wmaraci reklam
lidertakipci

Alt domain backlink çalışması

14 Mesajlar 1.545 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Sedat Sedat Güzel Hayat Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bİlgisayar Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)
xxx.com domainin alt domani aaa.xxx.com için backlink çalışması yaparsam ve bu çalışma olumusuz olurda site engellenirse ana domaine bir zararı olur mu ana domainde engellenmiş olur mu ?

wmaraci
reklam

WMPro WMPro Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 1 / 24
  • Ticaret 4, (%50)
bence olur yani alt domain domainin bir parçası

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)

WMPro adlı üyeden alıntı

bence olur yani alt domain domainin bir parçası

ben biraz araştırmaya devam ediyorum da birde şöyle birşey var blogcu, blogger, veya böyle ücretsiz servisler hep alt domain bunların bir çoğuna belki backlink yapılıyordur bunu abartan da oluyordur onlara bir zararı olmuyor mu peki ?

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 1 / 24
  • Ticaret 4, (%50)

Sedat adlı üyeden alıntı

ben biraz araştırmaya devam ediyorum da birde şöyle birşey var blogcu, blogger, veya böyle ücretsiz servisler hep alt domain bunların bir çoğuna belki backlink yapılıyordur bunu abartan da oluyordur onlara bir zararı olmuyor mu peki ?

hocam onlar büyük servisler sana bir püf nokta aktarim xxx.blogspot.com adlı bir sitenin alexa değerleri farklıdır. ama bloggerın farklı yine www.blogspot.com diye bir blog var onun değerlerinde bir ara blogger değerini gösteriyordu :D bunun için ayrı kodlamalar ve algoritmalar mevcuttur.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)

WMPro adlı üyeden alıntı

hocam onlar büyük servisler sana bir püf nokta aktarim xxx.blogger.com adlı bir sitenin alexa değerleri farklıdır. ama bloggerın farklı yine www.blogger.com diye bir blog var onun değerlerinde bir ara blogger değerini gösteriyordu :D bunun için ayrı kodlamalar ve algoritmalar mevcuttur.

evet öyle dediğiniz doğru ama garip bir durum ben kendi sitem için denemek istiyorum bu yöntemi fakat korktum bir anda. Çünkü ana domaine çalışma yapıyorum illaki birde alt domaine yapmaya başlarsam site patlar mı diye.

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 1 / 24
  • Ticaret 4, (%50)

Sedat adlı üyeden alıntı

evet öyle dediğiniz doğru ama garip bir durum ben kendi sitem için denemek istiyorum bu yöntemi fakat korktum bir anda. Çünkü ana domaine çalışma yapıyorum illaki birde alt domaine yapmaya başlarsam site patlar mı diye.

çalışma olarak ne yapıyorsunuz onun üzerinden düşünelim biraz

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)

WMPro adlı üyeden alıntı

çalışma olarak ne yapıyorsunuz onun üzerinden düşünelim biraz

şimdi sitenin ismini vermek istemiyorum ama çalışmam şu şekilde sitem xxx.com bu site için düzenli olarak kurallara uygun backlink, tanıtım yazısı vs. gibi çalışmalar yapıyorum ama kurallara uygun ve uzman denetiminde.

Fakat bir tane değil bir kaç tane alt domain oluşturdum ve bunlarda şuan için işliyor güzelde gidiyor yeni olmasına rağmen. Bu aaa.xxx.com al domainlerine de bu tarz backlink çalışması yapmak istiyorum ana domaine yaptığım çalışma ile alt domaine yaptığım çalışmalar çakışıp site patlar mı yoksa alt domaine yaptığım sadece alt domaine mi kalır yazarken ben zorlandım :)

• Üyelik 13.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 1 / 24
  • Ticaret 4, (%50)

Sedat adlı üyeden alıntı

şimdi sitenin ismini vermek istemiyorum ama çalışmam şu şekilde sitem xxx.com bu site için düzenli olarak kurallara uygun backlink, tanıtım yazısı vs. gibi çalışmalar yapıyorum ama kurallara uygun ve uzman denetiminde.

Fakat bir tane değil bir kaç tane alt domain oluşturdum ve bunlarda şuan için işliyor güzelde gidiyor yeni olmasına rağmen. Bu aaa.xxx.com al domainlerine de bu tarz backlink çalışması yapmak istiyorum ana domaine yaptığım çalışma ile alt domaine yaptığım çalışmalar çakışıp site patlar mı yoksa alt domaine yaptığım sadece alt domaine mi kalır yazarken ben zorlandım :)

seo ve alt domainle ilgili bildiğim önemli bir püf nokta var mesela bir pasta düşün bu senin seon. Alt domain açtın pasta bölünür. Olay bundan ibaret

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Her subdomain ayrı bir site olarak değerlendirilir. Subdomain Google tarafından ceza alsa bile, ana site bundan etkilenmez. Tersi durumda da aynı şekilde. Genel manada SERP sonuçlarına etki etmediği görülmüştür.

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 138 / 110
  • Ticaret 9, (%100)

NK1864 adlı üyeden alıntı

Her subdomain ayrı bir site olarak değerlendirilir. Subdomain Google tarafından ceza alsa bile, ana site bundan etkilenmez. Tersi durumda da aynı şekilde. Genel manada SERP sonuçlarına etki etmediği görülmüştür.

teşekkür ederim cevabınız için kesin ve net bilgi mi bu ?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al