Sahibinden köpek sahiplendirme dolandırıcılığı ?

20 Mesajlar 5.142 Okunma
smmexpress

Umitunal Umitunal Webfaresi.net Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek webfaresi.net r00tadmin
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)

Merhaba Değerli Arkadaşlar Bu yazım çokça rastladığım ve bir çok kişinin mağdur olduğu bir **************lık yöntemini sizlere paylaşacağım ki mağdur olanlara bir yenisi daha eklenmesin

Bu Sefer Kullanılan Yöntem Çok basit ama çok cazip geliyor mağdurlara

İlk Önce Bunu Yapan kişiler çok pahalı olan köpek resimlerini googleden bulup sahibin’e sahiplendirme olarak ilan açıyorlar her zaman köpek olmuyor papağan, kedi gibi cins hayvanlardan en rabet vya sevimli görünen hayvanlarının ilanlarını ücretsiz olarak yayınladıktan sonra avlarını bekliyorlar ,

Kişi iletişime geçtikten sonra hayvana bakamıyorum öğrenciyim ,hastam var hediye geldi ama bakamıyorum ,eşim tüyen rahatsız oluyor taşınıyoruz vs gibi türlü yalanlarla sizleri ikna ediyorlar yada mecburen kopek istemeyerekte olsa elinden gidiyormuş gibi ayda bir video’sunu resimlerini istiyorum arkadaşım çok seviyorum gibi türlü laf oyunlarından sonra sizi ikna ediyor ve köpeğimin otobüste yada bayıltılarak gönderilmesine karşıyım bir tanıdığım petkargo hayvan taşımcılığı firma var ya bir tane daha vardı köpeğim onu o firma ile sorunsuz yollamıştım diyerek tavsiye ediyor ve yanındaki kendi arkadaşının telefon numarasını veriyor Bu ilk kısımdı,

İkini Perde OLarak Bu Kargocu kılığındaki düzenbaz hemen buyrun efendim pet kargo nasıl yardımcı olabilirim şeklinde kendine kurumsal kimlik vermeye çalışıyor sankiş hiç haberi yokmuş gibi sizden diğer **************nın sözde köpek sahibinin bilgilerini istiyor ve belli ücreti mukabilende köpeğinizi yada hayvanınızı bayıtlmadan veteriner eşliğinde ulaşımını sağlarız diyorlar

ve kendi kafasından uydurduğu tarife ile sizden ücret talep ediyor kapıda ödeme seçimini sunmuyorlar bahaneleri ise otobüs ve uçak firmaları gibi ilk önce parayı alıyoruz diyor ve size bir hesap numarası yada cepbank ile parayı yatıracağınız bilgileri verip parayı göndertiyorlar eğer sizden daha fazla para çıkacağını düşünüyorsa veya ardığınız yer fake olan açtığı ilandan yakın mesafe ise birde beyfendi yada/hanımefendi bu hayvanı teslim aldık ama bu taşımacılığın birde sigorta bedeli bulunuyor 300-ile 1000 tl arasında gibi hayali rakamlar söyleniyor bu ücretin sadece girdi çıktı yapılacağını gönderdikten sonra 1 kaç saat içersinde gönderim ücreti kesildikten sonra sizlere gerş dönerileceğini sigortasız asla işlem yapılamayacağını yolda köpeğin başına bir kaza vs geldiğinde sigortanın sizin gösterdiğiniz bedel üzerinden ödeme yapacağını size söylüyorlar ve koparabildiği kadar almaya çalışıyor ve size düşünme fırsatı bırakmadan köpeğin isminin ne olduğunu şuan kiğmliğini çıkarttığını geçiçi olarak birisim söylemenizi istiyor ve tavsiyelerdede buLunuyor atm’ye kadar gerekirse sizle telefonda muhabbet ediyor parayı yatırdığınızda aynı hattı en fazla bir kaç gün kullanıyor sonra kırıp atıyorlar

Lütfen Dikkat ediniz araştırmaların sonucu çok fazla mağdur olduğunu gördüm

Kişilerin yakalanma olasılığı çok müşteri diye adlandığı kişilerin tc numaralarını kişisel bilgilerini alıp yada telefon doğrulama kodlarını alıp bu şekilde ilan açıyorlar cepbank yapdıkları zaman zaten kullandıkları hat açık hatkimin üstüne olduğunu Allah bilir Hesap numarasıda yolda yada mekanlarında bulduğu herhangi bir deliye ait oluyor bu sebepten ötürü tek çözüm kapıda ödeme ama oda olmaıdğı için uzak durmak en eftal olanı

Şimdilik bu kadar diğer yazılarda görümek üzere

Kaynak
cihatnet rohirrim hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
reklam

MehmetTURK MehmetTURK Kronik Depresif Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 924
  • Beğeniler 219 / 226
  • Ticaret 24, (%100)
Yazının tamamını yayınlamak zorundasınız.

