wmaraci reklam
lidertakipci

Kişiselizm; kişisel bloglarla ilgili bir beyin fırtınası yapalım

7 Mesajlar 665 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

emregurcan emregurcan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)
Başlıktanda anlaşılacağı üzere kişisel bloglarla ilgili bir beyin fırtınası yapalım dedim.
Son zamanlarda kişisel adı üzerine teknoloji haber bloglarına yönlendirme oldu yani kişisel kalmadı,bundan tek ben müzdarip değilim sanırım ?
Uzun zamandır bıraktığım web site işlerine kişisel blog ile dönmeyi ve sadece kişisel yazmayı düşünüyorum bunun için bir takipçi kitlesi oluşması yani benim yazılarımın okundukça yani en azından her yazımı takip eden bir kitle oluşmasını istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor?

wmaraci
reklam

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)
Olaya tek taraflı bakmayalımda şöyle bakalım, kişisel blog yazarı teknoloji ile ilgileniyorsa aşırıya kaçmamak şartıyla illa ki bu tür yazılar yazacaktır.

Diğer bir soruna gelecek olursak, birçok kişisel blog yazarı mevcut, bu yazarların bloglarını ziyaret edip ilgini çeken konular olduğunda yorum bırakman, kendileriyle bu ortamdan iletişim kurman, dostluk içerisinde olman senin yararına olacaktır. Kitle illa ki olur.

Hostapot.com

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

seyitalidogan adlı üyeden alıntı

Olaya tek taraflı bakmayalımda şöyle bakalım, kişisel blog yazarı teknoloji ile ilgileniyorsa aşırıya kaçmamak şartıyla illa ki bu tür yazılar yazacaktır.

Diğer bir soruna gelecek olursak, birçok kişisel blog yazarı mevcut, bu yazarların bloglarını ziyaret edip ilgini çeken konular olduğunda yorum bırakman, kendileriyle bu ortamdan iletişim kurman, dostluk içerisinde olman senin yararına olacaktır. Kitle illa ki olur.

İşte bende öyle gerçekten kişisel yazmak için yazan blogları bulamadım hepsi reklamla doldurmuş (tamam reklam olabilir ama aşırıya kaçmış) ve kişisel değil teknoloji ve haberle doldurmuş.. Ondan dolayı bir dost listesi olusturmayı düşünüyorum ama gerçekten kişisel yazanlarla :)

seyitalidogan seyitalidogan hosting solutions Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 577
  • Beğeniler 77 / 163
  • Ticaret 5, (%100)

emregurcan adlı üyeden alıntı

İşte bende öyle gerçekten kişisel yazmak için yazan blogları bulamadım hepsi reklamla doldurmuş (tamam reklam olabilir ama aşırıya kaçmış) ve kişisel değil teknoloji ve haberle doldurmuş.. Ondan dolayı bir dost listesi olusturmayı düşünüyorum ama gerçekten kişisel yazanlarla :)

Bir web sitesi'nin atıyorum sunucu, hosting ve bunun gibi birtakım hizmetlerinin devamlılığını sağlamak için reklam alınması gayet normal karşılanabilir. Dediğin gibi aşırıya kaçıldığında mesela popuplar, her yazıda birkaç reklam ziyaretçi açısından ciddi sorunlar ortaya çıkarabilecektir. Kaldı ki böyle blogları ziyaret edenler var mıdır :)

Hostapot.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

Bir web sitesi'nin atıyorum sunucu, hosting ve bunun gibi birtakım hizmetlerinin devamlılığını sağlamak için reklam alınması gayet normal karşılanabilir. Dediğin gibi aşırıya kaçıldığında mesela popuplar, her yazıda birkaç reklam ziyaretçi açısından ciddi sorunlar ortaya çıkarabilecektir. Kaldı ki böyle blogları ziyaret edenler var mıdır :)

Aynen öyle,bu arada blogunu incelediğimde takip ve dost listesine sokabileceğim türden eğer böyle bir girişimde bulunacak olursam ilk dost kişisel site olmanı isterim :)

eooonz eooonz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Takip ve ya dost listen nasıl olacak yani blog adreslerinin linklerini mi kaydedeceksin? Rss takip mi kullanacaksın?

• Üyelik 19.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 323
  • Beğeniler 128 / 47
  • Ticaret 7, (%71)

eooonz adlı üyeden alıntı

Takip ve ya dost listen nasıl olacak yani blog adreslerinin linklerini mi kaydedeceksin? Rss takip mi kullanacaksın?

Henüz karar vermedim ama Rss takip daha kolayıma gelecek gibime geliyor

Ek Olarak:

eooonz adlı üyeden alıntı

Kişisel blogumu açtım :) Birlikte bir dost olmak istiyorum bazen #mim yazmakta eğer kabul ederseniz blogum : taşkafa

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al