wmaraci reklam
lidertakipci

webmasterlar neden wp site kullanır

36 Mesajlar 2.855 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Benim için en büyük sebep güvenlik. Bu işlerle amatör olarak ilgilenen birisi olarak şu anda istesem kendime işimi görebilecek bir web sitesi yapabilirim ama ne kadar güvenli olur bilemem. Daha varlığını bile bilmediğim bir sürü h*cking tekniği varken, bunların her birini öğrenip çözüm üretebilmek benim için şimdilik çok zor. Wordpress de güvenlik açısından benim yapacaklarımdan çok daha güvenli bir seçenek olduğundan dolayı wordpress kullanıyorum.

wmaraci
reklam

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
keşke webmaster ile coderi birbirine karıştırmasanız.

site kodlayana coder, site yönetene de webmaster denir.
omrumtolga AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

>/dev/null 2>&1

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)

Caesar adlı üyeden alıntı

keşke webmaster ile coderi birbirine karıştırmasanız.

site kodlayana coder, site yönetene de webmaster denir.

Farkı görmek lazım tabi. :)

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Wordpress tercih sebebini bir çok arkadaşım birer webmaster/coder olarak cevaplamış. Dünyada kullanılan en yaygın CMS (Content Management System - İçerik Yönetim Sistemi) olması.

Ben olaya tamamen ticari yönüyle bakmak istiyorum.

1. Maliyeti düşük: Herhangi bir firmaya veya bireysel olarak birine fiyat vermeye kalktığınızda sıfırdan kodlanacak olan bir sistem ile Wordpress veya herhangi bir CMS tabanlı kuracağınız bir web sitesinin maliyeti yarı yarıya veya daha fazla fark edebiliyor.

2. Yönetimi basit ve anlaşılır: Bir Wordpress sitesinin yönetimi tamamen size aittir. Ama sıfırdan yazdıracağınız bir sistemin yönetimi sadece yazan kişinin/kurumun bilgisine aittir. O size bir documantasion hazırlamadığı sürece siz her şeyi ile yönetemezsiniz.

3. Dilediğin zaman arayüz değişimine gidebilirsin: Wordpress geçenlerde İstanbul'da yapılan bir bilişim toplantısında açıklanan rakamlara göre dünya üzerindeki tüm sitelerin %24'ü civarında bir kitleye hitap ediyor. Pazar payı çok yüksek ve dilediğiniz zaman kendinize yeni bir tema satın alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Sıfırdan yazdırılacak bir sistemde arayüz değişimine gitmek için yeni alacağınız bir Wordpress temasının iki veya daha fazla katında ücret ödemek zorunda kalırsınız.

4. Zamandan tasarruf sağlar: Yeni yazılacak olan bir web sitesi tüm düzenlemeleri ve tam anlamıyla oturabilmesi için en az 1 aylık bir süre gerektirir. Ama bir wordpress tabanlı bir web sitesi maksimum 1 hafta içinde teslim edilir. Hem yayın hayatına sokabilmek için web sitesi sahibine hem de yeni bir web siteye başlayabilmek için bu işin ticaretini yapan birine daha hızlı başlamasında yardımcı olur.

Bla bla bla bla...

Bunlar saymakla bitmez ancak bir kötü yanı var ki o da pazarda herkesin çok olması ile birlikte fiyatların taban yapmasına sebep oluyor. Sadece geçen hafta üç tane E-ticaret için gelen müşteri fiyatları yüksek buldu ve eminim başka bir yerde "150 LİRAYA E-TİCARET SİTENİ ŞİMDİ AÇ" reklamını görerek verdiğimiz tekliflere olumlu veya olumsuz herhangi bir tepki vermedi. Yani anlayacağınız şimdi herkes "Web Master" Şimdi herkes "Coder" bi ben cahil kaldım bu işlerde.