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
Çok akıllısınız harbi.

• Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)

Mehmet_TÜRK adlı üyeden alıntı

Yazının tamamını yayınlamak zorundasınız.

akbas adlı üyeden alıntı

Çok akıllısınız harbi.

Bilmiyordum düzeltildi

Webfaresi.net Beklerim
wmaraci
wmaraci

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Haklısınız, buda yeni **************lık tekniği olarak değerlendirilebilir. Eşim ile bir kere ilanlara bakıyorken bu şekilde bir ilana denk gelip ve kişiyi aradığımız zaman bize para değil tamamen mama ve diğer şeyler için ödeme talep ettiklerine tanıklık ettik. Fiyat yönelttiğimiz zaman bize 350 TL rakam belirttiler.

• Üyelik 06.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad Ü** Ü**
  • Mesajlar 997
  • Beğeniler 379 / 378
  • Ticaret 27, (%93)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Haklısınız, buda yeni **************lık tekniği olarak değerlendirilebilir. Eşim ile bir kere ilanlara bakıyorken bu şekilde bir ilana denk gelip ve kişiyi aradığımız zaman bize para değil tamamen mama ve diğer şeyler için ödeme talep ettiklerine tanıklık ettik. Fiyat yönelttiğimiz zaman bize 350 TL rakam belirttiler.

inandırmak için başka bir yöntem alağı yukarı senorya aynı hayvan ücretsiz olması diğerleri tamamen kurgu

Webfaresi.net Beklerim

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Haklısınız. Yazık bir şey söyleyemiyorum hayvanları bile çıkar amaçlı kullanarak üzerinden para kazanmayı düşünen insanlar hiç bir hayvana hak ettiği değeri vermez/veremez. Eğer vermiş olsa idi ticaretini yaparak cebine girecek paranın hesabını yapmazdı. Allah büyük, O bilir gerekeni hamd olsun.
Umitunal

kişi bu mesajı beğendi.

MaMiFilm MaMiFilm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 558
  • Beğeniler 55 / 139
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu düşünmek içinde belli bir zeka seviyesinin üstünde olmak gerek, adamlar gerçekten potansiyellerini boşa harcıyorlar.

Profesyonel makale hizmeti için iletişime geçebilirsiniz.

Serhan Serhan fisaoptik.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Optisyen
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 1210
  • Beğeniler 199 / 198
  • Ticaret 40, (%100)
Tek sahibinden.com olsa iyi, petarkadas.com , hayvanilanlari.com gibi sitelerde de bu kansızlar mevcut

Benzerini yaşıyor dolandırılıyordum sabah işe bismillah ile çıktım. Ee Allah izin vermedi, bankamatiğe parayı yatırdım 300 TL ve bankamatik bozuk çıktı parayı yuttu hesaba geçmedi. 10'a kadar yetiştir oraya pet kargo o saatte çıkıyor falan dedi. Ee haliyle 10'dan sonraya kaldı ne haber ne bişi. Şükürler olsun şans eseri kurtuldum. Ve 3-4 kere daha aynısını yapmaya kalktılar bu adam çok inandırıcı geldiği için göndermiştim nereden baksanız 1 saat telefonda köpeği anlattı, dedim bu kadarı da olamaz. Biraz da riske girmek istedim çok istediğim bir köpek türü diye. Ama olmadı iyi ki de olmadı kurtulduk :) Eline emeğine sağlık
Umitunal

kişi bu mesajı beğendi.

darkknightt darkknightt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1132
  • Beğeniler 72 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
canlı hayvan satışı yasak olduğundan tüm ilanlar "sahiplendirme" diye açılıyor...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al