wmaraci reklam
lidertakipci

Ben yapamadım, belki yapabilecek biri çıkar

22 Mesajlar 3.051 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

marten marten yok Kullanıcı
    • Üyelik 23.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Maden Mühendisi
    • Konum Karabük
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 24 / 24
    • Ticaret 1, (%100)
    Merhabalar, hayata geçiremediğim bir projem var. Belki ilginizi çekebilir paylaşmak istedim.

Proje tanıtımı : Artık neredeyse herkesin cebinde bir akıllı telefon var, diyelimki evde ketcap - mayonez bitti boş kutunun barkodunu telefonunuzun kamerasından taratıp, civardaki marketlerde en düşük fiyattan başlayarak sıralayıp seçtiğiniz marketin yolunu size tarif edecek bir uygulama.

Aşamalar :

1. aşama civardaki marketleri haritaya eklemek
    2. aşama marketlerdeki ürün fiyatlarını (güncel) databaseye eklemek.
    3. aşama site ve mobil uygulamaları (iOS ve Android için) kodlama

Şuan , 1. aşamayı taslak olarak bitirdim, incelemek isterseniz aşağıdaki linki mobil telefonunuzdan konum servislerini aktif ederek deneyebilirsiniz. (Şuanki konum bilginizi alarak size en yakın migrosun yolunu tarif edecek şimdilik 3 tane ekledim ama tüm migrosların konumlarını önceden çekmiştim bende var)
    incelemek isterseniz link burada

http://kampuscu.net/barkod/a.php

3. aşamayı ise şimdilik örnek kabilinde bir uygulama buldum, tam olarak işimi görmesede yapıyo bişeyler :) Denemek isterseniz AppStoredan bir türk programcı olan Kerem abimizin uygulamasını telefonunuza yükleyin

https://itunes.apple.com/us/app/qrafter-qr-code-barcode-reader/id416098700?mt=8

şuanda programda bir kod hatası var söyledim. (bir sonraki versiyonda düzeltilecek inşallah) bu sebeple tam olarak dediğim gibi yapmanız gerekli, program arkaplanda çalışırken (yani çalıştırdıktan sonra home tuşuyla arkaplana atıpta) şu linki açın

qrafter://x-callback-url/scan?x-success=http://kampuscu.net/barkod/index.php?urunid={CODE}&x-cancel=http://kampuscu.net/barkod/a.php&browser=external

henüz kendisine sormadım ama kerem abi sanıyorum belirli bir ücret karşılığı sadece bu işe has bir uygulamada yazabilir. android için ise bu iş daha kolay (bardod kütüphanesi githubda var) wmaracında bunu derleyecek birçok arkadaş olduğuna eminim.

neyse sonuç olarak kamera ile taradığınız barkodu program sayıya çevirip fiyatını otomatik sorgulayacak.

projeyi hayata geçiremedim çünki 2. aşamaya takıldım, migrostan fiyat / barkod / ürün listesini istedim veremeyeceklerini söylediler, internetten birşeyler buldum ordada fiyatlar güncel değil (marlboro 6 tl yazıyo :) bu sebeple proje askıda. ben fiyat listesini size veririm diyen varsa gelsin ortak yapalım bu işi. siteye koyacağım adsense reklamlarından payını alsın.

ilgisini çeken varsa ürün ekleme ve market ekleme panelinide gösterebilirim.

meşgul ettiğim için özür diler, iyi günler dilerim efendim :)
    techvadi ebubekiragbaba

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    reklam

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
    • Üyelik 07.02.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek E-ticaret
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad E** A**
    • Mesajlar 1112
    • Beğeniler 202 / 160
    • Ticaret 23, (%100)
    Güzel proje bence geliştirilebilir ve tutar.
    marten

kişi bu mesajı beğendi.

dlkrnugur dlkrnugur JS Coder Kullanıcı
    • Üyelik 20.11.2011
    • Yaş/Cinsiyet 27 / E
    • Meslek PHP Coder
    • Konum Muğla
    • Ad Soyad U** D**
    • Mesajlar 1070
    • Beğeniler 210 / 209
    • Ticaret 41, (%98)
    Bence de güzel bir düşünce hayat bulabilir.

