wmaraci reklam
lidertakipci

Bankalar Hakkında Merak Ettikleriniz

26 Mesajlar 2.667 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

saygilihosting saygilihosting Yazılım Mühendisi Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 61 / 36
  • Ticaret 12, (%100)
Bu enpara neyden para kazanmaktadır. Hava , eft ,bankamatikten çekim ücreti vs. olmadığı için soruyorum. (Büyük ihtimal sıcak parayla oynuyordur ama başka nedenleri var mı?)

wmaraci
reklam

uxdark uxdark Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Eksi35 adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam, size iki ciddi soru sormak istiyorum.

İlk sorum, banka personelleri kredi verirken veya kredi limitleri kullandırma konusunda insiyatif kullanabiliyor mu yoksa bildiğimiz şeylerden bankada bulunan toplam varlıklar ve kredi notu üzerinden mi değerlendirme yapıyorlar?

İkinci sorum, bankalar müşterilere "özel müşteri temsilcisi" atarken hangi kriterlere bakıyorlar?

Merhabalar, banka personelleri ancak kredi başvurusu sırasında ki değerlendirmeye bakarak inisiyatif kullanabilir, onun haricinde, prosedür neyi gerektiriyorsa, o şekilde işlem gerçekleşir. Sistemin dışında kendi görüşlerini ön görerek, kredi veremezler, veya limit arttıramazlar.

Özel müşteri temsilcisi atarken ise, yine öngörüşmede ki müşterilerin kişilk ve karakteristik özelliklerine dayanarak, kendisi ile saygı seviyesini aşmayacak, içten ve samimi bir temsilci atıyorlar.

Ek Olarak:

saygilihosting adlı üyeden alıntı

Bu enpara neyden para kazanmaktadır. Hava , eft ,bankamatikten çekim ücreti vs. olmadığı için soruyorum. (Büyük ihtimal sıcak parayla oynuyordur ama başka nedenleri var mı?)

En para hakkında pek detaylı bilgiye sahip olmasam'da ne kadar müşterisi varsa reklam kitlesi o kadar artmakta, finansbank'ın işine artı olarak yarıyor.

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Minumum kredi kart borcunu odersek borcumuz ertelenebiliyor mu ?

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

sterk adlı üyeden alıntı

Minumum kredi kart borcunu odersek borcumuz ertelenebiliyor mu ?

Kısa bir süre için asgari tutarı ödemeniz yeterlidir.

wmaraci
wmaraci

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
9 taksitle ürün aldığımızda illa 9 ayda mı ödemek zorundayız? 5 ay ödeyip sonra kalanının tamamını ödeyip kartı iptal edebilir miyiz?

otomatik ödeme nasıl oluyor. ziraat banka kartı x kredi kartına otomatik ödeme bağlayabiliyor muyuz?

ben pazartesi başvurcam 1300tl ürün alıp 9 taksit yapacağım. sonra hiç kullanmayacağım. 1 lirada olsa bu aşamada faiz ödermiyim 9 ay içinde?

kaç gün sonra kart elime geçer?

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

9 taksitle ürün aldığımızda illa 9 ayda mı ödemek zorundayız? 5 ay ödeyip sonra kalanının tamamını ödeyip kartı iptal edebilir miyiz?

otomatik ödeme nasıl oluyor. ziraat banka kartı x kredi kartına otomatik ödeme bağlayabiliyor muyuz?

ben pazartesi başvurcam 1300tl ürün alıp 9 taksit yapacağım. sonra hiç kullanmayacağım. 1 lirada olsa bu aşamada faiz ödermiyim 9 ay içinde?

kaç gün sonra kart elime geçer?

Taksite bağladığınız ürünü, bankanız direk satıcıya ödeme olarak geçiyor zaten, sonrasında sizden ücreti temin ediyor. Bankanızın bu konu hakkında ki tutumunu tam olarak bilmiyorum. Müşteri temsilcisi ile görüşmenizde yarar var, Otomatik ödeme için talimat vereceğiniz firmaların hesap numaralarını bankanıza belirtmeniz gerek dilerseniz, direk bankaya giderek form doldurabilir, dilerseniz telefonla müşteri hizmetlerinden konu hakkında yardım alabilirsiniz. Küçük miktarlı bir faiz ödemeniz söz konusudur.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Hesap işletim ücreti olsun diğer ücretler olsun olmayan banka öneriniz var mı?

