Bugün denk geldiğim bu eklenti sayesinde WordPress blogunuza muhteşem bir forum entegre edebilir ve ziyaretçilerinizin de katılabileceği kaliteli bir ortam oluşturabilirsiniz.

Eklentimizin adı “Mingle Forum“.. Tek yapmanız gereken eklentiyi yüklemek, aktifleştirmek, blogunuza yeni bir sayfa oluşturup HTML düzenleyicisinde “[mingleforum]” yazarak (tırnak işaretleri olmadan) sayfayı kaydetmek ve gerekli forum ayarlarını admin yönetim panelinizden yapmak. Bu kadar basit :)

Mingle Forum’un özelliklerine bir göz atacak olursak:

Oluşturduğunuz WordPress Blog Yazısıyla aynı başlığı taşıyan bir forum konusunun otomatik olarak başlatılmasını sağlayabilirsiniz.
Üyeleriniz, SMF ve vBulletin’de olduğu gibi kişisel imzalarını kullanabilirler ve bu imzalar her yazının altında yer alır.
Yazılara resim upload edebilirsiniz.
SEO Dostu URL’ler mevcuttur.
Forum sitemap (../wp-content/plugins/mingle-forum/sitemap.php) kullanabilirsiniz.
Adsense Kısımları’na eklenecek kodları direk yönetim panelinden ekleyebilirsiniz.
YouTube, Flickr, PhotoBucket gibi sitelerden medya dosyalarını yazılara embed edebilirsiniz.
WordPress 3.x destekli!
Kategori ve Alt Forum desteği
Kullanıcı Grupları (Mesaj sayısına göre)
Özel Mesajlaşma
Moderatör ekleme özelliği
Temalar
Captcha desteği
bbCode desteği
Smiley’ler
Forum içi arama özelliği
Sabit başlık oluşturabilme imkanı.
Başlıkları taşıma, kilitleme, sabitleme, kaldırma, düzenleme seçenekleri
Forum RSS Besleme desteği
En önemlisi, Türkçe Dil Desteği!

Gördüğünüz gibi, Mingle Forum’da yok yok! Türkçe dil desteğinin de olması harika bir avantaj. WordPress kullanan webmasterlar entegre bir forum istiyorlarsa, kesinlikle bu eklentiyi kullanmalılar.

http://wordpress.org/extend/plugins/mingle-forum/

Kaynak: http://www.candanblog.com/yararli-bilgiler/wordpress-forum-eklentisi-mingle-forum-turkce-destekli/#ixzz1lJt49U6z
Candanblog'daki içerikleri, kaynak göstermek şartıyla dilediğiniz gibi paylaşabilirsiniz. Lütfen bu kısmı kaldırmayın.

Alıntıdır

Arkadaşlar burada kopyala yapıştır mantığı yaptım ama neden ? Çünkü forum eklentisi araştırıyordum, denk geldim, indirdim, kurdum, birebir kullandım test ettim yani sonuç süper forum eklentisi isteyenlere tavsiye ederim hele Türkçe desteği olması mükemmel birşey o yüzden sizinlede paylaşayım dedim.