Her insan kendi seo uygulamasını kendisi oluşturur. Örneğin 2009 yılında ***'da şu başlıkta benimle dalga geçmişlerdi.

http://www.***.net/google-optimizasyon/294555-wordpress-gece-konu-acmanin-yarari.html

Ben o zaman anında index alarak birçok konuda üst sıralarda olduğumu bilirim. Ve kaymağını da yedim. O zamanlar google henüz en yeni içeriği üste taşıma olayını başlatmamıştı. Şimdi baktığımızda en yeni eklenen içerik üstte oluyor. Ve belki de Türkiye'de birçok kişinin gizlediği bu uygulamayı açıklamam nedeniyle dalga konusu olmuştum. Ama birçok kişi de benim teorimi desteklemişti.

Arkadaşlar seo demek özgün olmak demektir. Ve faydalı olma biçiminizdir. Backlink paketi alarak seo olmaz. Bunu her defasında söylerim. Düşünün şampuan işi yapıyorsunuz. Her yerde aynı şampuanı satıyor sloganınız hep aynı. Duyanlar ya daha önceden duydum bunu deyip sizi tekrar dinlemez. Seo'da böyle birşey. Bir tanıtım yazısını 1000 foruma kopyalamak kendinizi avutmaktır. Sonucu da avuç yalamaktır.

Kullandığım dil belki birçok kişiye itici gelebilir. Ama google kendiniz olmanızı istiyor bende buyum :)

Saygılar.