wmaraci reklam

Pizzamızı yedik, kolamızı içtik, üstüne de bir sigara yaktık.

22 Mesajlar 2.801 Okunma
smmexpress

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Bu arada 1989 yılında Türkiye'de pizza şubesi Pizza Hut tarafından gelmiştir. Bknz.

Kanalda Star TV. 1991 yılında yayın yapan tek özel ulusal kanal Star TV.

wmaraci
reklam

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
atasım geldi

isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Yazıyı başta okumak istemedim. göz gezdirdim. Sıradan ve boş bir konu oluğunu düşündüm ama bir an "oku şunu iyi şeylerden bahsediyor!" dedim kendime. İyi ki de okumuşum. Zira alışkın değiliz okumaya biz.
Bakın benim yazıyı okuyup okumama lüksüm var. ama Televizyonda öyle değil. Önünüze verileni izlemek zorundasınız. Ki zaten Türkçe'de eş anlamlı olarak "aptal kutusu" tabiri var diye biliyorum.

Şimdi azaldı gibi asıl eskidendi televizyonun etkisi bence. Ki bunun ekmeğini yedi zaten onlarca şirket. Şu anda internetin popüler olmasıyla biraz etkisi azaldı. Ama gerçekten de televizyon aracılığıyla bilinç altımıza giriliyor.

Ki benim televizyonlardan en büyük korkum ahlak yıkımına yol açması. Gençler gördüğü yabancı filmleri dizileri bir şey zannediyor hayatına yansıtıyor. Basit düşünün siz bile izlediğiniz filmde hoşunuza giden bir sahneyi gün boyunca düşünüyor ve deniyorsunuz. Ki daha bu güçle neler yapılmaz. Çeşitli örgütler de kullanıyor diye biliyorum. Kısacası bilinç altımıza ulaşmak istiyorlar. Yeni silah bu. Savaş yok, kan yok. Sadece kültürel yıkım var ki bu zaten yeter.

Televizyon sınırlayıcıdır. Onun yerine kitap okuyun. İnanın ufkunuz açılıyor ya sınırınız yok hayal dünyanız sonsuz. Karşınıza çıkan viral reklamlar yok, hipnoz yok ve en önemlisi bilinç altı oyunu yok. Tabii yapıyor muyuz ? -Hayır.
isousluer kizilperi anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

ertugrul ertugrul webwebi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İşletme yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)
Evet gerçekten güzel ve doğru bir yazı. Ayrıca güzel yorumun için teşekkür ler USglm sana katılıyorum. Bende çok okuyan biri değilim ama bu durumun savunulacak bir şeyi yok.
TV son yıllarda yayınlanan saçma dizi ve yaşamlarla "Aile" düzenlerimizi bozuyor. Bilinç altına olumsuz hayatlar yerleştiriliyor.

"Amcasının eşine göz diken YEĞEN" Akıl almaz dimi DİZİ deriz değil mi !!! Ama bilinç altına işlendikçe bu durumlar malesef yadırganmayacak ve bu durumların gerçek yaşamlarının malesef sayısı artacak !
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
O değilde konuyu şimdi okudum canım pizza çekti şaka maka :D

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Hiç sevmem giderim lahmacun, çiğ köfte vs. alırım :) Bu yazı da olduğu gibi çok örnek var, milli yiyeceklerimize sahip çıkalım :D :D

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Yazının orijinali;

http://haber.star.com.tr/yazar/dikkat-zihinlerimizin-kumandasi-kimlerin-elinde/yazi-1061523

Egelim Egelim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mekatronik mühendisiliği
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

cleiner adlı üyeden alıntı

pizza ile hiç aram iyi değil, Yüzlerce kez ninja kaplumbağa dizisi izlemiş olsam da..

fakat yazı beni küçüklüğümde o çizgi diziyi izlediğim zamana götürdü, İstanbul Ümraniyede varoşlarda bir yerde Annem daha o zamanlar evlere su gelmediği için su tankeri beklerlerdi haftanın belli günleri, Ne hikmet ise elektirik vardı evimizde siyah beyaz bir tv vardı.. Tv her zaman açık olmaz zaten açılmış olsa da tv de birşey olmazda dünya üzerinde kulaklarım da hala tınısı gelen o ses ile bir saat vardı, saat gider de yayım başlayınca başlardık o çizgi diziyi hey gidi günler hey bizde yaşlanıyoruz demek daha 23 senecik geçmiş...

Hep yenik düşmedik mi bu algı operasyonlarına?

kardeş olay sevip veya sevmemek değil olay pizza denince aklında canlanan ve pizzanın nasıl olduğunu zihnine enjekte edilmesi pizza diyince aklında canlanan şey aslında olay :)

cleiner cleiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek gayrimenkul Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 15 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

Egelim adlı üyeden alıntı

kardeş olay sevip veya sevmemek değil olay pizza denince aklında canlanan ve pizzanın nasıl olduğunu zihnine enjekte edilmesi pizza diyince aklında canlanan şey aslında olay :)

Bende o kadar enjekte edilmeye çalışılmış olsam da, bana sevdiremediler dedim kısaca...

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Bu konuyla ilgili olarak Cenk Enes Özer'in Hizmetkar serisinden Kara Kutu Operasyonu kitabını da okumanızı tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al