Arkadaşlar ilk defa bu tarz bir site açacağım. Bazı arakdaşlardan da cesaret aldım. Yani işine sağlam bakanların kazandığını gördüm. Hep sektörel siteler yapıyordum. Genel kültür ve kısmen faydalı bilgilerden oluşan bir site açacağım.

Yazabileceğim ve video çekebileceğim alanlar şunlar.

• Sağlık

• Spor

• Bilim

• Tarih

Bu alanlarda uzmanlık seviyesinde yazabilirim.

Siyaset ve magazin asla olmayacak.

Hem videolar hem makaleler olacak. Bu tarz çok site var biliyorum ama ben samimi şekilde ve faydalı olmak için yazacağım. Yani sitemde olsun diye değil. Biri girip siteye baktığında "adam harbiden emek vermiş" diyecek.

Vaktim bol. Bu konularda yazacak alt yapım da var.

Şuan tavsiyelerinize acayip ihtiyacım var. Çünkü bu tarz hiç site yapmadım. İlk başta hep kendim yazacağım. 1 yılda ufak tefek bişeyler getirmeye başlayınca makale satın alacağım.

Sizce en çok hangi konulara eğilmeliyim ?
Hangi kategorileri eklemeliyim ?
Genel olarak ciddi ve faydalı bir site olsun istiyorum ama kıyıda köşede ufak bir eğlence bölümü olmalı mı ?
Video çekip siteye koymak mı mantıklı yoksa youtube mu ?

Şimdi sorarsanız bu kadar şeyi tek başına nasıl yapacaksın diye, ustam vaktim çok aslında. Dükkana gidiyorum. Ufak tefek temizlik. Sonra akşama kadar boşum neredeyse. Bu konuda yetersiz olursam da cebinden para verip destekliyeceğim.

Günlük bir makale yazmayı planlıyorum. 500 kelimelik bir makale zor da olsa günlük yazılabilir. Olmadı para verip alırım.

Kafam karışık ama emek vermek istiyorum diyelim kısaca. Emeğimi nasıl ve neye verirsem karşılığını en iyi alırım.

Her türlü fikre ve eleştiriye açığım. Buyrun. . .