wmaraci reklam

İnternet reklamcılığı koca bir yalan mı?

12 Mesajlar 1.079 Okunma
smmexpress

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba.

Biraz beyin fırtınası yapalım diye bu konuyu açtım. Sizce neden adsense dışındaki reklam şirketleri adam akıllı fiyatlar vermiyor. Verenler zamanında yada hiç ödeme yapamıyor. Reklam şirketleri reklam bulmakta zorlanıyor (mu)?

İnternet günlük yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelmişken neden reklamcılık alanında halen televizyon bir numara.

Bu konudaki görüşlerinizi alabilir miyim?

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
reklam

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
internette gereksiz çok şey dönüyor gerçek kitleye ulaşılması zor oluyor o yüzden reklam verenler en sağlam olan firma google ı seçiyor.

Televizyonda saat kuşaklarına göre az çok izleyici kitlesi tahmin edildiğinden bütçesi büyük firmalar hala televizyonu seçiyor benim görüşüm bu internette hiçbir zaman televizyon reklamcılığını geçemez.

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

kralsoft adlı üyeden alıntı

internette gereksiz çok şey dönüyor gerçek kitleye ulaşılması zor oluyor o yüzden reklam verenler en sağlam olan firma google ı seçiyor.

Televizyonda saat kuşaklarına göre az çok izleyici kitlesi tahmin edildiğinden bütçesi büyük firmalar hala televizyonu seçiyor benim görüşüm bu internette hiçbir zaman televizyon reklamcılığını geçemez.

Ama googlede ilgi alanına göre reklam çıkartıyor. Mesela ben birkaç hosting firmasının web sayfasını ziyaret ettiğimde girdiğim sitelerde karşıma hosting reklamları çıkıyor. Bu konudaki görüşünüz?

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

takiplekazan adlı üyeden alıntı

Ama googlede ilgi alanına göre reklam çıkartıyor. Mesela ben birkaç hosting firmasının web sayfasını ziyaret ettiğimde girdiğim sitelerde karşıma hosting reklamları çıkıyor. Bu konudaki görüşünüz?

onun için google la çalışıyorum 2004 den beri zaten bi şahin parası kazandım :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

onun için google la çalışıyorum 2004 den beri zaten bi şahin parası kazandım :)

11 yılda 10bin TL mi yani?

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

11 yılda 10bin TL mi yani?

yok tam o kadar değil

erekaone erekaone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 172 / 219
  • Ticaret 0, (%0)
Çünkü tv izleyicisi satısı halen internet kullanıcısı sayısından fazla. Tv de reklamı seçmek gibi bir derdin yok çat diye çıkıyor karşına, internette kişi istemezse bu reklamı görmez görse de tıklamaz vs. bu şekilde bir seçim özgürlüğü var.
Diğer soru ise cevabı basit. Google kişinin kazandığı 3-5 kuruşa çökecek bir firma değil, diğer firmalar ise reklam gelirleri giderlerinden az olunca böyle bir şey yapabiliyor ama google için böyle bir durum söz konusu bile değil sistemleri o derece iyi bir noktada.

Ama yine de bana kalırsa adsense yerine kullanılacak bir çok kaliteli firma mevcut. Hele ki yüksek hit alan bir siteniz varsa öyle sistemler var ki adsense yanından bile geçemez bunların. Yani google tek mi derseniz belli alanlarda belki olabilir ama bazı noktalarda kendisini 2ye 3e katlayacak sistemlerde mevcut. Peki bu denilenler ülkemiz için de geçerli mi? Malesef değil tabi ki.

Bizim ülkemizde genelde internet alemi insanları dolandırmak için kullanıldığından sağlam bir firma dahi olsa bir çok kişi yanaşmıyor. Bu da benim her zaman söylediğim ne varsa yurt dışında var sözüne destek çıkıyor ve sizin ilk sorunuza da binevi cevap oluyor. İnternet reklamcılığı neden bu nokta da derseniz bunun cevabı TR ve Global olarak değişir yani. Malesef her alanda olduğu gibi bu alanda da kendimizi kanıtlamış durumdayız!

