Doritos’tan Rengarenk Cipsler !

25 Mesajlar 2.875 Okunma
smmexpress

starwarez starwarez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Ben şahsen sırf bu hareketinden dolayi gittiğim her yerde coca Cola yerine ısrarla Pepsi istiyorum. Bende bu şekilde destek oluyorum:)

wmaraci
reklam

starwarez starwarez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yazılımcı
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Kardeşim bu ibnlere neden öncelik var. Destek verilecek başka adam mi kalmadı dünyada.

Filistine destek versinler
Afrika'ya destek versinler
Suriye'ye destek versinler

curve curve WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 118
  • Beğeniler 14 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

starwarez adlı üyeden alıntı

Kardeşim bu ibnlere neden öncelik var. Destek verilecek başka adam mi kalmadı dünyada.

onlara da siz destek verin o zaman hocam.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ben şahsen sırf bu hareketinden dolayi gittiğim her yerde coca Cola yerine ısrarla Pepsi istiyorum. Bende bu şekilde destek oluyorum:)

Doritosun sahibi zaten Pepsi co. :D bol bol için destek vermiş oluyorsunuz :D :D

Ayrıca sanılanın aksine bu büyük şirketlerin tamamı, ayrım yapmaksızın çok büyük yardımlar yapıyorlar ama bu iki markanın aynı şirketin ürünü olduğunu bilmediğiniz gibi yardımlarını da bilmiyorsunuz. Bu yardımlar bunları hoş kılar mı, şirketleri masum gösterir mi ? tabi ki göstermez ama yapıyorlar yani.

Hem Doritos gibi markaların, sadece sizin görüşünüze göre davranmalarını da bekleyemezsiniz, küresel gündem neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket ederler çünkü amaçları kâr etmek, her koşulda kazanç sağlayacak hamleler yapmaktır. Adamlar hayır kurumu değil ki dünyanın derdiyle uğraşsınlar, bakkalından büyük şirketine herkes gibi menfaatlerine bakıyorlar.

Daha fazla yardım yapabilmek ya da yardıma muhtaç halden insanları kurtarabilmek için müslüman halkları eğitim seviyesini yükseltmeleri, adil bir düzene önce kendileri kavuşmaları gerekir. Halklar bunu yapmıyorsa istemiyorsa, ısrarla güdülmek istiyorlarsa, adaletsiz yöneticilerine boyun eğiyorlarsa, birlik olmak varken mezhepçilik-milliyetçilik yapıp kendi topuklarına sıkıyorlarsa bu büyük şirketler ne yapsın ? Doritos mu gelsin arapları adam etsin birlik olmalarını sağlasın ? Pepsi mi gelsin İsraile ekonomik yaptırımlar konusunda müslüman ülkeleri ikna etsin ?

Akıllı politikalar uygulansa, müslüman devletler bunu istiyor olsa Filistin meselesi 24 saat içinde çözülür, İsrail yazılı anlaşma ile sınırlarını belirler daha da Filistine karışmaz. Ama işler böyle yürümüyor ki, müslüman devletlerden bazıları da bu Filistin sorununu kullanarak kendi çıkarlarını koruyor. Türkiye gibi ikiyüzlü politikalar izlendiği müddetçe Filistin meselesi çözülemez. Suriyeyi hiç konuşmasak daha iyi, akan her damla kanda bizim payımız var, dünya geri vites yapmışken bizim devletimiz ısrarla Esad gitmeden bu savaş bitmez dedi durdu. Esad melek değil ama görünüyor ki Suriye için en iyi seçenek oymuş. Diğerleri 1500 cepheye ayrıldı hiç birinin kendinden olmayana tahammülü yok, mezhepleri geçtik sülale sülale ayrılmış savaşan cepheler var. Böyle olacağını bile bile batıyla bir olup Suriyede ki iç savaşa sebep olduk bunda Doritosun ne suçu var ?
Bir tek Afrika da biz temiziz, beyaz adam yıllarca sömürüp geri bıraktı, şimdi de yine çıkarları doğrultusunda silahlı grupları destekleyerek bölgede söz sahibi oluyor. İşte bunda direk şirketleri suçlayabiliriz. Adını dünyanın bildiği ve Afrikayı sömürmemiş marka sanırım yok.

Konu tüketimse, bizimkiler adam gibi şeyler üretiyorlar da biz mi tüketmiyoruz ? Torku mesela çıktı çıkalı bir ürün alacaksam özellikle Torku var mı diye soruyorum ama kaç üründe böyle müslüman markaları var ki ? Olanlar da aşırı dandik üstüne para verilse tüketilmeyecek ürünler. Zaten çok bir şey değiştiremeyiz de, pazardan aldığımız dometesin bile tohumu İsrail malı, ürün yerli marka bile olsa ham maddesi, içinde ki maddeler mutlak suretle dışarıdan gelen bir Çin-İsrail-Amerikan-Avrupa şirketine ait. Müslümanların hiç bir şey üretmemek gibi bir huyu var, bu da Doritosun ya da Pepsinin değil, senin, benim yani bütün müslümanların sorunu. Kendi hatalarımızdan dolayı başkalarını suçlamanın da anlamı yok.

wmaraci
wmaraci

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Hocam size ne. Adam neye yardım yapmak istiyorsa yapar. Ayrıca Coca Cola almıyorum diyorsun. Sen almasan ne fark edecek. Dünyanın 1 numaralaı şirketi inan 75 Milyon almasa adamın umurunda olmaz. Boşa çabalıyorsunuz.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al