wmaraci reklam
lidertakipci

Blog + Forum işleyişi nasıl olur ?

9 Mesajlar 594 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ibrahimgun ibrahimgun ibrahimgun.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)
Merhabalar ;
Bir arkadaşımla beraber bir blog sitesi açacağız. Teknoloji blogu gibi bir şey. Ama haber paylaşımından ziyade insanlara yol gösterme gibi. Örneğin ; Yapmanın Yolları gibi .
Blog adına her şeyi planladım. İstikrarlı olursak blogumuzda bir yerlere geleceğimizi düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda blog adresimize bir subdomain açarak forum açmayı planlıyorum. Bu blogun işleyişini bozar mı ? Forumumuz Adsense ve YouTube Destek Forumu olacak.
Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler :)

wmaraci
reklam

Suistimal Suistimal Bismişah, Allah Allah Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 138 / 123
  • Ticaret 30, (%97)
Kesinlikle hayır. Sitede kalma süresini artırırır aksine. İnsanların birbiriyle fikir alışverişinde bulunmasını sağlarsınız ve çözüm bulduğunuz sorunlar sayesinde aramalarda üst sıralara çıkarsınız. Böylelikle siteye giren kişilerde üye olur ve bu işlem size artı olarak geri döner.

Bunun en canlı örneği Wmaracı'dır.

Çalış, Çabala.

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

Suistimal adlı üyeden alıntı

Kesinlikle hayır. Sitede kalma süresini artırırır aksine. İnsanların birbiriyle fikir alışverişinde bulunmasını sağlarsınız ve çözüm bulduğunuz sorunlar sayesinde aramalarda üst sıralara çıkarsınız. Böylelikle siteye giren kişilerde üye olur ve bu işlem size artı olarak geri döner.

Bunun en canlı örneği Wmaracı'dır.

Hocam öncelikle teşekkür ediyorum.
Evet ben de siz gibi düşündüm. Gerçekten şimdi hırsım bir kat daha arttı. Google açısından forum.xxx.com mu daha iyi olur yoksa xxx.com/forum mu ?

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Bence forum kurarasan blog eklentisi olan bir forum kur çünkü ikisi birleşik olursa harika olur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

Yıldırım adlı üyeden alıntı

Bence forum kurarasan blog eklentisi olan bir forum kur çünkü ikisi birleşik olursa harika olur.

Hocam blog eklentisi derken ? Pek bilmiyorum açıkçası. Yani anladığım kadarıyla eklenti forumun sistem altyapısını kullanacak. Biz Wordpress Blog düşünüyoruz hocam. Wmaracının blog kısmı gibi demek istediniz galiba ? Teşekkürler yorumunuz için.

Suistimal Suistimal Bismişah, Allah Allah Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** G**
  • Mesajlar 320
  • Beğeniler 138 / 123
  • Ticaret 30, (%97)

ibrahimgun adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle teşekkür ediyorum.
Evet ben de siz gibi düşündüm. Gerçekten şimdi hırsım bir kat daha arttı. Google açısından forum.xxx.com mu daha iyi olur yoksa xxx.com/forum mu ?

Forum eğer forum.abc.com şeklinde açılırsa google forumu ayrı bir siteymiş gibi algılıyor. Yani index almanız yeni açılmış bir internet sitesi hızında oluyor. Ama abc.com/forum seçeneğinde index hızı sitenin hızından devam ediyor. Aradaki tek fark index hızları yani.

Ama bir kullanıcı gözüyle bakmam gerekirse forum.abc.com kulağa daha hoş geliyor. Yinede karar sizin. Bunlar naçizane önerilerimdir.
ibrahimgun

kişi bu mesajı beğendi.

Çalış, Çabala.

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

Suistimal adlı üyeden alıntı

Forum eğer forum.abc.com şeklinde açılırsa google forumu ayrı bir siteymiş gibi algılıyor. Yani index almanız yeni açılmış bir internet sitesi hızında oluyor. Ama abc.com/forum seçeneğinde index hızı sitenin hızından devam ediyor. Aradaki tek fark index hızları yani.

Ama bir kullanıcı gözüyle bakmam gerekirse forum.abc.com kulağa daha hoş geliyor. Yinede karar sizin. Bunlar naçizane önerilerimdir.

İlgi ve alakanız için teşekkürler hocam:)

52282 52282 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 169 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
Mesela vbulentin yada xenforoda özellik vardı yanlış hatırlamıyorsam blog gibi oluyordu alta yorumlar da oluyordu beğenme gibi özellikleri vardı harika diyebilirim hatta wordpress'dan daha işlevli olur eğer ikisinden birisini alırsan çünkü wordpress uğraştırır hemde forum zordur yani. sağlam bir forum alırsan hem az uğraşırsın hem çökme gibi durumu olmaz hemde index + botlar daha çok durur.
ibrahimgun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

Yıldırım adlı üyeden alıntı

Mesela vbulentin yada xenforoda özellik vardı yanlış hatırlamıyorsam blog gibi oluyordu alta yorumlar da oluyordu beğenme gibi özellikleri vardı harika diyebilirim hatta wordpress'dan daha işlevli olur eğer ikisinden birisini alırsan çünkü wordpress uğraştırır hemde forum zordur yani. sağlam bir forum alırsan hem az uğraşırsın hem çökme gibi durumu olmaz hemde index + botlar daha çok durur.

Anladım hocam biraz araştırıp bilgi sahibi olayım. Teşekkürler :)

Ek Olarak: Başka öneri veya düşüncesi olan var mı ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al