freelance iş ilanları

Xamp mı Wamp MI ?

20 Mesajlar 5.981 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Wamp'ı kullanışlı kısayolları olduğundan dolayı seviyordum. Bununla birlikte benim bilgisayarımda ne zaman silip yüklesem 2 - 3 gün sonra phpmyadmin'e erişme sorunu yaşıyordum. Bu yüzden XAMPP kullanmaya başladım. Bugüne kadar bir sıkıntısını görmedim çok şükür.

wmaraci
reklam

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
ben wamp kullanıyorum işimi görüyor bide alışkanlık olunca diğerlerine hiç geçme ihtiyacı duymadım

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
takiplekazan yazılıma ilk başladığım zamanlarda hatam çok olurdu o yüzden localde çalışırdım. Şimdi ise yazdığım kodların çalışmaması gibi bir durum pek söz konusu olmadığından direkt ftp üzerinden çalışıyorum. Tabi ftp'de çalışmaya başlamadan önce bir yedek alıyorum. PhpStorm ayarlarını yaparsanız siz projeyi kaydettiğiniz an ftp ye gönderiyor. Başka derleyiciler içinde başka çözümler var. Kısaca direkt ftp'den çalışmak kolayıma geliyor. Projeyi bitirip komple ftpye atmaktansa parça parça ftp de çalışmak daha kolayıma geliyor açıkcası.
Ek olarak: Ayrıca bazı fonksiyonlar sunucunuzda çalışmayıp local'de çalışabilir ve ya tam tersi olabilir bu gibi aksaklıkları da en aza indirgemiş oluyorsunuz.
Diğer bir nokta ise küçük büyük harf duyarlılıkları :)

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

takiplekazan yazılıma ilk başladığım zamanlarda hatam çok olurdu o yüzden localde çalışırdım. Şimdi ise yazdığım kodların çalışmaması gibi bir durum pek söz konusu olmadığından direkt ftp üzerinden çalışıyorum. Tabi ftp'de çalışmaya başlamadan önce bir yedek alıyorum. PhpStorm ayarlarını yaparsanız siz projeyi kaydettiğiniz an ftp ye gönderiyor. Başka derleyiciler içinde başka çözümler var. Kısaca direkt ftp'den çalışmak kolayıma geliyor. Projeyi bitirip komple ftpye atmaktansa parça parça ftp de çalışmak daha kolayıma geliyor açıkcası.

notepad++ ile ftp bağlantısı kurup sonuçları anlık görmek daha iyi olmaz mı? free bir host da çalışılabilir. Yani yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. ;)

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com
wmaraci
wmaraci

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
takiplekazan " notepad++ ile ftp bağlantısı kurup sonuçları anlık görmek daha iyi olmaz mı? " Zaten phpstorm'un yaptığı iş bu :) Ayrıca kod yazarken notepad++ kullanmıyorum. Netbeans ve ya phpstorm kullanıyorum. Free host'a ne kadar güven olur bilemem ayrıca satın aldığınız hostingin özellikleri daha farklıdır.:)
Ek olarak: Ayrıca bazı fonksiyonlar sunucunuzda çalışmayıp local'de çalışabilir ve ya tam tersi olabilir bu gibi aksaklıkları da en aza indirgemiş oluyorsunuz.
Diğer bir nokta ise küçük büyük harf duyarlılıkları

"Yani yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. "
Yanlış ve ya doğru yoktur. Herkesin çalışma şekli ve tercihleri farklıdır. Benim tercihim bu yönde herkesin çalışma şekline ve tercihlerine saygım var dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz alt yapınızı ;)

takiplekazan takiplekazan www.ucuztakipcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ş**
  • Mesajlar 860
  • Beğeniler 85 / 277
  • Ticaret 1, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

takiplekazan " notepad++ ile ftp bağlantısı kurup sonuçları anlık görmek daha iyi olmaz mı? " Zaten phpstorm'un yaptığı iş bu :) Ayrıca kod yazarken notepad++ kullanmıyorum. Netbeans ve ya phpstorm kullanıyorum. Free host'a ne kadar güven olur bilemem ayrıca satın aldığınız hostingin özellikleri daha farklıdır.:)
Diğer bir nokta ise küçük büyük harf duyarlılıkları

"Yani yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim. "
Yanlış ve ya doğru yoktur. Herkesin çalışma şekli ve tercihleri farklıdır. Benim tercihim bu yönde herkesin çalışma şekline ve tercihlerine saygım var dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz alt yapınızı ;)

Çok tecrübeli değilim yazılım konusunda. Fikrinizi almak istedim. Çok teşekkür ederim hocam baya bir şey öğrendim sayenizde. ;)
CengizKaya

kişi bu mesajı beğendi.

Türkiye'nin en uygun fiyatlı sosyal medya paneli - www.ucuztakipcim.com

CengizKaya CengizKaya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 707
  • Beğeniler 59 / 88
  • Ticaret 25, (%96)
Tüm yorumlar için çok teşekkürler.

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
WampServer tabiki.

YazilimciHoroz YazilimciHoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 25 / 98
  • Ticaret 3, (%100)
xampp kur gitsin ya aralarında aman aman farklar yok. analamazsın sen bile farklarını hissetmezsin. xampp tercihdir

babadagi babadagi https://batihost.com Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 16, (%100)
Uniserver Zero deneyin. Hem portable. Hem light.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al