısı nedir? sıfır sanallaştırılmış bir sunucuya mı kurulum deniyorsunuz?

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39

Ecomukk Ecomukk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Aşçılık/Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 4
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam deneme amaçla virtual box'a kuruyorum , ordan yapıyorum Cpanel'deki hatayı hatırlamıyorum zaten ücretli diye onuda istemiyorum. vestacp üzerine yoğunlaştım fakat ;
1. Bazen vestacp nin sitesinden dosya çekerken adresi çözümleyemiyor hata veriyor.
2. Bazende apt-get install de hata veriyor dosyaları çekmiyor yine
3. Sorunsuz gibi kurulama başlıyor sonrada icontact broken pipe diye bir hata veriyor.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)

Ecomukk adlı üyeden alıntı

Hocam deneme amaçla virtual box'a kuruyorum , ordan yapıyorum Cpanel'deki hatayı hatırlamıyorum zaten ücretli diye onuda istemiyorum. vestacp üzerine yoğunlaştım fakat ;
1. Bazen vestacp nin sitesinden dosya çekerken adresi çözümleyemiyor hata veriyor.
2. Bazende apt-get install de hata veriyor dosyaları çekmiyor yine
3. Sorunsuz gibi kurulama başlıyor sonrada icontact broken pipe diye bir hata veriyor.

Merhabalar,

debian veya ubuntuya kurulum deniyorsunuz sanırım. sanallaştırmanız sonrası dışarıya ping deniyor musunuz? çözümleme sorununuz olabilir.

ek olarak vesta destekleyen platormlar :

# Currently Supported Operating Systems:
# RHEL 5, RHEL 6
# CentOS 5, CentOS 6
# Debian 7
# Ubuntu 12.04, Ubuntu 12.10, Ubuntu 13.04, Ubuntu 13.10, Ubuntu 14.04

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al