freelance iş ilanları

Projemin getirisi?

12 Mesajlar 1.364 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba,arkadaşlar. Aklımda popilasyonu yakalayacak içeriklerden oluşan bir portal kurmak var.
-Web sistemi olarak wordpress kullanıcağım.
-İçerik oluşturmakta ortalama 250-300 kelimelik makaleler ile özgün ve düzenli yenilenme olacak. Bunun için editörler bularak para karşılığı onlara yazdıracağım.Hatta onlar portalın yazarları olacaklar.
-Gerekli dış seo çalışmalarına öncelik vererek mümkün olduğunca hızlı hızlanmak istiyorum.

Acak arkadaşlar bu kafamdaki proje bana maliyet doğuracak bişey. Yazı başına ücret ödiyeceğim ve günde ortaalama 5-6 yazı olacak bu.

50TL - HOSTİNG / YILLIK
20TL - DOMAİN / YILLIK
100TL - WP-TEMA / BİR KERELİK
100TL - DIŞ SEO ÇALIŞMASI
15TL - YAZAR ÜCRETİ / GÜNLÜK ORTALAMA 5 YAZI KARŞILIĞI

Şimdi ben bu masrafları gerçekleştireceğim ancak sitenin bana yavaş yavaş geri kazandırması ne kadarlık bir süreçte olur? Yani en azından ilk etapta google adsensse kullanarak reklam alanları boş tutmayarak damlaya damlaya göl olur diyorum ancak sizce google adsensse bu kadar yeni bir siteye onay verir mi?

wmaraci
reklam

TheThanatos TheThanatos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Belirtilmedi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** F**
  • Mesajlar 842
  • Beğeniler 55 / 171
  • Ticaret 5, (%100)
20 gunluk siteme onay verdi yeni siteyle alakasi yok ilgi cekici ozgun oleun yeter.

Dijiseo Dijiseo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Copywriter
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 1159
  • Beğeniler 394 / 299
  • Ticaret 17, (%94)
100 tl lik site dışı seo sizin için pek bir getirisi olabileceğini sanmıyorum , en az 200-300 tl yi rahat gözden cıkarmalısınız bunun için . Ne kadar ekmek o kadar para hocam bununda unutmayın.

Tarifci Tarifci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** U**
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 9 / 36
  • Ticaret 8, (%100)
Kategori nedir? Ayrıca Adsense'nin onay vermesinin yeni siteyle ilgisi yok.

wmaraci
wmaraci

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)
seo yerine tanıtım yazısı reklam link almayı düşündünüz mü?

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
hocam ne seo'su gözünüzü seveyim. Bol bol girin içeriğinizi siteniz bir otursun, 2-3 ay geçsin daha sonra seo işine bulaşın.
Ama benden size bir tavsiye, sakın gidip de bilmem kaç liralık backlink paketi şeklinde seo'culara iş yaptırmayın.
Siteniz daha da geriler, 1 ay kadar önce o hataya düştüm.
Sağlıcakla.

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Tüm adımlar başarılı ve güzel düşünce ve hatta birebir benim yaptığım şeydir bir kaç farklı taktikle. Size tavsiyem site dışı seo dan kastınız nedir bilmem ama bana kalırsa siteyi sağlam düzgün içerikle doldurun ve her paylaştığınızı sosyal medya da yayınlayın. Bir süre sonra seo parasını sosyal medya da reklama kullanın. Bu size face,twitt,g+,yt gibi çok iyi kaynaklardan link getirecektir ve zamanla hayran kitleniz de artacaktır. Bu nokta da sitenizin çok iyi olması gerekir ki kişi zamanla paylaşımlarınızı paylaşsın, yorum atsın, site de vakit geçirsin. Kısacası en iyi reklam temiz ve doğal olandır. Google sizi yükseltsin istiyorsanız google a yatırım yapın, facebook sizi yükseltsin istiyorsanız facebook a yatırım yapın. Yatırımlarını yaparken dikkat faydalı bir şeyler sunun insanlara. Bu şekilde kısa zamanda güzel miktarlar kazanabilirsiniz. İlk başlarda çok olmasa da zamanla artacaktır.

mustafa9859 mustafa9859 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 137 / 142
  • Ticaret 11, (%100)
Adsense onay almasına alırsın bir şekilde ben aldım diyelim ziyaretçi gelmesi lazım ziyaretçin varsa adsense zaten gelir ama sen 50 60 kişi için adsense açarsan sadece sitede yer kaplar

Em0nika Em0nika WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 12
  • Ticaret 2, (%100)
Yazar ücreti biraz fazla geldi kelime sayısına göre ücret belirlesen daha iyi olur gibi.Tabi bana göre.

MİSAL BÖYLE BİR ŞEY UYGULAYABİLİRSİN 15 TL 10 KONU HEPSİ İÇİN TOPLAM 4 GÜNDE SÜRE VEREBİLİRSİN.

