wmaraci reklam
lidertakipci

Virtual Box'a Mac OS kuramıyorum.

9 Mesajlar 949 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ebagcuvan ebagcuvan emrebagcuvan.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)
https://www.technopat.net/2013/07/14/virtualbox-mac-os-x-kurulumu/ Şuradaki adımları izlereyerek sanal sunucuya Mac os kurmaya çalışıyorum ama aşağıdaki adımda takılıyorum bir şey olmuyor. Bilgisayarda sanallaştırma yok galiba bios da yok .vbox dan de değiştirdim ama yine aynı ne yapabilirim ?

wmaraci
reklam

marten marten yok Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Maden Mühendisi
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 24 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
dost bu iş deveye bırak hendek atlatmayı kolbastı oynatmaktan zor. 1 haftamı aldı benim kurulum, ama en sonunda başardım.

ilk olarak tavsiyelerim şunlar, kurulum amacın merakını gidermekse guzel devam et, yok xcode kurmak varsa aklında onu geç :) baştan söyleyim

ML3 aşırı problemli boot sorunları var, kurcalarken bios uzmanı oldum yinede boot edemedim.
ML2 ye yönel daha kararlı, 64 bit bir işletim sistemi (tercihen win7) uzerine virtual box kur. sanal makine oluştururkende 64 bit seç muhakkak.

sonrasında sanal makine ayarlarında görselleme yada sanallaştırma diye bir ayar vardı videoda da gösteriyor onu pasif yap. rami 2048 den az verme, hddyi 20den fazla ver çunki ilerde gerekirse değiştirmen çok zor.

sonrasında sanal cdyi tak ve boot etmeyi dene, setup ekranına geçemezsen bios ayarlarını tekrar gözden geçir, (kesin açık olması, kesin kapalı olması gereken ayarlar var onları ayarladıysan diger ayarlarıda tektek denemen gerekli) bootu geçebilirsen önce hddyi biçimlendirmen gerekecek, yoksa hddyi görmuyor.

eğer bu aşamaları geçebilirsen enson birde kurulum ince ayarları (ek bileşenleri) yukleme ekranı var ki burada da işin zor, önce videoda yaptığı gibi (sadece çözunurluk belirtip) yukleyip boot etmezse tekrar kurulum yapıp falan anakarttaki boot problemini duzeltir filen cpudaki donma sorununu ortadan kaldırır, filan ekran kartındaki probleme çözum bulur gibi seçeneklerin hepsini işaretleyip denemen gerekli.

umarım başarılı olursun vazgeçme :) ben 10-12 defa tekrar kurdum ama sonunda başardım.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

marten adlı üyeden alıntı

dost bu iş deveye bırak hendek atlatmayı kolbastı oynatmaktan zor. 1 haftamı aldı benim kurulum, ama en sonunda başardım.

ilk olarak tavsiyelerim şunlar, kurulum amacın merakını gidermekse guzel devam et, yok xcode kurmak varsa aklında onu geç :) baştan söyleyim

ML3 aşırı problemli boot sorunları var, kurcalarken bios uzmanı oldum yinede boot edemedim.
ML2 ye yönel daha kararlı, 64 bit bir işletim sistemi (tercihen win7) uzerine virtual box kur. sanal makine oluştururkende 64 bit seç muhakkak.

sonrasında sanal makine ayarlarında görselleme yada sanallaştırma diye bir ayar vardı videoda da gösteriyor onu pasif yap. rami 2048 den az verme, hddyi 20den fazla ver çunki ilerde gerekirse değiştirmen çok zor.

sonrasında sanal cdyi tak ve boot etmeyi dene, setup ekranına geçemezsen bios ayarlarını tekrar gözden geçir, (kesin açık olması, kesin kapalı olması gereken ayarlar var onları ayarladıysan diger ayarlarıda tektek denemen gerekli) bootu geçebilirsen önce hddyi biçimlendirmen gerekecek, yoksa hddyi görmuyor.

eğer bu aşamaları geçebilirsen enson birde kurulum ince ayarları (ek bileşenleri) yukleme ekranı var ki burada da işin zor, önce videoda yaptığı gibi (sadece çözunurluk belirtip) yukleyip boot etmezse tekrar kurulum yapıp falan anakarttaki boot problemini duzeltir filen cpudaki donma sorununu ortadan kaldırır, filan ekran kartındaki probleme çözum bulur gibi seçeneklerin hepsini işaretleyip denemen gerekli.

umarım başarılı olursun vazgeçme :) ben 10-12 defa tekrar kurdum ama sonunda başardım.

Yardımların için teşekkürler, biraz araştırma yaptım kendi laptopbum olan Toshiba da işlemcinin sanallaştırma özelliği yokmuş buda virtualbox'da bana 32 bit'den başka bir seçenek sunmuyor 32bit kurulum yapmaya kaltığımda hata veriyor.

Eski laptopum olan Dell'de i3 işlemci var o sanallaştırmaya izin verdiği için 64 bit kurabiliyormuşum, vitural box'ı kurdum .raw dosyasını tanıttıktan sonra 10 dk da kurulum bitti ama istediğim performansı alamadım zaten amacım box'ta nasıl çalışıyor onu test edip bir kaç da bakınmak oldu şimdi bıraktım öyle :D Dün'kü Mac'lere gelen zamdan sonra Mac almaktan şimdilik mecburiyetten vazgeçtim onun yerine sağlam bir PC alıp Win + Mac OS kurucam.

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Bilgisayara ikinci bir işletim sistemi olarak MAC OS kurmak istiyorsanız, USB'ye atacağınız root dosyalarını MAC OS aracılığıyla atmanız gerekiyor. Bu sanal makinedeki mac os'u onun için kullanabilirsiniz.

Şahsen ben Virtual'de kullanıyorum ve her işimi görebiliyorum. İstediğiniz performanstan kastınız Windows'un çalışmasıyla aynı olsun istiyorsunuz galiba. Biraz takılma vb. durumlar oldu diye canınız sıkıldı sanırım. :)
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Bilgisayara ikinci bir işletim sistemi olarak MAC OS kurmak istiyorsanız, USB'ye atacağınız root dosyalarını MAC OS aracılığıyla atmanız gerekiyor. Bu sanal makinedeki mac os'u onun için kullanabilirsiniz.

Şahsen ben Virtual'de kullanıyorum ve her işimi görebiliyorum. İstediğiniz performanstan kastınız Windows'un çalışmasıyla aynı olsun istiyorsunuz galiba. Biraz takılma vb. durumlar oldu diye canınız sıkıldı sanırım. :)

Performans olarak sıkıntı yokda ne bilim direk Mac havasını alamadım :D

• Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Performans olarak sıkıntı yokda ne bilim direk Mac havasını alamadım :D

Bir Mac klavye ve fare aldığınız zaman durum biraz daha değişebilir. Orijinali olmasa da sonuçta bu da bir mac.
Ki şöyle düşünün, benim şuan ki bilgisayarımın donanım özelliklerine sahip olan bir mac almaya kalksam 8 9 bin arası değişir. Ama bu laptopta iki işletim sistemi bir arada :)
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek --
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 2908
  • Beğeniler 716 / 715
  • Ticaret 8, (%100)

ovelibudak adlı üyeden alıntı

Bir Mac klavye ve fare aldığınız zaman durum biraz daha değişebilir. Orijinali olmasa da sonuçta bu da bir mac.
Ki şöyle düşünün, benim şuan ki bilgisayarımın donanım özelliklerine sahip olan bir mac almaya kalksam 8 9 bin arası değişir. Ama bu laptopta iki işletim sistemi bir arada :)

Teknoloji marketlerine gidince ilk işim MacBook'ları kurcalamk oluyor hocam :D ayrı bir havası var ama çok iyi bir windows pc alırsam ona Mac oS kurarum işte :D
ovelibudak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

ebagcuvan adlı üyeden alıntı

Teknoloji marketlerine gidince ilk işim MacBook'ları kurcalamk oluyor hocam :D ayrı bir havası var ama çok iyi bir windows pc alırsam ona Mac oS kurarum işte :D

En doğru düşünce benim gözümde. :)
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

NETEOR NETEOR neteor.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 1103
  • Beğeniler 630 / 380
  • Ticaret 14, (%100)
https://drive.google.com/folderview?id=0B-gLR9sz1mCaclNvQjZwOExuVGs&usp=sharing

Kurdum fakat manyak bi kasma mevcut, işlem yapma fırsatı bile sunmuyor....

http://i.hizliresim.com/l99LOr.png
ebagcuvan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al