lostyazilim

Merdiven elektriği kesildi, UyduNet kullanılamıyor

9 Mesajlar 2.798 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

rohirrim rohirrim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** F**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 42 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Apartmanda birkaç zibidi aidatı vermediği için merdiven boşluğundaki elektirk kesildi sonuç benim elektriğim olmasına rağmen UyduNet'im kesildi...
Müşteri hizmetlerini aradım merdiven elektriği kesilirse Uydunet kullanamazsınız dedi..
Ya arkadaş insan başvurmadan önce bu bilgindirmeyi yapar... Ne sitelerinde böyle bir şey yazıyor ne de başvururken müşteri temsilcisi söylüyor... Bilmiyoruz ki... sanıyoruz TTNet gibi elektrik kesilse dahi internet çalışmaya devam decek. Ama maalsef öyle değil... Sonuç merdiven boşluğuna çok uzun süre elektrik gelmez büyük ihtimalle bu nedenle UyduNet'i de iptal etcez artık... Bu sorunu çözmenin bir yolu yok mu? Nasıl çözebilirim?

wmaraci
reklam

tgunyakti tgunyakti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Master - php developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** G**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 32 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
evinden uydunetin kutusuna elektirik çek sorun kalmaz zaten nekadar elektirik kullanacakki

www.devaevi.com.tr - www.saglikvesiz.com

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Bizde Superonline'de aynı sıkıntıyı yaşadık. Kutu ortak kullanım alanına bağlı olduğu için internetten oluyorsunuz. Çözümü bulmasaydık, kutuya elektiriği benim evden çektirecektim.

Konu Dışı : Bir apartman yönetim şirketine devrettik. Eski aidatın 2 katı ödüyoruz. O zibidiler ödememeye devam etmiş, icralık oldular. Size de tavsiye ederim.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** F**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 42 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Bizde Superonline'de aynı sıkıntıyı yaşadık. Kutu ortak kullanım alanına bağlı olduğu için internetten oluyorsunuz. Çözümü bulmasaydık, kutuya elektiriği benim evden çektirecektim.

Konu Dışı : Bir apartman yönetim şirketine devrettik. Eski aidatın 2 katı ödüyoruz. O zibidiler ödememeye devam etmiş, icralık oldular. Size de tavsiye ederim.

Öncelikle cevap için teşekkürler...
Acaba kutuya elektriği benim evden çeksem ne kadar ek fatura gelir...
ikincisi bu apartman yönetim şirketi nedir? biz de belki öyle bir şey yaparız ama nasıl devrediliyor ki? bu konuda tam olarak nasıl bilgi alabilirim?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

rohirrim adlı üyeden alıntı

Öncelikle cevap için teşekkürler...
Acaba kutuya elektriği benim evden çeksem ne kadar ek fatura gelir...
ikincisi bu apartman yönetim şirketi nedir? biz de belki öyle bir şey yaparız ama nasıl devrediliyor ki? bu konuda tam olarak nasıl bilgi alabilirim?

Ben bursa'da yaşıyorum. İnternetten bulduk biz firmayı. Sizde öyle yapabilirsiniz. Apartmanda belirli bir çoğunluğun imzalaması lazım. Sonrasında hukuken herkes ödeme yapmak zorunda oluyor.

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** F**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 42 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

siyahgiyen adlı üyeden alıntı

Ben bursa'da yaşıyorum. İnternetten bulduk biz firmayı. Sizde öyle yapabilirsiniz. Apartmanda belirli bir çoğunluğun imzalaması lazım. Sonrasında hukuken herkes ödeme yapmak zorunda oluyor.

Kiracıların imzası da kabul oluyor mu yoksa ev sahiplerinin imzası mı biliyor musun?

• Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)

rohirrim adlı üyeden alıntı

Kiracıların imzası da kabul oluyor mu yoksa ev sahiplerinin imzası mı biliyor musun?

Mülk sahiplerinin imzası kabul oluyor. Ev sahibi yetki verirse kiracı da imza atabiliyor. Belirli bir çoğunluk şart ama oranı tam bilmiyorum. Apartmanın altında dükkan varsa onlarda sayıya dahil oluyor.

32095 32095 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
açıkça bizde 1 ay aidat ödemezsen hakkında hukuki işlem başlatılıyor :D bide ortak kullanım alanı diye bir şey yok direk ana bölgeden geliyo

• Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** F**
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 42 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar şikayetvar.com üzerinden konu açtım... Uydunet ankasterinin elektrik tüketimi ile ilgili şu yanıtı verdi: "Kablo TV Kutusu içerisinde bulunan yükselteç/amfiler 220 V ile çalışmakta ve saatte yalnızca maksimum 7W güç tüketmektedirler. Bu ise günde 168 Watt’tan ayda maksimum 5 Kilowatt olarak hesaplanmaktadır. Aylık tüketim bedeli olarak ise 1-1,5 TL arasında bir tüketim bedeli söz konusudur."

Ben de cevaben bu kadar düşükse ankesteti benim saate bağlayın dedim... telefondan yazdım dışarda idim...
biraz önce eve geldim... merdiven elektriği yok... eve geldim... modeme gözüm kaydı... o da ne modem çalışıyor ve şu an internet var...
Bugün cumartesi ankestre şu an elektriği nereden alıyor bilmiyorum ama internet var... Benden alsaydı herhalde arayıp bilgi verirlerdi... ya başka biri halleti ya da bilmiyorum anlamadım...
Ama şunu herkesin bilmesi lazım arkadaşlar ona göre uydunet alın... merdiven elektriği ile ilgili sıkıntı yaşıyorsanız bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz...
Gerçei Uydunet'in ankestreinin bu kadar az elektrik tükemettiğini belirmesi çok iyi bir bilgi oldu... bu tarz sorunlar yaşandığından en azından kendi saatimiz üzerinden elektrik verilebilir...
Uydunet ile 50mb tam değerlerinde alıyorum ve gerçekten çok memnunum... bu sorun çözülmeseydi hiç istemeye istemeye iptal edecektim... rahatladım baya...

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al