1- Trafik ve insanlar (300 Kelime, 1,50TL)
2- Teknoloji dünyasının etkileri (300 Kelime, 1,50TL)
3- Bilgisayar kullanmanın yararları (300 Kelime, 1,50TL)
4- Bilgisayar kullanmanın zararları (300 Kelime, 1,50TL)
5- Araç tutkusu (300 Kelime, 1,50TL)
6- Sağlıklı yaşam için gerekenler (300 Kelime, 1,50TL)
7- Elektronik teknolojisinin sağlık üzerine etkileri (300 Kelime, 1,50TL)
8- Teknoloji ve hayat (300 Kelime, 1,50TL)
9- Android mi İOS mu? (300 Kelime, 1,50TL)
10- Telefonların insan üzerindeki etkileri (300 Kelime, 1,50TL)

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

mustafa9859 adlı üyeden alıntı

Adsense onay almasına alırsın bir şekilde ben aldım diyelim ziyaretçi gelmesi lazım ziyaretçin varsa adsense zaten gelir ama sen 50 60 kişi için adsense açarsan sadece sitede yer kaplar

O da doğru ,ite. Hiti mümkün olduğunda hızlı hızlandırmak lazım.

erekaone adlı üyeden alıntı

Tüm adımlar başarılı ve güzel düşünce ve hatta birebir benim yaptığım şeydir bir kaç farklı taktikle. Size tavsiyem site dışı seo dan kastınız nedir bilmem ama bana kalırsa siteyi sağlam düzgün içerikle doldurun ve her paylaştığınızı sosyal medya da yayınlayın. Bir süre sonra seo parasını sosyal medya da reklama kullanın. Bu size face,twitt,g+,yt gibi çok iyi kaynaklardan link getirecektir ve zamanla hayran kitleniz de artacaktır. Bu nokta da sitenizin çok iyi olması gerekir ki kişi zamanla paylaşımlarınızı paylaşsın, yorum atsın, site de vakit geçirsin. Kısacası en iyi reklam temiz ve doğal olandır. Google sizi yükseltsin istiyorsanız google a yatırım yapın, facebook sizi yükseltsin istiyorsanız facebook a yatırım yapın. Yatırımlarını yaparken dikkat faydalı bir şeyler sunun insanlara. Bu şekilde kısa zamanda güzel miktarlar kazanabilirsiniz. İlk başlarda çok olmasa da zamanla artacaktır.

Teşekkür ederim,önerileriniz için. Dış seo dan kastım;tanıtım yazısı ve kaliteli sitelere backlink çalışması.

pc332 adlı üyeden alıntı

hocam ne seo'su gözünüzü seveyim. Bol bol girin içeriğinizi siteniz bir otursun, 2-3 ay geçsin daha sonra seo işine bulaşın.
Ama benden size bir tavsiye, sakın gidip de bilmem kaç liralık backlink paketi şeklinde seo'culara iş yaptırmayın.
Siteniz daha da geriler, 1 ay kadar önce o hataya düştüm.
Sağlıcakla.

Site içeriği için zaten günde en az 5 makale ile yazar kadrosu oluştırarak parayla yazdırmayı düşünüyorum. Bu yazılarıda kontrol ederek özgün olup olmaması sonucunda onaylayarak siteye ekleyeceğim ve ödemesini yapacağım.

oguzhan adlı üyeden alıntı

seo yerine tanıtım yazısı reklam link almayı düşündünüz mü?

Zaten dış seo dan kastım,tanıtım yazısı ve değeri yüksek sitelerden backlink.

Tarifci adlı üyeden alıntı

Kategori nedir? Ayrıca Adsense'nin onay vermesinin yeni siteyle ilgisi yok.

Magazin,moda,sağlık,kültür ve sanat v.b.

Dijiseo adlı üyeden alıntı

100 tl lik site dışı seo sizin için pek bir getirisi olabileceğini sanmıyorum , en az 200-300 tl yi rahat gözden cıkarmalısınız bunun için . Ne kadar ekmek o kadar para hocam bununda unutmayın.

Doğru söylüyorsunuz elbette.Bende zaten ilk etap için düşünmüştüm.

TheThanatos adlı üyeden alıntı

20 gunluk siteme onay verdi yeni siteyle alakasi yok ilgi cekici ozgun oleun yeter.

İnşallah.Zaten içerik iyi olsun diye para harcaması yapıp denetliyelerek koyacağım.

Em0nika adlı üyeden alıntı

Yazar ücreti biraz fazla geldi kelime sayısına göre ücret belirlesen daha iyi olur gibi.Tabi bana göre.

Belirlediğim fiyat 250-300 kelimelik bir makaleye 2,50tl 3,00tl arası.

MİSAL BÖYLE BİR ŞEY UYGULAYABİLİRSİN 15 TL 10 KONU HEPSİ İÇİN TOPLAM 4 GÜNDE SÜRE VEREBİLİRSİN.

1- Trafik ve insanlar (300 Kelime, 1,50TL)
2- Teknoloji dünyasının etkileri (300 Kelime, 1,50TL)
3- Bilgisayar kullanmanın yararları (300 Kelime, 1,50TL)
4- Bilgisayar kullanmanın zararları (300 Kelime, 1,50TL)
5- Araç tutkusu (300 Kelime, 1,50TL)
6- Sağlıklı yaşam için gerekenler (300 Kelime, 1,50TL)
7- Elektronik teknolojisinin sağlık üzerine etkileri (300 Kelime, 1,50TL)
8- Teknoloji ve hayat (300 Kelime, 1,50TL)
9- Android mi İOS mu? (300 Kelime, 1,50TL)
10- Telefonların insan üzerindeki etkileri (300 Kelime, 1,50TL)

Fiyatlar iyide anlamadım ben. Şimdi konular belli elinizde hazır makaleler var mı? Özgün mü bunlar?

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al