Akakçe ve cimri gibi bir site yapmak kaça patlar

64 Mesajlar 17.297 Okunma
smmexpress

scelebi scelebi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek kamu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 153 / 74
  • Ticaret 93, (%98)
akakçe, cimri gibi bir site için 50.000 TL hazırda paranız olması lazım, ayrıca 3-5 ay kazanmayacaksınız er-ge reklam giderleri için
teknik altyapı için en az 20.000 TL toplam 70.000 TL

wmaraci
reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)

scelebi adlı üyeden alıntı

akakçe, cimri gibi bir site için 50.000 TL hazırda paranız olması lazım, ayrıca 3-5 ay kazanmayacaksınız er-ge reklam giderleri için
teknik altyapı için en az 20.000 TL toplam 70.000 TL

neye dayanarak söylediniz bu fiyatları?? Herkes farklı bir şey diyor da :D

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Hocam benim eski çalıştığım firma cimri ile çalışıyordu yaptıkları belli aralıklarla siteye girip bilgileri çekmekten ibaret yanlış hatırlamıyorsam 10.000 tl üstü bir ücret alıyorlardı sitenizi eklemek için de sistem yazımı kolay ama o sistemi kaldırmak mesele onca ürünü depolayıp sonrasında içinde arama yaptırmak gibi şeyler mesele
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)

kelebek adlı üyeden alıntı

Hocam benim eski çalıştığım firma cimri ile çalışıyordu yaptıkları belli aralıklarla siteye girip bilgileri çekmekten ibaret yanlış hatırlamıyorsam 10.000 tl üstü bir ücret alıyorlardı sitenizi eklemek için de sistem yazımı kolay ama o sistemi kaldırmak mesele onca ürünü depolayıp sonrasında içinde arama yaptırmak gibi şeyler mesele

aslında manuel olarak biz ekleyebiliriz belli başlı bir ürünlerde çok ta zor olmasa gerek :)

wmaraci
wmaraci

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
o tarz sitelerin aylık bütçesi 200-300 bin civarındadır diye tahmin ediyorum. Zaten bir çoğu Anonim şirket ve onlarca çalışanı var.

milyonlarca ürünü bir şekilde satıldığı sitelerden farklı olarak veya botlarla bilmiyorum sitlerine çekip google amca ücreniden kullanıcıları çekiyorlar.

reklam gelirleri olduğu gibi, Satış ortaklığı sistemi ile ciddi paralar kazanıyorlar. O sitelerde yayımlanan indirim haberleri karşılığında eğer site üzerinden alım yapılması durumunda belli bir miktar komisyon alıyorlar. ve çok ciddi paralar kazanıldığını düşünüyorum.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)

cleiner adlı üyeden alıntı

o tarz sitelerin aylık bütçesi 200-300 bin civarındadır diye tahmin ediyorum. Zaten bir çoğu Anonim şirket ve onlarca çalışanı var.

milyonlarca ürünü bir şekilde satıldığı sitelerden farklı olarak veya botlarla bilmiyorum sitlerine çekip google amca ücreniden kullanıcıları çekiyorlar.

reklam gelirleri olduğu gibi, Satış ortaklığı sistemi ile ciddi paralar kazanıyorlar. O sitelerde yayımlanan indirim haberleri karşılığında eğer site üzerinden alım yapılması durumunda belli bir miktar komisyon alıyorlar. ve çok ciddi paralar kazanıldığını düşünüyorum.

iştahım kabardı :D böyle bir script bulursam varımı yokumu koyarım heralde :D

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)
Halbu ki söylediğin şey çok mantıklı insanlar neden bu kadar garipsemiş. Hoş ilk başta anlattığınız toplantılara katıl seo filan hikaye google seni düşürmüor lafın palavra saçmalıktan ibaret. Koskaca google canım benim sizin firmanızın vereceği 150bin bilmem kaç paraya kalmadı :) Ha adwords diyorsan cebinde 150bin olan herkes yatırabilir o parayı. :)