Sanırım yine çok konuştum.. Selametle kalın :)

Allah hepimize rahmet eylesin!
wmaraci
wmaraci

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)
Ben bu soruyu şuna benzettim,
" Kendi rejimini tasarlamadan dışardan hazır rejim alan bir devlet kurucusu, ne kadar devlet kurucusudur ki? Cidden devlet kuracak olsa kendi rejimini düşünüp uygular."
Ki şu da var, siz nasıl webmaster/coder sınızda başkalarının urettiği hazır kodlama dillerini kullanıyorsunuz? İşinin ehli olan adam kendi dilini ve ona göre tarayıcısını oluşturur.

Yukarıda dediklerim ne kadar kulağa mantıklı geliyor ise dedikleriniz de bana o kadar mantıklı geldi açıkçası. Kusıruma bakmayın eğer kabalık ettiysem.

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.

Psycho Psycho <--! Am I Psycho? --> Kat. Mod.
  • Üyelik 11.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 5990
  • Beğeniler 3896 / 3909
  • Ticaret 6, (%100)
Amerikayı baştan keşfetmeye gerek yok. Hedefe ulaşmak için WP çok iyi bir sistem :)
omrumtolga

kişi bu mesajı beğendi.

Hatalıysam telefon etme, idare et (?)

wordpressman wordpressman Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 541
  • Beğeniler 43 / 101
  • Ticaret 4, (%100)
siz kullanmazsınız olur biter :)

omrumtolga omrumtolga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı / Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 17 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
wp sürekli güncellenen açıkları kapanan ve eklenti olarak bir derya ya sahip olan bir cms dir. php, html, css bilen her insan (dikkat webmaster demiyorum sadece) wp de harikalar yaratabilir. Bir web sitesini sıfırdan yapmak aslında o kadar kolay değildir. Çoğu insan;

+ aman canım oturum 10-20 satır kod yazıyorsun oluyor bitiyor

diye baksa da olaya aslında arka plan da sadece kod değil kaliteli bir tasarım da yatmaktadır. Kimi zaman da bu tasarımı bulmak 1 hafta da sürebilir 1 ay da o yüzden hem zaman dan kazanmak hemde maliyeti azaltmak için wp en pratik çözümdür.

Teknoloji ve Otomobil Editörü

Yandexer Yandexer Yandex Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 434
  • Beğeniler 58 / 84
  • Ticaret 4, (%100)

patentofisi adlı üyeden alıntı

bu meslek ölmüş demek ki :) herkes işin kolayına kaçıp wp kullanırsa bu işin sonu ne olacak? bugün bir websitesi 700 tl ila 2000 TL bazen üst limitte yok gerçi de fiyatlar isteniyor.
o zaman 60 dolara tema al 50 tl yede kurdur iş bitsin. olay bumu yani ?

web+master =? ne anlam ifade ediyor o zaman !

Aslında haklısın bir nokta da 2000 - 5000 TL gibi fiyatlar için özel panel tasarım yapılmalı.

Ama adama açık açık dersen wordpress sistemi kurup tema - sistem özelleştirme yapıcam host - domain - mail sorumluluklar bende ve alırsan 500 - 600 TL ve güncelleme işlerine yardımcı olursan bu olabilir tabi.

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşım wordpressi bir başkası yapmıs, webmaster değilsiniz diyorsan o zaman cep telefonuda kullanma, arabayada binme hatta bilgisayarı bir kenara at kağıt kalemle hallet işi..

Ben diyorumki windows yada ios ta kullanma kendi işletim sistemini yaz tam olsun..

Neyi savundugun ne dediğin belli değil kendi kendinle çelişiyorsun..

Wp tabiki kullanılacak.. Bunca zaman içinde wp kencince kendini kanıtlamış, kodlaması açık kaynak ve desteği dünya genelinde var..

Açık kaynak ne demek onuda açıklıyayım sanırım haberin yok..

Açık kaynak demek tüm kodları ile oynanabileceğini belirtir.. Yani adam diyorki "ben sana iskeleti verdim.. Buyur üstünü giydir, özellikler ver." Bu işleride kolay sanıyorsun sanırım..

Neyse.. Sen kodlamaya devam et.. Kumda oynayan çocuk misali..

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al