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

yok tam o kadar değil

11 yıldan hesaplarsak ayda 65 TL yapıyor. Allah bereket versin.

Ama benim asıl istediğim bu işten para kazanan değil bu işi yapanlarla ilgili. Mesela neden adsense rakip olabilecek bir türk şirket kurulamıyor. Neden türk firmalar yabancılara para kazandırsın. Birsürü kurumsal türk firma var. Bunların reklamları yerli şirketler tarafından pazarlansa iyi olmaz mı?

Ek Olarak:

erekaone adlı üyeden alıntı

Çünkü tv izleyicisi satısı halen internet kullanıcısı sayısından fazla. Tv de reklamı seçmek gibi bir derdin yok çat diye çıkıyor karşına, internette kişi istemezse bu reklamı görmez görse de tıklamaz vs. bu şekilde bir seçim özgürlüğü var.
Diğer soru ise cevabı basit. Google kişinin kazandığı 3-5 kuruşa çökecek bir firma değil, diğer firmalar ise reklam gelirleri giderlerinden az olunca böyle bir şey yapabiliyor ama google için böyle bir durum söz konusu bile değil sistemleri o derece iyi bir noktada.

Ama yine de bana kalırsa adsense yerine kullanılacak bir çok kaliteli firma mevcut. Hele ki yüksek hit alan bir siteniz varsa öyle sistemler var ki adsense yanından bile geçemez bunların. Yani google tek mi derseniz belli alanlarda belki olabilir ama bazı noktalarda kendisini 2ye 3e katlayacak sistemlerde mevcut. Peki bu denilenler ülkemiz için de geçerli mi? Malesef değil tabi ki.

Bizim ülkemizde genelde internet alemi insanları dolandırmak için kullanıldığından sağlam bir firma dahi olsa bir çok kişi yanaşmıyor. Bu da benim her zaman söylediğim ne varsa yurt dışında var sözüne destek çıkıyor ve sizin ilk sorunuza da binevi cevap oluyor. İnternet reklamcılığı neden bu nokta da derseniz bunun cevabı TR ve Global olarak değişir yani. Malesef her alanda olduğu gibi bu alanda da kendimizi kanıtlamış durumdayız!

Sizce Türkiye Cumhuriyetinin genç bireyleri olarak olaya böle karamsar mı bakmalıyız? Yani biz Türklerden bir şey olmaz mı demeliyiz? Yoksa bizde böyle şeyleri neden yapamayalım mı demeliyiz?

• Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)

11 yıldan hesaplarsak ayda 65 TL yapıyor. Allah bereket versin.

Ama benim asıl istediğim bu işten para kazanan değil bu işi yapanlarla ilgili. Mesela neden adsense rakip olabilecek bir türk şirket kurulamıyor. Neden türk firmalar yabancılara para kazandırsın. Birsürü kurumsal türk firma var. Bunların reklamları yerli şirketler tarafından pazarlansa iyi olmaz mı?

bence google kadar geniş bir altyapıyı sağlayacak türk firması kurulumu için çok büyük bütçe lazım. Türkiye'de reklam veren pazar payıda bu altyapıyı karşılayacak durumda değil. Google en ufak reklam verenden en büyüğüne kadar herkesin isteklerini karşılıyor. 100 liralık reklam bile vereni küçümsemeden reklamını yayınlıyor ilgileniyor ama bizim millet 100 liralık elemanı pek sallamaz diye düşünüyorum.

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

bence google kadar geniş bir altyapıyı sağlayacak türk firması kurulumu için çok büyük bütçe lazım. Türkiye'de reklam veren pazar payıda bu altyapıyı karşılayacak durumda değil. Google en ufak reklam verenden en büyüğüne kadar herkesin isteklerini karşılıyor. 100 liralık reklam bile vereni küçümsemeden reklamını yayınlıyor ilgileniyor ama bizim millet 100 liralık elemanı pek sallamaz diye düşünüyorum.

Olaya karamsar bakmazsak. Ne yapmamız gerekiyor sizce? Nasıl googlenin hiç olmazsa %10 u kadar bile olabiliriz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al