Merhaba Değerli Arkadaşlar Bu yazım çokça rastladığım ve bir çok kişinin mağdur olduğu bir **************lık yöntemini sizlere paylaşacağım ki mağdur olanlara bir yenisi daha eklenmesin

Bu Sefer Kullanılan Yöntem Çok basit ama çok cazip geliyor mağdurlara

İlk Önce Bunu Yapan kişiler çok pahalı olan köpek resimlerini googleden bulup sahibin’e sahiplendirme olarak ilan açıyorlar her zaman köpek olmuyor papağan, kedi gibi cins hayvanlardan en rabet vya sevimli görünen hayvanlarının ilanlarını ücretsiz olarak yayınladıktan sonra avlarını bekliyorlar ,

Kişi iletişime geçtikten sonra hayvana bakamıyorum öğrenciyim ,hastam var hediye geldi ama bakamıyorum ,eşim tüyen rahatsız oluyor taşınıyoruz vs gibi türlü yalanlarla sizleri ikna ediyorlar yada mecburen kopek istemeyerekte olsa elinden gidiyormuş gibi ayda bir video’sunu resimlerini istiyorum arkadaşım çok seviyorum gibi türlü laf oyunlarından sonra sizi ikna ediyor ve köpeğimin otobüste yada bayıltılarak gönderilmesine karşıyım bir tanıdığım petkargo hayvan taşımcılığı firma var ya bir tane daha vardı köpeğim onu o firma ile sorunsuz yollamıştım diyerek tavsiye ediyor ve yanındaki kendi arkadaşının telefon numarasını veriyor Bu ilk kısımdı,

İkini Perde OLarak Bu Kargocu kılığındaki düzenbaz hemen buyrun efendim pet kargo nasıl yardımcı olabilirim şeklinde kendine kurumsal kimlik vermeye çalışıyor sankiş hiç haberi yokmuş gibi sizden diğer **************nın sözde köpek sahibinin bilgilerini istiyor ve belli ücreti mukabilende köpeğinizi yada hayvanınızı bayıtlmadan veteriner eşliğinde ulaşımını sağlarız diyorlar

ve kendi kafasından uydurduğu tarife ile sizden ücret talep ediyor kapıda ödeme seçimini sunmuyorlar bahaneleri ise otobüs ve uçak firmaları gibi ilk önce parayı alıyoruz diyor ve size bir hesap numarası yada cepbank ile parayı yatıracağınız bilgileri verip parayı göndertiyorlar eğer sizden daha fazla para çıkacağını düşünüyorsa veya ardığınız yer fake olan açtığı ilandan yakın mesafe ise birde beyfendi yada/hanımefendi bu hayvanı teslim aldık ama bu taşımacılığın birde sigorta bedeli bulunuyor 300-ile 1000 tl arasında gibi hayali rakamlar söyleniyor bu ücretin sadece girdi çıktı yapılacağını gönderdikten sonra 1 kaç saat içersinde gönderim ücreti kesildikten sonra sizlere gerş dönerileceğini sigortasız asla işlem yapılamayacağını yolda köpeğin başına bir kaza vs geldiğinde sigortanın sizin gösterdiğiniz bedel üzerinden ödeme yapacağını size söylüyorlar ve koparabildiği kadar almaya çalışıyor ve size düşünme fırsatı bırakmadan köpeğin isminin ne olduğunu şuan kiğmliğini çıkarttığını geçiçi olarak birisim söylemenizi istiyor ve tavsiyelerdede buLunuyor atm’ye kadar gerekirse sizle telefonda muhabbet ediyor parayı yatırdığınızda aynı hattı en fazla bir kaç gün kullanıyor sonra kırıp atıyorlar

Lütfen Dikkat ediniz araştırmaların sonucu çok fazla mağdur olduğunu gördüm

Kişilerin yakalanma olasılığı çok müşteri diye adlandığı kişilerin tc numaralarını kişisel bilgilerini alıp yada telefon doğrulama kodlarını alıp bu şekilde ilan açıyorlar cepbank yapdıkları zaman zaten kullandıkları hat açık hatkimin üstüne olduğunu Allah bilir Hesap numarasıda yolda yada mekanlarında bulduğu herhangi bir deliye ait oluyor bu sebepten ötürü tek çözüm kapıda ödeme ama oda olmaıdğı için uzak durmak en eftal olanı

Şimdilik bu kadar diğer yazılarda görümek üzere

Kaynak