freelance iş ilanları

Site Taşıma Sonrası Sorun

3 Mesajlar 718 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaşlar, uzun süre oldu konu açmayalı. Bir sorun yaşadım Natro'dan Megatrhosting firmasına sitemi taşırken. Bilenler bilir, Natro'da cpanel olmadığı için full yedek alamıyoruz malesef.

Çok yardımsever! destek birimleri taşıma nasıl yapılır sorusuna otuz takla atarak ve taşıdığınız firmaya sorun diyerek cevap verdiği için gene çok deneyimli! megatrhosting destek birimindeki arkadaş .htaccess sorunu olabilir ve WordPress bilen birisine sorun script bilgim pek yok dediği için bu konuyu açmaktayım.

Site:http://www.malatyateknoilaclama.com/

http://www.intodns.com/malatyateknoilaclama.com

Görüldüğü üzere ns ler megatr'de. Natro'dan aldığım public html i koydum, database i import ettim. Wp-config ayarlarını yaptım. Fakat sitenin sadece anasayfası yayın yapmakta.

Sorun: Sitenin alt sayfaları 404 çekmekte.

Sorun nerede olabilir? Natro gibi bir firma kendi bünyesinden çıkacak müşteriye verdiği ilgiyi görmüş olduk. Hem cpanel kullanmıyorlar kendi sistemleri mevcut, hem de onların müşterisiyken taşıma konusunda destek olmuyorlar. Hala onların müşterisiyim de hani, hosting süresi devam ediyor!

Bir kaç şey denedim kontrol ettim ama fikirsiz kaldım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

hamza1213 hamza1213 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Designers
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Z**
  • Mesajlar 619
  • Beğeniler 23 / 96
  • Ticaret 77, (%96)
Bende yaşadım böyle birşey daha önce Süha, alt sayfalar NS yönlenmemiş olabilir. Diğer tarafta ki yedeğini sildin mi? Eğer sorun o değilse .htaccess kaynaklıdır

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

hamza1213 adlı üyeden alıntı

Bende yaşadım böyle birşey daha önce Süha, alt sayfalar NS yönlenmemiş olabilir. Diğer tarafta ki yedeğini sildin mi? Eğer sorun o değilse .htaccess kaynaklıdır

Alt sayfalar ns yönlenmemiş olabilir, ilk defa böyle bir sorun duyuyorum :D Böyle bir şeyin nasıl imkanı olabilir ki? Öteki taraftan silinmedi diye biliyorum bir arkadaşımın hostingindeydi. Silince çözülebilecek bir şey mi ki?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al