wmaraci reklam

Grafiker olup zengin olmak

28 Mesajlar 4.988 Okunma
smmexpress

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Bu yazıyı ister buradan, ister blogumdan okuyabilirsiniz: http://burak.cc/grafiker-olup-zengin-olmak/

Aslında bu yazı sadece Grafiker arkadaşlar için geçerli değil bunu önceden belirtmek isterim. Eli mouse tutan herkes Grafiker olabilir (evet öyle).

Hedef kitle
Çoğu grafiker ve kendisine grafiker etiketini veren korsan Photoshop sahibi kişilerin yaptığı hatalardan biri, hedef kitle seçimidir.

Türkiye'de kurumsal kimlik çalışmasına +10.000 TL üstü ödeme yapan firmalar bulunmakta. Tabi ki bu biraz size extreme durum gibi gelebilir, bu tarz rakamlar olmasada sizde bu tarz firmaları kendinize bağlayarak, sektörel tecrübesizliğin meyvesini yiyebilirsiniz. Forumlarda çok ucuz miktarlara grafik işleri yapmak yerine, oltanızı büyük balık için atın.

Reklamlarınızı internete değil, plazaların ve iş merkezlerinin çok olduğu yerlerde, eski usül, duvarlara yada direklere kağıtlar yapıştırarak yapın. Tasarladığınız afişlerde çılgın ve yaratıcı olsun.

Neden bu kadar ödüyorlar?
Bu yazıyı okurken yanınıza bir uzaylı gelse ve sizi 10.000 TL karşılığında bütün uzay ve zamanı gezdireceğini, görülmemiş süper novaların ve nebulaların kalplerine yolculuğa çıkaracağını ve bu gördüğünüz öğrendiğiniz bilgilerle döndüğünüzde, bütün dünyayı değiştirebileceğinizi söylese kabul etmez misiniz?

Arsa, müteahhit, şantiye, taşeron, bina ve satış ofisi dışında hayatı olmayan insanların gözünde, yapacağınız iş aynı bu şekildedir. Firmanın bütün broşürlerinde, ofislerinde, binalarında ve hatta tuvaletteki hava üfleyen gri metalik renkli makinenin üstünde bile olacak bir logo için firmalar size 10.000 TL'yi gözü kapalı verecektir.

Güzel çizemezsek?
Tamamdır, işin açıklarını düşünmeye başladıysan bu iş olur. Sen çizmeyeceksin, stok fotoğrafların satıldığı sitelerden firmanın istediği tipteki logoyu satın alıp, rütuşlarını yapıp vereceksin. İstersen graphicriver.net sitesinide kullanabilirsin.

Referans isterlerse?
Onun da çözümü var. İşi bağlamaya çalıştığınız firmanın sektörü ile bağlantısı olmayan firmalara kendi kendinize logolar tasarlayıp referanslarınıza ekleyeceksiniz. Hatta bu internet özürlüsü firmalara, internet siteleri için hazırlayacağınız yada logosu hoşunuza giden internet sitelerinin logolarını gösterebilirsiniz. Siteler genel kitle tarafından bilinen bir site olmasın yeter ki.

Eşofman giyin
Olaya ciddi yaklaşmayın, çünkü siz o firmaların gözünde çatı katında çalışan çılgın yaratıcı bir çocuksunuz. Eğer takım elbise giyip, elinize siyah avukat çantası alıp, iPad ile sunum yaparsanız, aslında yaratıcı olmaktan çok uzak olduğunuz izlemini vermiş olursunuz.

Maddi durumunuz yeterliyse, early 2015 yada late 2014 bir Macbook Pro alın, görsel açıdan çok etkileyici olacaktır. Onun dışında herhangi bir diz üstü bilgisayarla gidebilirsiniz. Ek olarak bilgisayarınızın üstüne futuristic desenli yapışkanlar yapıştırıp kendinizi daha da çılgın genç profili içine sokabilirsiniz. Sakın telefonla sunum yapmayın, direkt kaybedersiniz, tecrübeyle sabit.

Rahat olun
Bu kadar şeyi anlattım ama en önemlisi rahat olmaktır. Ellerinizi bacaklarınızın üstünde, cinsel organınızın üstünde, cebinizde tutmayın. Çünkü bu ciddiyet ve tedirginlik ifadesidir. Karşınızdaki kişiyi yeni tanıştığınız, arkadaş olmak istediğiniz biriymiş gibi görün. Tedirgin olmayın. Sigara içiyorsanız kişinin karşısında bir sigara yakın. Tabi ki yakmadan önce sorun ve onada ikram edin. Rahat gözükeyim amacıyla saygısızlığa kalkışmayın.

Genel olarak mevzuyu anlamışsınızdır zaten. Bu konuda tecrübe sahibi arkadaşlar varsa onlarda bu makaleye birşeyler katabilirler, başarılar!

CoderBY TheMucit

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Güzel yerlerden dem vurmuş arkadaşımız, ancak hala yıllarca emek vererek öğrenebildiğimiz mesleği bir tabir ile " korsan photoshop sahibi kişilerin " günde 3 tane yapsam senin 10 günde 1 yaptığın işe denk gelen parayı kazanırım şeklindeki yaklaşımı ile berbat edilen şu piyasada, iş yapmak o kadarda basit değil. Bu söylediğinizi on binlerce insan arasından yapabilecek bir kaç kişi sayabiliriz. Ben grafik tasarım olarak başladığım mesleğimi artık yapmıyorum.
xFeyz Neoyun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

expresstasarım adlı üyeden alıntı

Güzel yerlerden dem vurmuş arkadaşımız, ancak hala yıllarca emek vererek öğrenebildiğimiz mesleği bir tabir ile " korsan photoshop sahibi kişilerin " günde 3 tane yapsam senin 10 günde 1 yaptığın işe denk gelen parayı kazanırım şeklindeki yaklaşımı ile berbat edilen şu piyasada, iş yapmak o kadarda basit değil. Bu söylediğinizi on binlerce insan arasından yapabilecek bir kaç kişi sayabiliriz. Ben grafik tasarım olarak başladığım mesleğimi artık yapmıyorum.

Yorumun için teşekkür ederim. Yazılarımın tepki çekmesine alışığım, şahsen bırakmanıza üzüldüm. Bu anlattığım tecrübeyle sabit bir durumdur. Yapılabilmesi için özel bir yetenek gerekmediğini düşünüyorum :)

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

Neoyun adlı üyeden alıntı

Yorumun için teşekkür ederim. Yazılarımın tepki çekmesine alışığım, şahsen bırakmanıza üzüldüm.

Rica ederim, yazınıza tepkili değilim, aksine olması gereken bu işi profesyonel yapıp veya profesyonel yapıyormuş görüntüsü verip hakkı olan meblağları alabilmek. Bugün piyasada 10 TL'ye logo yapan var, orta kalite isterseniz 50-100 TL ye bu işi tamamlayabileceğinize inanıyorum. Halbuki bu işin piyasası bu mudur ? Her gün birilerine logo yapabiliyor musunuz ? Her gün bir katalog yapabiliyor musunuz ? Cevabınız muhtemelen hayır. Sonuç itibari ile ben hem piyasa şartlarından, hemde müşteri kitlesindeki o baş ağrıtan tekrarlardan sıkılmış biri olarak, E-Ticaret ve SEO alanında ElhamdüLİLLAH bir yol tutturabildim. Bu sektöründe beyninden vurulacağı günü merakla bekliyorum :)

wmaraci
wmaraci

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Warezden template indir, photoshop zaten torrent olsun, bir kaç action ve brush da yükle sağdan soldan, hop Photoshop/Illustrator her türlü grafik hizmeti verilir. Her türlü.

Sürekli başlıklarda bu var ya zaten, her türlü Seo, Web Tasarım, Grafik Tasarım hizmeti verilir.
Arkadaş bunları veriyorsan burada olmaman lazım zaten; ama yok, yaşı yetmiyor bir çoğunun..
Crewx farukkarahan Neoyun

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

CenkOnsoy adlı üyeden alıntı

Warezden template indir, photoshop zaten torrent olsun, bir kaç action ve brush da yükle sağdan soldan, hop Photoshop/Illustrator her türlü grafik hizmeti verilir. Her türlü.

Sürekli başlıklarda bu var ya zaten, her türlü Seo, Web Tasarım, Grafik Tasarım hizmeti verilir.
Arkadaş bunları veriyorsan burada olmaman lazım zaten; ama yok, yaşı yetmiyor bir çoğunun..

İşte bu çöplüğün içinde bulunmaktansa, büyük oynayın mesajını vermek için yazdım biraz da makaleyi :)

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Siz oldunuz mu hocam :)

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)

Neoyun adlı üyeden alıntı

İşte bu çöplüğün içinde bulunmaktansa, büyük oynayın mesajını vermek için yazdım biraz da makaleyi :)

Evet, bu yüzden şimdi karar verdim, 70 bin TL'ye logo çizimi yapabilirim.
Bonimax Neoyun OgrencidenMakale

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)

Olric adlı üyeden alıntı

Siz oldunuz mu hocam :)

https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/ilk-250-binimi-nasil-kazandim-284074.html

EmirTAS EmirTAS Yazarım! Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazar, çizer, biçer!
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 661
  • Beğeniler 24 / 189
  • Ticaret 8, (%100)
Geçen ki konuda vasattı buda öyle.
İnsanlara yanlış örnek oluyorsun.
cwt Neoyun

kişi bu mesajı beğendi.

Gökten deniz yağsa, aramızdan su sızmamalı.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al