lostyazilim

Sizce yeni bir site açmalı mıyız ?

6 Mesajlar 592 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Merhaba, son aylarda gördüğünüz gibi ülkemizdeki reklam veren yayıncıların ödediği hiç denilecek kadar az ücretler nedeniyle ve artık yerini google'de sabitlemiş siteler nedeniyle yeni açılan bloglar büyük zorluklar çekmektedirler.

Ayrıca reklam engelleme eklentilerini saymıyorum bile :) reklam engelleme eklentilerini bizzat kendim kullanıyorum fakat bilgi edindiğim sitelerde reklam engelleme eklentilerini devre dışı bırakarak 1 kere reklamlarına tıklama gereği duyuyorum (site sahiplerine küçükte olsa bir bağış yapıyoruz)

Fakat herkes benim yada bizim gibi düşünmediği için aradığı bilgiyi bulup küçük bir teşekkür veya reklamlara tıklama gereksinimleri bile bulmuyorlar (sanki babalarının hayrına yapıyoruz).

Sizce bu zamandan sonra blog açmak mantıklı mı ? Yeni projelere adım atmamız mı gerekiyor ? Reklam engelleme eklentilerinin kullanıcısı hergün artıyor farklı bir reklam çeşidi çıkarsalar bile onu bile engelleyeceklerini düşünüyorum.

wmaraci
reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Blog her zaman popülaritesini koruyacaktır. Bir siteden kazanç elde etmenin tek yolu sabit yerleştirilen reklamlardan ibaret değildir. Ayrıca bir siteyi sadece kazanç elde etmek için açıyorsanız hiç boşuna uğraşmayın. Gidin dışarıdan 20 kuruşa su alıp 50 kuruşa satın daha mantıklı karlı iş :)

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Blog her zaman popülaritesini koruyacaktır. Bir siteden kazanç elde etmenin tek yolu sabit yerleştirilen reklamlardan ibaret değildir. Ayrıca bir siteyi sadece kazanç elde etmek için açıyorsanız hiç boşuna uğraşmayın. Gidin dışarıdan 20 kuruşa su alıp 50 kuruşa satın daha mantıklı karlı iş :)

Sitenizin üzerine yoğunlaşırsanız o 20 kuruşluk suyu 1 yılda siteniz sayesinde aylık 1000 tl gelirli bir siteye dönüştürebilirsiniz :) Benim sorduğum soru bu zamanda blog açılır mı ? Zirvedeki yerini koruyan rakipler geçilebilir mi ? Yoksa yeni projelere mi geçilmeli ?

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Sitenizin üzerine yoğunlaşırsanız o 20 kuruşluk suyu 1 yılda siteniz sayesinde aylık 1000 tl gelirli bir siteye dönüştürebilirsiniz :) Benim sorduğum soru bu zamanda blog açılır mı ? Zirvedeki yerini koruyan rakipler geçilebilir mi ? Yoksa yeni projelere mi geçilmeli ?

Bence, Türkiye'deki şuan zirvedeki bloglar, siteler (onedio.com vb.) aslında çokta zirvede değil. Özgünlük olduktan sonra zirveyi ele geçirebilirsiniz. Yeni projeler yapmak elbette daha iyidir, mesela scorp şuan zirveye tırmanıyor. Farklı şeyler düşünüp farklı şeyler yapmak lazım.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Bence, Türkiye'deki şuan zirvedeki bloglar, siteler (onedio.com vb.) aslında çokta zirvede değil. Özgünlük olduktan sonra zirveyi ele geçirebilirsiniz. Yeni projeler yapmak elbette daha iyidir, mesela scorp şuan zirveye tırmanıyor. Farklı şeyler düşünüp farklı şeyler yapmak lazım.

Sosyal medyalar ile ilgili konular bulunursa gerçekten başarılı proje elde ihtimali %95

bütçe + andorid uygulaması + web sitesi ve birde popüler olmaya çalışan insanlar olduğ u sürece :)

Girişimci yönüm yine kapıyı tıklamayı başladı proje düşüneyim bari :)

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Sosyal medyalar ile ilgili konular bulunursa gerçekten başarılı proje elde ihtimali %95

bütçe + andorid uygulaması + web sitesi ve birde popüler olmaya çalışan insanlar olduğ u sürece :)

Girişimci yönüm yine kapıyı tıklamayı başladı proje düşüneyim bari :)

aynen hocam, başarılar
berkakalinn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al