wmaraci reklam
lidertakipci

Kar'da yapılması gerekenler :)

15 Mesajlar 4.973 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

mertaluc mertaluc işsiz Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Kendimce bilgi veriyorum daha doğrusu benim yaptıklarımı yazıyorum. Yanlış olabilir siz düzeltirsiniz.

Biliyorsunuz ki kar yağınca neler oluyor görüyorsunuz. Ben en azından kendi bildiklerimi yazacağım bilmeyenler için.

Hem şu koca İstanbul’da sürücüler nerede devlet diyor fakat bilmiyorlar ki hata kendilerinde. Büyük bir şehirde kar lastiksiz ve zincirsiz çıkılmaz bunu bilmiyorlar fakat devlete suç atmayı biliyorlar. Tamam devlet her şeyde suçlu fakat bazı yerlerde de yani kendinizde hata arayın derim ve yazıma başlarım.

Şimdi gelelim kar’da nasıl yürürsünüz ne ayakkabı kullanırsınız?

Kar benim için muhteşem bir şey yerlerin beyaz olduğu gibi gök yüzünün de maviliğini kaybedip beyaza bürünmesi muhteşem olay benim için. Nasıl mevsim istediğinizin farkında bile değilsiniz. Kimisi sürekli yaz olsa diyor kimisi de kış daha güzel diyor. Benim için en güzel mevsim zamanında yaşadığımız mevsimdir.

Her neyse geçelim konumuza kar da yürümek.

Kar da yürümek herkes için çok zordur adeta sırat köprüsünden geçmeye çalışmak gibi. Acaba kayar mıyım? korkusuyla yürümek kimse istemez. Ben kar da genellikle sulu bölümlerde yürürüm çünkü orada kolay kolay buz olmaz ama gidip de karların içinde yürürseniz habercilerin demesi gibi gizli buzlanma olabilir. Bu duruma dikkat etmek lazım aksi taktirde kayıp bir yerlerinize zarar vermeyin. Unutmayın siz vücudunuzda nereniz ağrıyorsa o bölgenizden çekmiyorsunuz ağrıyan yeriniz sizden çekiyor.

Nasıl ayakkabı kullanılmalı?

Resimde görüldüğü gibi kaymak istemiyorsanız altı demirli kar botu lazım size. Bunu karların içinden yürümek isteyenler için tavsiye ediyorum neden derseniz eğer bunu sulu zeminde yani asfaltın görüldüğü yerde kullanırsanız demir bir süre sonra etkisini kaybeder bozulur. Ayrıca asfalta zarar verirsiniz ee devlet kolay yapmıyor bu asfaltları o zarar verdiğiniz yer 20 sene sonra belki düzeltilecek . Neyse devlete de biraz dokundurma yaptıktan sonra devam edelim. Ben sulu yerlerde yürüyeceğim daha zevkli diyorsanız sade ayağınızı sıcak tutan su geçirmeyen bir bot yeterlidir. Fakat fazla sıcak tutmasın ayağınızı hangi ayakkabı alırsanız alın buna dikkat edin çünkü fazla terleme hemen kötü kokulara neden olur hemde ayağınızda mantar gibi hastalıkların başlamasına neden olur. Bu konuya da çok dikkat etmeniz gereklidir.

Gerçek Konu: Kar'da yapılması gerekenler :)

http://mertaluc.net
wmaraci
reklam

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Elin cebinde yürüme yeter yoksa mazallah düştüğünde kase zarar görebilir :)
melankolia mertaluc

kişi bu mesajı beğendi.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Adil adlı üyeden alıntı

Elin cebinde yürüme yeter yoksa mazallah düştüğünde kase zarar görebilir :)

Aynen :)
Karda yürürken eller kesinlikle cepte olmamalı..

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Evet bu dediğinizde doğru şahsen ben bir defa kaydım ayakkabılar Nike spor olunca fena kayıyor kışın :) fena olmuştum o zaman :))

wmaraci
wmaraci

darkdemon darkdemon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 324
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Kaldırımdan yürüseniz bile arabalara çok dikkat edininiz.

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)
kar olmadan bile bazen insanlar düz yolda bile dogru yürüyemiyor. bircok kes basima geldi :D normal düz yolda salak gibi ayagim nasil takiliyorsa takiliyor düsüyor gibi oluyorum.
melankolia Genc

kişi bu mesajı beğendi.

Genc Genc Computer Engineer Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1606
  • Beğeniler 760 / 441
  • Ticaret 49, (%98)

chbz adlı üyeden alıntı

kar olmadan bile bazen insanlar düz yolda bile dogru yürüyemiyor. bircok kes basima geldi :D normal düz yolda salak gibi ayagim nasil takiliyorsa takiliyor düsüyor gibi oluyorum.

haha :D düzyolda yürüyemeyen çok be ablam :D taş maş yok ben yine takılıyorum yolda :D
chbz

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1058
  • Beğeniler 353 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Ben sadece ayakkabı yüzünden kayıyorum :-D

m2oyna m2oyna turkiyesifa.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 28 / 59
  • Ticaret 0, (%0)

chbz adlı üyeden alıntı

:) Evet o takılma sonrasında şöyle bi etrafa bakarsın ve kimsenin seni görmemiş olduğunu istersin ama herkes seni görmüştür . İşte o duygu anlatılamaz.

chbz chbz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / K
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 191 / 129
  • Ticaret 0, (%0)

m2oyna adlı üyeden alıntı

:) Evet o takılma sonrasında şöyle bi etrafa bakarsın ve kimsenin seni görmemiş olduğunu istersin ama herkes seni görmüştür . İşte o duygu anlatılamaz.

Birde "iyi misiniz?" diye sorarlarsa dahada rezil olmus oldugumu düsünür kimsenin yüzüne bakamam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al