Merhaba,
Web Tasarım yaptırmak üzere biriyle görüşmeler sağladım.
Kendisinin de Web Tasarımcı olduğunu fakat zamanı olmadığını işi benim yapıp yapamayacağımı sordu. Bende işi kabul ettim.

Aşama Aşama :

-Kendisi benden demo talep etti, müşteriye sunacağını kabul ederse işi bana vereceğini söyledi.
-Demoyu hazırlayıp teslim ettim. Müşterinin beğendiğini işi bana vereceğini söyledi.
-Bana 100 TL ödeme geçti.
-Benden daha detaylı içi doldurulmuş demo istedi. Bu demoyu kendi kişisel web sitesine kurdurmak istedi fakat bunu kabul etmeyerek tekrar kendi kişisel domainim üzerine kurulum yapıp içerisini doldurmaya başladım.
-Tasarımı inceledi beni aradı çok beğendiğini fakat bir kaç değişiklik gerektiğini söyledi. Bende bahsettiği değişikliklerin 1 tanesini yapamıyacağımı söyledim ve ona farklı bir alternatif sundumç
-İş onay verildi, şirket domainine kuruldu.
-Şahıstan içerik istendi. (22.53)
-Şahıs işi kendinin yapacağını ve ödemeyi geri talep ettiğini söyledi. (00.39)

Şimdi aklımda bir kaç soru kaldı.
1. Bu adam neden demoyu kendi hostuna istedi ?
2. Ben Şirket hostingine kurana kadar hiç bir problem yoktu kurunca mı problem oldu ?
3. Temayı yedeklemediğini nereden anlayacağım ?

Açıkçası adam temayı benden alabileceği seviyeye kadar problem çıkartmayıp en son aşamada problem çıkartması şüphelendiriyor beni. Bu nedenle ödeme yapıp yapmamakla ilgili tereddüt ediyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım ?