lostyazilim

Google DMC Politikası ve Arama Sonuçlarından Gizleme

3 Mesajlar 1.110 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Siz doğru buluyor musunuz bunu? Telif hakkı yüzünden DMC şikayet alan siteleri arama sonuçlarından gizlemesini.

Çünkü google bir arama motoru. Dünyanın en pislik sitesi bile engelleyemez. Engellerse kendi çıkarlarına göre hareket ediyor olur.

Stelere ve içeriklere ceza verecek olan tek yetki hükümetlerdedir. Hangi ülkede yayın yapiyorsa o ülkenin hükümeti gerekli cezayı verir.

Uyuşturucu sitesi olabilir, film sitesi olabilir, ****o warez herşey olabilir.

Google'un Youtube politikasını değiştirmesi, dizi film ve müziklerde DMC yuzunden arama sonuçlarında gizlemesi.

Ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

Arama motoru arama motorudur yani böyle şeylere karışması yaptığı işin haddini aşıyor olması değil midir?

Yarın bir gün bundan sonra ****o olmayacak deme hakkı da var. Yada warez içerik.

Google'a acilen bir rakip gelmesinin zamanı geldi. Bu kadar herşeyi tek elinde tutan bir sistem ileride facia demek.

16. senesinde ben ne istersem o olur mantığına geliyor.

Temennim ileriki 5 sene içerisinde Yandex'in yada herhangi bir arama motorunun en azından google'nin yarısı kadar rabet görmesidir.

Arama motoru sadece işini yapmalı bana göre, telif hakkını ilgili firmalar mahkemelerle site sahibi arasında çözmeli.
bluecity Kingjames

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1
wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)
Sana katılıyorum, Google kendine Göre Yasalar çıkarıyor, Dmca şikayeti yapan Bir Firmaya Diyemiyorki, Git kardeşim onula Görüş. Bu arada google ye rakip olmak için çok paralar harcamaları lazım, Örnek Yandex, Yandex Ne yapıyor kendini öne sürmek için?
3-5 programa sponsor oluyor, Yüklerken şahsen ben kaldırıyorum, Neden ? programa güvenemiyorum ki + ne yükleyecek diye!
Taraftar yandex :)
Yandex ilk önce hızlı indexlemeyi ögrenecek ki Bende onu Sitemde Tavsiye Edicem. Yandex webmaster tools , Bunuda geliştirmesi lazım++++ daha çok şey var.

+ olarak Googlenin
aramayı çıkarılan sonuçlarla birlikte tekrarlayabilirsiniz.

Bu nedir yahu :) benimle alakalı sonuçlar aslında orada gizli.. her seferinde son sayfaya gidip buna basmam lazım,

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Evet çok ama çok saçma birşey. Google bir hukuk savaşçısı olamaz. Bunu yapmamalıdır. insanlar oraya aradıkları şeyi bulmak için geliyorlar ama aradığı şeyi sen gizlersen insanlardan.

Bu arama motoru olmaktan çıkar ben sana neyi istersem onu gösteririm olayına dönüşür.

Youtube'u mahfetti bu şekilde. Neymiş her video özgün kişi sahibine olacakmış. Tüm dizi, film vb siteleri dailymotion'a yönlenmişr durumda artık. Ne yapıyor insanları kendisinden uzaklaştırıp farklı alanlara yönlendiriyor.

Arama motoru olarak da en güçlü rakibi Yandex şuan eğer güzel işler başarırsa yandex web masterlarda artık o tarafa yönelmeye başlayacaktır.

>/dev/null 2>&1
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al