lostyazilim

Bilgisayarı ilk haline döndürme (Yardım)

14 Mesajlar 2.177 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Arkadaşlar merhaba,

Bugün teknosaya gittim laptop bakıyordum sadece internete girmelik düşük özellikli bir şey. Yetkili birisinden yardım istedim kampanyalı ürün var mı diye sordum. O da bana ellerinde son kalan diğerlerinden "çok daha iyi" olan lenovo amd işlemcili laptop çıkardı. Kutusu açılmıştı getirdi gösterdi. Özelliklerini saydı 4 çekirdek 1.7 ghz işlemcisi var dedi, benim baktığım laptop 2 çekirdek 2.16 ghz di, fiyatları aynı olduğu için ben de adamın sözüne güvendim getirdiği laptop ı aldım. Eve geldim kurdum windowsu, bi klasörü açayım dedim 4-5 saniyede açıyor acayip yavaş her şey ölüm gibi. Özelliklere bakayım dedim 1.35 ghz olduğunu gördüm.

Şimdi ben bu bilgisayarı geri vermek istiyorum bana yanlış bilgi verdi, kabul ederler mi? Kutu ve ambalajları sökmedim her şey duruyor sadece windowsu kurmadan önce kutuya bi baksaydım keşke dedim. Şimdi ben bunu ilk haline döndürüp kutuya koyup geri vermek istiyorum açmadım hiç diyeceğim. Yoksa kendilerini haklı görecekler biliyorum. Ne yapabilirim windows 8.1 kurulu ayarları yaptım sadece geri döndürmek istiyorum ?

wmaraci
reklam

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 363 / 364
  • Ticaret 170, (%100)
büyük ihtimal kabul ederler biz tableti değiştirmiştik üst modeli ile

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

hasmer adlı üyeden alıntı

büyük ihtimal kabul ederler biz tableti değiştirmiştik üst modeli ile

yetkili kişi acayip kıl birisiydi kesin karşı çıkar, ben dedim ona diğer bilgisayarın özellikleri daha iyi diye, dalga geçmeye çalıştı benimle, güldü bu onlardan kat kat iyi falan fistan, klasör 9 saniyede açılıyo şaka gibi ya pil ayarlarından high performance seçtim hala böyle, şimdi güncelleştirmeleri yapayım mı belki ondandır diyorum ama eğer geri döndürülüyorsa hiç uğraşmıcam beş para etmez çünkü, vatanda 50 tl daha ucuz hem gider ordan alırım diyorum

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 363 / 364
  • Ticaret 170, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

yetkili kişi acayip kıl birisiydi kesin karşı çıkar, ben dedim ona diğer bilgisayarın özellikleri daha iyi diye, dalga geçmeye çalıştı benimle, güldü bu onlardan kat kat iyi falan fistan, klasör 9 saniyede açılıyo şaka gibi ya pil ayarlarından high performance seçtim hala böyle, şimdi güncelleştirmeleri yapayım mı belki ondandır diyorum ama eğer geri döndürülüyorsa hiç uğraşmıcam beş para etmez çünkü, vatanda 50 tl daha ucuz hem gider ordan alırım diyorum

ona bağlı birşey değil oranın en yetkili kişisi ile görüşmeyi rica et paşa paşa görüştürmek zorunda zaten

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

ona bağlı birşey değil oranın en yetkili kişisi ile görüşmeyi rica et paşa paşa görüştürmek zorunda zaten

Siz tableti açmış mıydınız yoksa açmadan mı değiştirdiniz?

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 363 / 364
  • Ticaret 170, (%100)

Siz tableti açmış mıydınız yoksa açmadan mı değiştirdiniz?

açtık kullandık :) ama bimeksten almıştık

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

açtık kullandık :) ama bimeksten almıştık

ne dediniz de değiştirdiler peki, ben bana yanlış bilgi verdiler desem baksaydın kutusuna derlerse çıldırırım zaten 4gb ram var dedi baktım kutuya dedim 2 gb yazıyo burda pardon ya 4 çekirdek dicektim dedi, diğerlerine bakmadım öyle kaynadı :/

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 363 / 364
  • Ticaret 170, (%100)

ne dediniz de değiştirdiler peki, ben bana yanlış bilgi verdiler desem baksaydın kutusuna derlerse çıldırırım zaten 4gb ram var dedi baktım kutuya dedim 2 gb yazıyo burda pardon ya 4 çekirdek dicektim dedi, diğerlerine bakmadım öyle kaynadı :/

bir hafta içinde değiştirme hakkın var yeter ki ürün bozulmasın dert etme git değiştir.

Kozmik Kozmik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnternet Teknolojileri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 34 / 24
  • Ticaret 13, (%100)
Teşhir malı olarak aldığınıza dair bir belge yoksa (bu önemli)
Teşhir malı olduğunu (sözlede olsa) bilerek aldıysanız yapacak pek birşey yok, ama diğer yandan bi mağaza müdürüne durumu izah edin faturanızla birlikte, teknosanın bu konu için imajını zedeleyeceğini sanmam. Yinede aksiyon yaşamak isterse yetkililer

14 gün süre geçmemişse, gidin bağlı olduğunuz tüketici hakem heyetine durumu izah edin, çözerler.

Edit: zaten bugün almışsınız, sorunsuzca değişeceklerini düşünüyorum

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

bir hafta içinde değiştirme hakkın var yeter ki ürün bozulmasın dert etme git değiştir.

Ben bunu ilk haline yüklemek istiyorum ya garantiye alayım kendimi şimdi değiştiremezsem kötü olur kullanmak istemiyorum

Ek Olarak:

Kozmik adlı üyeden alıntı

Teşhir malı olarak aldığınıza dair bir belge yoksa (bu önemli)
Teşhir malı olduğunu (sözlede olsa) bilerek aldıysanız yapacak pek birşey yok, ama diğer yandan bi mağaza müdürüne durumu izah edin faturanızla birlikte, teknosanın bu konu için imajını zedeleyeceğini sanmam. Yinede aksiyon yaşamak isterse yetkililer

14 gün süre geçmemişse, gidin bağlı olduğunuz tüketici hakem heyetine durumu izah edin, çözerler.

Edit: zaten bugün almışsınız, sorunsuzca değişeceklerini düşünüyorum

Yok teşhir ürünü olup olmadığını bilmiyorum kutuyla getirdi ama kutu açıktı sanırım herhangi bir şey de söylemedi. hiçbir şeyini sökmedim veya zarar vermedim her şeyi bana verdiği gibi sadece windows yüklemesini yaptım bilgisayarı açıp. Ayrıca üstündeki jelatinler sonradan yapıştırma gibi hep hava almış ve içinde toz vardı açtığımda.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al