Ben yıllardır uğraşırım şu iş ile arkadaş bi türlü beceremedim. Ya ben çok beceriksizim ya millet fazla uyanık..

Bildiğim kadarıyla Kos-Geb elinizde bir proje olmadığı sürece size bu parayı vermiyor. Çünkü bu tür yerlere başvurabilmek için evvela elinizde bir proje olması gerekiyor. Ve siz yapacağınız harcamaları bu proje üzerinden faturalandırarak yapmalısınız. Eğer yapamazsanız zaten krediniz onaylanmıyor. Nasıl oluyor da bu parayı size herhangi bir proje göstermeksizin verebiliyor bu adamlar? Kos-Geb'e kaç defa gittim bizim memlekette dedim ki Data-Center kurmak istiyorum! Adamın bana sorusu şu oldu şehre ne katkısı olacak? Ulan bu Data Center, cahil herif seni oraya koymuşlar ama ne halta yarayacağını da bilmiyorsun. Onaylanmaz bu dedi geri gönderdi beni. O yüzden soğudum buralardan ve belki geleceğime yön verecek projelerden vaz geçtim. Ama gidip deseydim ki ben ot yetiştirecem ona milyon dolarlık yardımı yapardı herhalde. Sonuçta bu tür yerlerde çalışanların beyni bunlara el veriyor. Biraz ağır oldu ama maalesef gerçek bu!

Bununla birlikte forumlarda bu tür konu açanlara artık insanlar inanmıyor. Uzun bir zaman olmadı Ramazan'dan sonraydı biri daha açtı böyle bir konu yatırım yapacağını söyledi, kendisiyle görüşmeler yaptık, projelerimizin olduğunu ve bunları büyütmek için 30-35 bin lira civarında destek aradığımızı söyledik ancak bu kardeşimiz de sen yaşlardaydı ve ne yazık ki projeleri beğendi ve geri dönüş yapmadı sağolsun :) Diyeceğim o ki, varsa paran git yapabildiğin en iyi işi yap güzel kardeşim. Burada fikir edinmeyle eline bişey geçmez. Yalnız başta da dediğim gibi herhangi bir proje göstermeden Kos-Geb nasıl onayladı kredinizi? Hala anlayabilmiş değilim ben :)

Hadi Allah işini rast getirsin...