Önerim, Adsense reklamlarına bel bağlamamak. Artık yatırım gelir büyürüm diye bakalım olaylara. ;)
    marten

kişi bu mesajı beğendi.

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 10.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Developer
    • Konum Konya
    • Ad Soyad M** A**
    • Mesajlar 1120
    • Beğeniler 1086 / 244
    • Ticaret 1, (%100)
    Marketler sürekli fiyatları güncelleyemez benzer bir fikir bende üretmiştim ama işte düzenli olarak marketlerden fiyat alamazsınız...

Benim Düşündüğümde aynı sizin dediğinizi market ihtyacınız olan malzemeleri ek fiyat oluşturmadan evinize getirmesiydi. Hatta aylık olan ihtiyaçları sürekli tekrar etmesiydi.

wmaraci
    wmaraci

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 16.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 368
    • Beğeniler 174 / 161
    • Ticaret 23, (%100)
    Diyelimki 50 kuruş daha ucuz bulacağım diye bu uygulamayı indirdim kurdum.50 kuruş uçuz olan ketcapı satan market 1km uzakta ise bu kullanıcı gider mi oraya ?
    EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

BingoO BingoO WM Aracı Kimlik Onayı
    • Üyelik 18.06.2014
    • Yaş/Cinsiyet 29 / E
    • Meslek Stok
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad M** Y**
    • Mesajlar 58
    • Beğeniler 4 / 8
    • Ticaret 6, (%100)
    öğrenciyse gider bence
    techvadi denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

devrimedia devrimedia WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 26.11.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Web Master & Grafiker
    • Konum Diyarbakır
    • Ad Soyad M** K**
    • Mesajlar 868
    • Beğeniler 146 / 251
    • Ticaret 5, (%100)
    Bu uygulamayı yapabilmen için üye olacak olan marketlerin kendilerinin fiyat girmesi gerekiyor. İlk başta kendi mahallenden tanıtıma başlıyabilirsin projeyi :) sonra yavaşça yayılır diye umuyorum ama öncesinde 1-2 ufak tefek marketle anlaşmalısın dblerini almak için
    EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

Wp Kurulum♥Wp Optimize♥Wp Seo Çalışması♥Wp Tema Kurulum♥Android Webview Uygulama♥Grafik Tasarım

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 16.01.2015
    • Yaş/Cinsiyet 43 / E
    • Meslek Turizm
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad F** A**
    • Mesajlar 368
    • Beğeniler 174 / 161
    • Ticaret 23, (%100)

BingoO adlı üyeden alıntı

öğrenciyse gider bence

Gitmesine ne gerek var ?

Abi 50 kuruş çıkmıyor bir sonrakinde bırakayım dese her market bakkal verir.Bizim insanımız o kadar da kötü değil.

Nihayetinde 50-60 liralık bir alışveriş yapıp yazdırmıyor.Bir sonraki gelişinde verecektir.

Ki böyle öğrencilere veresiye yazan onlarca markette varken 50 kuruş için kimse sıkıntı yapmaz memleketimizde.
    EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

marten marten yok Kullanıcı
    • Üyelik 23.07.2012
    • Yaş/Cinsiyet 37 / E
    • Meslek Maden Mühendisi
    • Konum Karabük
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 126
    • Beğeniler 24 / 24
    • Ticaret 1, (%100)

akbas adlı üyeden alıntı

Diyelimki 50 kuruş daha ucuz bulacağım diye bu uygulamayı indirdim kurdum.50 kuruş uçuz olan ketcapı satan market 1km uzakta ise bu kullanıcı gider mi oraya ?

belkide ucuz olur düşüncesiyele gittiğin XYZ markete 10 lira olan ürün, hemen yanı başındaki ZYX markette 9 liraydı.

jaaaccckk jaaaccckk WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 11.09.2015
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Akademisyen
    • Konum Çanakkale
    • Ad Soyad C** K**
    • Mesajlar 2
    • Beğeniler 0 / 0
    • Ticaret 0, (%0)
    "eksi sözlük'ten birisi senin projeye cok benzer bir proje yapmak istiyor, eger mail adresini atarsan sana davet atabilie. İletişime geçmenize yardımcı olabilirim.

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al