wmaraci reklam
lidertakipci

Sosyal Medya'ya Girişler Engelleniyor!

64 Mesajlar 7.002 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SanCeZ SanCeZ Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 23 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Ankarayla alakasi yok http://sehriblog.blogspot.com/2015/10/facebook-twiter-de-yavaslama.html

wmaraci
reklam

aisik aisik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** I**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
mobilden giremiyorum normal bilgisayardan da normalinden yavaş..

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)
ne güzelde terorlü lanetliyorlar valla ya. bune arkadaş ateşi söndürmek için içicek su bırakmıyorlar

radyotelekom radyotelekom Radyo Telekomünikasyon Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek bilgisayar hizmetleri
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 100 / 54
  • Ticaret 2, (%50)
Saldırı var.

wmaraci
wmaraci

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Bölgelere göre farklılık gösteriyor demekki ya da bizim buranın alt yapısında sıkıntı var diyeceğim ama facebook ve twitter hariç her yere anında giriyor speedtest ping vs. hepsi normal VPN'i aktif ettim yeni sıkıntı yok şimdi bendede ama kapatınca girmiyor 3-4 dk da ana sayfayı yarım yamalak yüklüyor.

Aynen öyle, yayılıyor yavaş yavaş sıkıntı sanırım geç yansıyor dağıtıcılara.

Konunun kesinliğinden emin değilsin. Demek ki galiba herhaldelerle neredeyse provokasyon sayılabilecek bir başlıkla konu açıyorsun..

webmaster58 webmaster58 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek seni alakadar etmez
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 3 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
bizdede var ankaradan kaynaklı bence mobilde aynı

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)

Reklam yapma paylaştığın linkte hiçbir bilgi yok, facebook ve twitter yavaşlama sebebi facebook yetkilileri açıklama yaptı çözülecek diyorsun. Twitter ne alaka o zaman? VPN ile niye giriliyor madem bilginiz yok sırf aç gözlülük para toplamak için içerik paylaşmayın. Türkiye'den sadece 2 siteye erişimde sorun yaşanıyorsa bak sadece Türkiye'den ise bu sorun manuel internet sağlayıcılarının engellemesi ile olabilir.

Nereye? Facebook'a mı? Her an olan onlarca gbps saldırıdan ayrı? Yurt dışından girişte sorun yok Türkiye'den bütün alt yapı ile mi saldırı yapıyoruz Türkiye'yi engelledi adamlar?

HakikatTR adlı üyeden alıntı

Konunun kesinliğinden emin değilsin. Demek ki galiba herhaldelerle neredeyse provokasyon sayılabilecek bir başlıkla konu açıyorsun..

Merak etme, adımın Engin olduğu kadar bu konudanda eminim. Bir siteye VPN ile girebiliyorsan bu sitede sorun olduğu değil, senin internetinin buna izin vermemesinden kaynaklanır. Tüm yurt dışı sitelere erişirken face-twitter girilmiyorsa hele bu tür olayların ardından her zaman olan bi durumsa azcık düşünen herkes emin olur zaten.

Gerçekten dün bu konuda haber yapan sitelere anlam veremiyorum, facebook ve twitterdan kaynaklı sitelerin çöktüğünü söylemişler ne kadar aç gözlü bir millet hit çekmek için yırtınmış hepsi bari doğru haber yapsalar. VPN ile girilen bir site nasıl çökmüş olabilir? O kadar cloud sunucusu var heryerde tonlarca biri çökse birisi çalışır zaten çökünce facebook girmeme durumu olmuyor, giriyor şuan çalışma yapıyoruz yazısı geliyor.

Ekleme: Az önce BTK'nın yaptığı açıklama beni çok güldürdü. Yoğunluktan kaynaklanan facebook-twitter kaynaklı sorunmuş. Sunucuları yetmiyormuş, 1 milyar üyesi olan site 70 milyon nüfuslu ülkeyi çekemedi ki giren en fazla 20 milyondur o bile yoktur :)

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

Engin07 adlı üyeden alıntı

Ekleme: Az önce BTK'nın yaptığı açıklama beni çok güldürdü. Yoğunluktan kaynaklanan facebook-twitter kaynaklı sorunmuş. Sunucuları yetmiyormuş, 1 milyar üyesi olan site 70 milyon nüfuslu ülkeyi çekemedi ki giren en fazla 20 milyondur o bile yoktur :)

edit.

SanCeZ SanCeZ Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Ö.g.g
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 23 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Engin diyen arkadas para içinle ne alaka bak bakalim blogda hiç reklam veya dişari link varmi. Kelime oyunu yaparak kendini olgun gostermeye calisma bosuna.Ben arkadasa yardim amacli gonderdim bi sey bildigin yok ukala ukala konusma.Ankarayla alakali diyende sensin ankaradaki patlamayla ne alakasi var turkiyenin alt yapisi ankaradan mi ibaret anca laf olsun torba dolsun hesabi yapiyon.

cliaweb cliaweb Web Hosting Sağlayıcı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Hosting Sağlayıcısı
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad R** Y**
  • Mesajlar 1020
  • Beğeniler 356 / 356
  • Ticaret 8, (%100)
Merhabalar,

bu tip durumlar için vpn bir köşede bulunsun :) vpn her webmaster, programcı ve it managerların vazgeçilmezi olmalıdır.

Saygılarımızla ...
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

Linux Hosting | Linux Reseller | VPS | VDS https://www.cliaweb.com - İletişim : +90 (850) 885 10 39
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al