wmaraci reklam
lidertakipci

Bankalar Hakkında Merak Ettikleriniz

26 Mesajlar 2.630 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

uxdark uxdark Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar, özel bir bankada çalışıyorum.
Ve banka ve bankacılık hakkında bütün sorularınızı elimden geldiği kadarı ile yanıtlamaya çalışacağım.

Kredi kartı, kredi, kayıp çalıntı v.s gibi durumlar veya aklınıza ne geliyorsa bu konu altında sorabilirsiniz. Elimden geldiği kadarı ile açıklamaya ve yardımcı olmaya çalışacağım.

Not: Maksadım post sayımı çoğaltmak veya prim yapmak değil.
Eksi35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BarneyStinson BarneyStinson WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 107 / 46
  • Ticaret 7, (%100)
Hocam bu sene üniversiteye başladım. Burs vb. durumlar için banka kartı alacağım ya da hesabı açacağım işte ikisi birden mi oluyor nasıl oluyorsa? Bir üniversite öğrencisi için en uygun banka hangisidir bu konuda?

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

BarneyStinson adlı üyeden alıntı

Hocam bu sene üniversiteye başladım. Burs vb. durumlar için banka kartı alacağım ya da hesabı açacağım işte ikisi birden mi oluyor nasıl oluyorsa? Bir üniversite öğrencisi için en uygun banka hangisidir bu konuda?

Merhaba hocam, ilk olarak hesap açtırıyorsunuz zaten formu doldururken işaretlemeniz gereken alanlarda, kart'ta istiyor musunuz diye size soruyor. Bazı bankalarda bu durum değişir mi bilemem ama, bireysel müşteri temsilcisi ile muhattap olacağınızdan dolayı, bu durumu ona söz ile de beyan edebilirsiniz. Yani genel olarak hem hesap cüzdanı veriyorlar hemde isteğe göre en geç 1,2 hafta içerisinde'de kartınızı adresinize teslim ediyorlar.

Banka kartı içinse her ne kadar ortalamının üstünde bir hesap işletim ücreti alan Garanti olsa'da müşteri ilişkileri açısından ilk üçe Garanti, YapiKredi ve İş bankası girer. Siz yinede kalacağınız yurt veya, evinize yakın yerlerde bulunan ATM'lerin kartlarını tercih ediniz. YapiKredi nuvoyu'da araştırmanızı tavsiye ederim...
BarneyStinson

kişi bu mesajı beğendi.

rustemamca34 rustemamca34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Sizin çalıştığınız bankada; Yasal Mafya mı ?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

rustemamca34 adlı üyeden alıntı

Sizin çalıştığınız bankada; Yasal Mafya mı ?

Anlayamadım hocam?

• Üyelik 03.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

Modern Mafya'mı demek istedim. Genelde tüm bankalar öyle oluyor ya hani hocam :)

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Modern Mafya'mı demek istedim. Genelde tüm bankalar öyle oluyor ya hani hocam :)

Öncelikle şunu belirtmek isterim, burada amacım hiç bir bankayı kötülemek değil sadece bilgi vermek :) Tabi haklısınız çoğu banka bazı gereksiz prosedürlere dayanarak fazla işlem ücreti alabiliyor olabilir, sanırsam sizde buna istinaden böyle bir şey söylediniz, lakin bir kişinin hesabını kontrol altında tutmak için günde ne kadar efor sarf ediliyor, neler yapılıyor bilseniz. Birazcıkta olsa hak verebilirsiniz :) Ve tamamı ile yasal ama mafya değil :)

• Üyelik 03.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

uxdark adlı üyeden alıntı

Öncelikle şunu belirtmek isterim, burada amacım hiç bir bankayı kötülemek değil sadece bilgi vermek :) Tabi haklısınız çoğu banka bazı gereksiz prosedürlere dayanarak fazla işlem ücreti alabiliyor olabilir, sanırsam sizde buna istinaden böyle bir şey söylediniz, lakin bir kişinin hesabını kontrol altında tutmak için günde ne kadar efor sarf ediliyor, neler yapılıyor bilseniz. Birazcıkta olsa hak verebilirsiniz :) Ve tamamı ile yasal ama mafya değil :)

Herkese göre değişebilen bir durum. Heleki çalıştığınız yer hakkında pek bilgi sahibi değilimdir. Diğer bankalara görede bilemem. Bu ülkede her türlü şeyi yapabilecek güçtedir bankalar. Ne dediğimi pek bilmiyorum ama, bankaları hiç sevmiyorum. Ve tabirimce moderen mafya olarak görmekteyim. Sizin çalıştığınız bankada hesap işletim ücreti ve diğer cart curt ücretleri nedir acaba?

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Herkese göre değişebilen bir durum. Heleki çalıştığınız yer hakkında pek bilgi sahibi değilimdir. Diğer bankalara görede bilemem. Bu ülkede her türlü şeyi yapabilecek güçtedir bankalar. Ne dediğimi pek bilmiyorum ama, bankaları hiç sevmiyorum. Ve tabirimce moderen mafya olarak görmekteyim. Sizin çalıştığınız bankada hesap işletim ücreti ve diğer cart curt ücretleri nedir acaba?

ÖM gönderdim hocam bakabilirsiniz :)
rustemamca34

kişi bu mesajı beğendi.

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
edit.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al