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam benim sorum şu şekilde. Birisi Türkiye Finans biri de Finans bankalarından 2 tane kredi kartım vardı. İşler iyi gitmedi bunları ödeyemedik. Neyse işleri düzeltip borcları kapattık sıfırladık. Bu arada TürkiyeFinans ile hacizlik avukatlık olduk. Neyse tüm borcları sıfırladım. Türkiye Finansbankın kart iptal oldu ama Finans bankın kartı hala kullanıyorum.

Sorumuz şu. Bir kere bir banka ile avukatlık olunca kara listeye girme olayı varmış. Kara listeye giren 5 sene asla kredi çekemez kart kullanamazmış falan.

Ama benim finansbanktan 600 liralık kredi kartım var. Ve bana 500 liralık bir kredi limiti vermişler.

Ben bu halde kara listeye girmiş olabilir miyim ?

Böyle birşey var mı ? Kara liste ?

Eğer böyle bir duruma düştüysem nasıl kart kullanıyorum hala ?

Kredi limitimi arttırmak için ne yapmalıyım. Dükkan açacağım. Üzerime dükkan olması bankada bir miktar paramın bulunması falan bu kredi limitimi etkiler mi ?

Özetle şuan nasıl kredi limitimi ve kart limitimi arttırabilirim ?

Teşekürler.

• Üyelik 22.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Ozi adlı üyeden alıntı

Hesap işletim ücreti olsun diğer ücretler olsun olmayan banka öneriniz var mı?

Üzgünüm neredeyse Türkiye kaynaklı çoğu banka bu ücretleri temin ediyor.

Ek Olarak:

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam benim sorum şu şekilde. Birisi Türkiye Finans biri de Finans bankalarından 2 tane kredi kartım vardı. İşler iyi gitmedi bunları ödeyemedik. Neyse işleri düzeltip borcları kapattık sıfırladık. Bu arada TürkiyeFinans ile hacizlik avukatlık olduk. Neyse tüm borcları sıfırladım. Türkiye Finansbankın kart iptal oldu ama Finans bankın kartı hala kullanıyorum.

Sorumuz şu. Bir kere bir banka ile avukatlık olunca kara listeye girme olayı varmış. Kara listeye giren 5 sene asla kredi çekemez kart kullanamazmış falan.

Ama benim finansbanktan 600 liralık kredi kartım var. Ve bana 500 liralık bir kredi limiti vermişler.

Ben bu halde kara listeye girmiş olabilir miyim ?

Böyle birşey var mı ? Kara liste ?

Eğer böyle bir duruma düştüysem nasıl kart kullanıyorum hala ?

Kredi limitimi arttırmak için ne yapmalıyım. Dükkan açacağım. Üzerime dükkan olması bankada bir miktar paramın bulunması falan bu kredi limitimi etkiler mi ?

Özetle şuan nasıl kredi limitimi ve kart limitimi arttırabilirim ?

Teşekürler.

Avukatlık olduğunuz bankanın kartını halen kullanıyor iseniz, kara listeye düşmemeniz gerek ama bu konuyu sizin için ayrıntılı olarak araştıracağım, Ne kadar bir süre içersinde avukatlık veya icralık olduğunuzu pm atarsanız tam bir şey söyleyebilirim.

Teminat göstereceğiniz mal varlığınız ne kadar fazla ise, o oran üzerinden kredi çekebiliyrsunuz.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)

uxdark adlı üyeden alıntı

Kısa bir süre için asgari tutarı ödemeniz yeterlidir.

Merhaba günlük en çok faiz veren banka neresi mesela 50 bin tl için günlük ne kadar getirisi olur. örneğin bir şey lazım oldu o para çekmem lazım 1-2k yada üstüne 5k ekledim günlük faizlerde bu durum nasıl belirnecek teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al