Lise1 terkim :) Öğretmenim hep derdi ki; siz okulu bırakınca ilk yıllarında hiçbir şey anlamazsınız ama şöyle bi 8-10 yıl geçti mi o zaman vay halinize.. Tam 12 yıl oldu liseyi bırakmamın üstünden. Elde ne var? Hiç bişey.. Keşke diyorum okusaydım. Şimdi imkanım var dışarıdan bitirip okumaya devam edeyim diyorum. Öyle bi düşüncem var. Bu işler nasip kısmet işleri kardeşim. Belki okumayacaksın ama çok zengin olacaksın? Belki okuduktan sonra diplomatik olarak bir yerlere geleceksin. Bunları ancak tecrübe edinerek bilebilirsin. İnsanı diplomadan çok tecrübesi insan eder. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları. Hem dinimizin ilk emri oku değil mi? Okuman ve elinde bir diplomanın olması sana ileride çok güzel kapılar açacaktır ama meslek sahibi olmak da ayrı bir özelliktir. Çünkü her meslek bir altın bileziktir. Ve sen bu bileziği takınca kendinden daha emin olacaksın. Böylece her iki kulvarda da emin adımlarla geleceğine yön verebileceksin.

Ben gibi kafanı vurmak istemiyorsan oku :) Hem bakma sen, esnaflığı da bilirim iş yeri batırdık sonuçta alnımızın akı, ardımızın borcuyla :) öyle herkes günde değil 200, 2 bin lira kazanacam diye açar ama maalesef ki ne olacağını hiç bilemez, ne o 2 bin lirayı kazanır ne borçtan başını kaldırabilir. Bu işler çok çetrefillidir. Öyle dışarıdan göründüğü gibi kolay değildir esnaflık ya da sanatkarlık filan yani.

Haydi kal selametle :)