freelance iş ilanları

İzmir'de depreme dayanıksız 17 okul boşaltılacak

10 Mesajlar 1.627 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rağip Üye, AA muhabirine yaptığı açıklamada, depreme dayanıklılık testinde riskli bulunan okulların, öğrencilerin güvenliği için bugün itibarıyla boşaltılacağını bildirdi.

Belirlenen 17 okuldan 3'nün güçlendirileceğini, diğerlerinde ise binaların yıkılıp yeniden yapılacağını anlatan Üye, ''Çocuklarımızın daha iyi fiziki koşullarda eğitim alması için çalışmalarımız sürüyor. Bu kapsamda yapılan depreme dayanıklılık testinde riskli olduğu tespit edilen okullarımızla ilgili hızlı bir çalışma başlattık. Riskli okullarımızı güvenli hale getirmek için 17 okulumuzu boşaltacağız. Bu okullardaki öğrencilerimizin eğitimini aksatmayacağız. Bazı öğrenciler okulun sağlam olan ikinci binasında, bazıları da yakındaki başka bir okulda eğitimlerini sürdürecek. Bu süreçte velilerden de anlayış bekliyoruz'' diye konuştu.

Güçlendirme işlemi için boşaltılacak okulların Bornova Anadolu Lisesi (A, F, G bloklar), Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi ve Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi olduğu bildirildi.

Binaları yıkılarak, yeniden inşa edilecek okullar ise Bornova Evrenesoğlu İlköğretim Okulu (B blok ve ekleri yıkılacak), Bornova İzmir Fen Lisesi ve yurtları, Kiraz Haliller Köyü İlköğretim Okulu (A, C, D blokları), Torbalı Gazi İlköğretim Okulu, Torbalı Dağkızılca İlköğretim Okulu, Torbalı Karakuyu İlköğretim Okulu, Torbalı Demirci Köyü İlköğretim Okulu (Tek derslikli okulun 14 öğrencisi taşımalı sisteme dahil edilecek), Ödemiş İlköğretim Okulu (C blok), Bayraklı Endüstri Meslek Lisesi (A, B, C blokları yıkılıcak, atölyeler güçlendirilecek), Bergama Ticaret Meslek Lisesi, Karabağlar Limontepe Hasan Seniye Saray İlöğretim Okulu (A blok), Konak 80. Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulu (A ve B bloklar), Selçuk İsabey İlköğretim Okulu ve Selçuk Sekiz Eylül İlköğretim Okulu (A blok).

Bu arada, boşaltılacak okullardan 80. Yıl Eşrefpaşa İlköğretim Okulundaki öğrencilerin veliler ve öğrenciler İzmir Valiliği önünde bir araya gelerek, ''Kendi okulumuzda eğitim istiyoruz'' yazılı dövizler açtı. Veliler adına açıklamada bulunan Eylem Şentürk, yıkılacak okullarının yerine yeni binanın biran önce yapılmasını istediklerini söyledi.

Bold ile yazdığım bizim okul beyler :D Sizce bize ne olur başka okula gitmek istemiyorum okumasam mı ki :p:p :D
Kaynak : http://www.haber7.com/haber/20120120/Izmirde-17-okul-bosaltilacak.php

1337
wmaraci
reklam

occipital occipital Öğrenci-Blog Yazarlığı... Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci-Blog Yazarlığı...
  • Mesajlar 1194
  • Beğeniler 126 / 122
  • Ticaret 5, (%100)
Rızayla bizim okullar aynı ilçede. Onlarınki yıkılacak ama onların sonu ne olacak meraklıyım :)

Not: Bizim sınıfa gel kanka kopalım :D

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

occipital adlı üyeden alıntı

Rızayla bizim okullar aynı ilçede. Onlarınki yıkılacak ama onların sonu ne olacak meraklıyım :)

Not: Bizim sınıfa gel kanka kopalım :D

Ya Endüstriye falan vermeseler abi okuma iştahım kaçar :D Sizin okul olursa gelirim ama :D

1337

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Sadece 1 sene okulunuzdan ayrı kalacaksınız. İşin aslı sadece okullar değil yaşı 20'nin üzeri her binanın revize edilmeye ihtiyacı var. Ayrıca beton denetimlerininde belediyelerden alınarak özel sektöre verilmesinde fayda var.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

kuruoglu adlı üyeden alıntı

Sadece 1 sene okulunuzdan ayrı kalacaksınız. İşin aslı sadece okullar değil yaşı 20'nin üzeri her binanın revize edilmeye ihtiyacı var. Ayrıca beton denetimlerininde belediyelerden alınarak özel sektöre verilmesinde fayda var.

1 Sene okumıycazmı anlamadım ya ben :S

1337

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
İkamet ettiğiniz eve yakın ve kontenjanı müsait bir başka okula kaydırılacaksınız muhtemelen.

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

kuruoglu adlı üyeden alıntı

İkamet ettiğiniz eve yakın ve kontenjanı müsait bir başka okula kaydırılacaksınız muhtemelen.

Off en yakın okul Kız Meslek ! :( Teşekkürler bilgi için

1337

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)

Rick35 adlı üyeden alıntı

Off en yakın okul Kız Meslek ! :( Teşekkürler bilgi için

Ne güzel işte haremlik seyranlık takılırsın :D

• Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)

alicin12 adlı üyeden alıntı

Ne güzel işte haremlik seyranlık takılırsın :D

Abi öylede:D Eğitim olarak şeettim ben :P :P :D Yok ya sevmediğim bi kaç birileri varda :D

1337

tif tif Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 485
  • Beğeniler 74 / 107
  • Ticaret 4, (%100)
Karmaşık
Riza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al