Ek Olarak: Sana önerim ise şu bu tarz bir site yerine direk bir sektör gözüne kestir önce orda bi şansını de baktın ki iyi gidiyor kaynak yap sonra bu dediğin projeyi hayata geçir. İnternet üzerinde wordpress'in çok eklentisi var XML alt yapısını woocommerce xml modülleri diye yazarsan bulabilirsin. Gibi gibi.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)

berbaran adlı üyeden alıntı

Halbu ki söylediğin şey çok mantıklı insanlar neden bu kadar garipsemiş. Hoş ilk başta anlattığınız toplantılara katıl seo filan hikaye google seni düşürmüor lafın palavra saçmalıktan ibaret. Koskaca google canım benim sizin firmanızın vereceği 150bin bilmem kaç paraya kalmadı :) Ha adwords diyorsan cebinde 150bin olan herkes yatırabilir o parayı. :)

Ek Olarak: Sana önerim ise şu bu tarz bir site yerine direk bir sektör gözüne kestir önce orda bi şansını de baktın ki iyi gidiyor kaynak yap sonra bu dediğin projeyi hayata geçir. İnternet üzerinde wordpress'in çok eklentisi var XML alt yapısını woocommerce xml modülleri diye yazarsan bulabilirsin. Gibi gibi.

ya birileri bunun gibi bir script bulabileceğimi söyledi ama hala bulamadım. wp üzerinden de bulabilir ama script olursa daha iyi olur çünkü düzenlenmesi daha kolay. En azından adam tutup kendi istediğim özellikleri sisteme eklettirebilirim. Böylece aralarından farklı özelliklerle sıyrılabilirim. Çok fazla reklam yapmama gerek kalmaz :)

berbaran berbaran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 365
  • Beğeniler 118 / 124
  • Ticaret 6, (%100)

hasmer adlı üyeden alıntı

ya birileri bunun gibi bir script bulabileceğimi söyledi ama hala bulamadım. wp üzerinden de bulabilir ama script olursa daha iyi olur çünkü düzenlenmesi daha kolay. En azından adam tutup kendi istediğim özellikleri sisteme eklettirebilirim. Böylece aralarından farklı özelliklerle sıyrılabilirim. Çok fazla reklam yapmama gerek kalmaz :)

Kardeşim sahibinden clone script vb. bir şekilde aratırsan milyon tane bulursun. Sıkıntı script değil reklamda değil. Bu tarz siteler reklamdan daha çok farklılık ister. Yani insanlar sahibinden cimri vs. siteler varken neden senin siteni kullansın ? Farklılığın ne ? Hele ki birde hazır script arıyorsun kafadan problem. Ona tema yapmakda çok büyük problem. En mantıklısı şu. Yoksa boştan yere vakit kaybı senin için şimdilik. Bence en mantıklısı sen Dropshipping hizmetlerini bir incele. Sektör gözüne kestir wordpress'de güzel bir tema bul ve işini yap. Yoksa olmaz böyle benden söylemesi. En azından kendini gör bir gör nasıl yürüyormuş işler. Yoksa herkes senin dediğin gibi düşünüyor herkes çakılıyor. Üstelik sahibindeni kullanmak varken kendi işlerin için rakip olmak neden. Önce büyüt siteni o kıvama getir sonra rakip ol.
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 361 / 360
  • Ticaret 170, (%100)

berbaran adlı üyeden alıntı

Kardeşim sahibinden clone script vb. bir şekilde aratırsan milyon tane bulursun. Sıkıntı script değil reklamda değil. Bu tarz siteler reklamdan daha çok farklılık ister. Yani insanlar sahibinden cimri vs. siteler varken neden senin siteni kullansın ? Farklılığın ne ? Hele ki birde hazır script arıyorsun kafadan problem. Ona tema yapmakda çok büyük problem. En mantıklısı şu. Yoksa boştan yere vakit kaybı senin için şimdilik. Bence en mantıklısı sen Dropshipping hizmetlerini bir incele. Sektör gözüne kestir wordpress'de güzel bir tema bul ve işini yap. Yoksa olmaz böyle benden söylemesi. En azından kendini gör bir gör nasıl yürüyormuş işler. Yoksa herkes senin dediğin gibi düşünüyor herkes çakılıyor. Üstelik sahibindeni kullanmak varken kendi işlerin için rakip olmak neden. Önce büyüt siteni o kıvama getir sonra rakip ol.

yok direk kopya yapıp site yapmak gibi bir amacım yok ben hazır scripte eklenti felan yaptırmak istiyorum cimri gibi sitelerden farklı olması için. Bu farklı özelliklikler sayesinde benim siteme gelecekler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al