wmaraci reklam
lidertakipci

Bilgisayar Mühendisi Öğrencisine Tavsiyeleriniz

18 Mesajlar 1.863 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nuktoprak nuktoprak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 72 / 69
  • Ticaret 28, (%100)

mts adlı üyeden alıntı

Benim sana tek tavsiyem iyi derecede ingilizce öğren. (okulu türkçe mi okuyorsun ingilizce mi bilmiyorum, her iki durum içinde geçerli) Eğer bilişim ve teknoloji sektöründe mühendislik yapıp yüksek hedeflerin varsa, piyasadaki tüm kitapları okusan da bir yere kadar. Özellikle güvenlik alanında çalışmak istediğini söyleyen bir arkadaş olmuş. Programlama dilleri ve konunun teknik detaylarından önce veya bunlarla birlikte ingilizce şart.

Dostumun söylediklerine harfiyen katılıyorum, sadece ingilizce öğren ve ortalamanı kafada tut. Bahara kadar para biriktir Work and Travel yap. Geldiğinde erasmusa katıl. Sisteme dökersen Türkiye'de en fazlası 2 sene okumuş olursun, yazlarını Amerika kışları schengen ülkelerinde geçirirsin.

wmaraci
reklam

ozturkmtn ozturkmtn Work Intelligent. Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 47
  • Beğeniler 23 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Cizgi tagem in sotesine gir ne var ne yok yala yut programlama ve muhendislikle ilgili. Yabancı dil öğren ingilizce artı başka diller. Sor araştır ogrenme hususunda inatçı ol. 2. Sinifta kendine bir alan belirle ve o minval uzere kendini gelistir.

ibrahimgun ibrahimgun ibrahimgun.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

DEPHT adlı üyeden alıntı

Kodlabın mühendis setlerine bak

Teşekkürler hocam inceleyeceğim :)

SerkanA adlı üyeden alıntı

Şuanda 2.sınıfım . Mutlaka C dilini çok iyi öğren herşeyde lazım oluyor .

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam :) Evet C bir çok şeyin temeliymiş :)

pxjasius adlı üyeden alıntı

hocam üniversite öğrencisi değilim ancak html css php konularında kaynak isterseniz özel mesajdan iletebilirim.

Teşekkürler hocam pm atiyorum :)

ofarukcaki adlı üyeden alıntı

Benim tavsiyem kodlabdaki kitaplarla zamanını kaybetme, birkaç tanesini bitirdim ama gerçekten genel olarak çok yetersizler. Eğer ingilizcen iyiyse yabancı kaynaklardan yararlan, video dersler için Udemy iyi gider

Hocam ah keşke dilim olsa en azından lisede bir şeyler öğrenseydik :( Teşekkürler.

Ömer Günay adlı üyeden alıntı

Benden tek tavsiye. Bölümünü severek oku. Kaç tane bilgisayar mühendisi arkadaşım var hiçbiri bilgisayarı sevmiyor. Ben işletme okumuş olmama rağmen onlarla bilgisayar konusunda yarışıyorum. Yani kesinlikle bilgisayarı ve öğrenmeyi sev.

Haklısınız hocam , ilgi ve yetenek olmayınca olmuyor. İnşallah severek okuyacağız.

mts adlı üyeden alıntı

Benim sana tek tavsiyem iyi derecede ingilizce öğren. (okulu türkçe mi okuyorsun ingilizce mi bilmiyorum, her iki durum içinde geçerli) Eğer bilişim ve teknoloji sektöründe mühendislik yapıp yüksek hedeflerin varsa, piyasadaki tüm kitapları okusan da bir yere kadar. Özellikle güvenlik alanında çalışmak istediğini söyleyen bir arkadaş olmuş. Programlama dilleri ve konunun teknik detaylarından önce veya bunlarla birlikte ingilizce şart.

Tavsiyelerinizi dikkate alıcam hocam. Hemen dil öğrenme çalışmalarına başlıyorum :)

nuktoprak adlı üyeden alıntı

Dostumun söylediklerine harfiyen katılıyorum, sadece ingilizce öğren ve ortalamanı kafada tut. Bahara kadar para biriktir Work and Travel yap. Geldiğinde erasmusa katıl. Sisteme dökersen Türkiye'de en fazlası 2 sene okumuş olursun, yazlarını Amerika kışları schengen ülkelerinde geçirirsin.

Work and Travel duydum çok ama hiç araştırmadım. Teşekkürler hocam yorumunuz için. Ortalama inşallah iyi olacak.

ozturkmtn adlı üyeden alıntı

Cizgi tagem in sotesine gir ne var ne yok yala yut programlama ve muhendislikle ilgili. Yabancı dil öğren ingilizce artı başka diller. Sor araştır ogrenme hususunda inatçı ol. 2. Sinifta kendine bir alan belirle ve o minval uzere kendini gelistir.

2. sınıftaki derslere göre alanımı belirleyeceğim zaten. Cizgi tagemi inceleyeceğim hocam :)

matter33 matter33 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 6 / 7
  • Ticaret 4, (%75)
Hangi üniversitede okuyorsunuz hocam? @ibrahimgun

http://www.yol-tarifim.net
wmaraci
wmaraci

ibrahimgun ibrahimgun ibrahimgun.com Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 66 / 98
  • Ticaret 1, (%100)

matter33 adlı üyeden alıntı

Hangi üniversitede okuyorsunuz hocam? @ibrahimgun

Sakarya Üniversitesi'nde :)

Anil Anil I'm Here! Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Advertising
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 189 / 190
  • Ticaret 153, (%100)
Ben bilgisayar okumuyorum fakat, #C diline merak salmıştım bir aralar. Bi türlü başlayamadım. Şöyle bi grup olsakta başlasak, ögrensek iyi olur :D

.

firat356 firat356 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 153
  • Beğeniler 9 / 29
  • Ticaret 1, (%100)
Konu takip.
Ben de bu sene bölüme geçtim.Belki işime yarayacak yorumlar çıkar

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Bol bol kahve depolayın, gece çalışırken çok lazım olur :P

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al