comutsoft adlı üyeden alıntı

Aslında site el değiştirmedi hep bize aitti ama tasarımlar sürekli değişti. Toplamda 5 kez tasarım değişikliği yapıldı.

adsense de BGBG 0,59 TL veriyor.

Ekip şöyle zaten biz basın şirketiyiz. Muhabirinden canlı yayın aracına kadar herşey var.

Google ban olayını webmaster tools ta eski banlar görünüyor mu ? Bulamadım o kısmı?

Siteyi yeniden yazıyoruz hazır bir script yerine kendi yazılımımızı kullanacağız tabi görsellikte ön planda olacak. Hatta yazma işi bitti mobil kısmını uyarlıyoruz.

BGBG sanki biraz daha arttırılabilir ama bu konuda çok uzman sayılmam, bir yol gösteremiyorum ne yazık ki.

Eğer söylediğiniz gibi profesyonel bir ekip varsa bence kesinlikle özgün bir yazılımla çok güzel işler yapabilirsiniz. Ama sağlam bir reklam kampanyası yürütmeniz de gerekiyor. Haber siteleri arasındaki rekabet aşırı derecede sizin de bildiğiniz gibi.

Tasarım olarak da Hürriyet in sitesini incelemenizi tavsiye ederim. İç linklemelerden, sub-domain lerine kadar harika bir site. Ve en önemlisi de haber sitesi değil, haber portalı. Sosyal bir haber portalı. Ziyaretçiyi sitenin bir parçası haline getirmek gerekiyor. Hoş bunları zaten biliyorsunuzdur da gene de söylemek istedim.

Google ban konusunda geçmiş cezalar görünüyor diye duymuştum fakat kendim biliyorum dersem yalan söylemiş olurum. Dilerseniz Google amca ile ufak bir araştırma yapın.

Ama dediğim gibi hit gerçekten çok az.

Ayrıca 'eğitim' ile ilgili rakibim olmazsanız çok sevinirim :p