lostyazilim

Emeklilere Tokiden Daire ( bilgisi olan baksın)

10 Mesajlar 1.518 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
Bir bilgisi olan var mı ? Ne zaman başlıyor nereye başvurmak gerekiyor ?

3 daire için başvuracağız.

wmaraci
reklam

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Sende yedin öylemi :) şaka bir yanada öyle bişey yok henüz olsa bizde alıcaktık ama normal daire aldık yarın sabah banka ile imzaları atıcaz 10 yıllığına :)

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Sende yedin öylemi :) şaka bir yanada öyle bişey yok henüz olsa bizde alıcaktık ama normal daire aldık yarın sabah banka ile imzaları atıcaz 10 yıllığına :)

İktidara gelirse parti bu olur.
Böyle bir haber buldum
https://www.toki.gov.tr/haber/emekliler-ve-dar-gelirliler-icin-250-lira-taksitle-200000-ilave-konut

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2762
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
istanbulda yok sanırım o uygulama olsa bile artık geç bizim için ve birde haberlerden duyduğuma göre çok ufak olucak daireler 1+1 gibi

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
wmaraci

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Biz emekliler derneğine başvurduk emekli değiliz ama yinede kayıt alıyorlar,haber de doğrudur
akbas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

istanbulda yok sanırım o uygulama olsa bile artık geç bizim için ve birde haberlerden duyduğuma göre çok ufak olucak daireler 1+1 gibi

1+1,2+1,3+1

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Fatma adlı üyeden alıntı

Biz emekliler derneğine başvurduk emekli değiliz ama yinede kayıt alıyorlar,haber de doğrudur

Emeklilerin başvuru yapabilmesi için aranan şart ise Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği üyesi olması ve üzerine herhangi bir mülkiyeti bulunmaması. Bu şartlara uygun emekliler, derneğin faaliyet gösterdiği illerdeki şubelere başvuru yapabiliyor. Emekliler, 2 1 veya 3 1 ev seçeneklerinden bir tanesini seçebiliyor. 2 1 evlerin 240 ayda 250 lira taksiti bulunuyor. 3 1'ler için ise fiyat henüz belirlenmiş değil.

Kaynak : http://www.yenisafak.com/diger/emeklilere-toki-mujdesi---toki-basvuru-sartlari-2219621

Emekli olmayanlara bir hak yok ki abla burada. Dernekler üye şişirmek için ya da ücret alıyorlarsa o parayı almak için yanlış bilgilendiriyor olmasınlar ?

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Emeklilerin başvuru yapabilmesi için aranan şart ise Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği üyesi olması ve üzerine herhangi bir mülkiyeti bulunmaması. Bu şartlara uygun emekliler, derneğin faaliyet gösterdiği illerdeki şubelere başvuru yapabiliyor. Emekliler, 2 1 veya 3 1 ev seçeneklerinden bir tanesini seçebiliyor. 2 1 evlerin 240 ayda 250 lira taksiti bulunuyor. 3 1'ler için ise fiyat henüz belirlenmiş değil.

Kaynak : http://www.yenisafak.com/diger/emeklilere-toki-mujdesi---toki-basvuru-sartlari-2219621

Emekli olmayanlara bir hak yok ki abla burada. Dernekler üye şişirmek için ya da ücret alıyorlarsa o parayı almak için yanlış bilgilendiriyor olmasınlar ?

Bilmiyorum valla ben ordaki görevliye sordum evleri bize kesin veriyorlarmı? dedim , vermesine veriyorlar dedi kayıt ücreti 20 TL

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Fatma adlı üyeden alıntı

Bilmiyorum valla ben ordaki görevliye sordum evleri bize kesin veriyorlarmı? dedim , vermesine veriyorlar dedi kayıt ücreti 20 TL

Büyük ihtimalle derneğe kayıt ücretlerini toplamak için yanıltıyorlar. Adana da bu işin söylentisi sonrası derneğe 10 bin kişi kaydolmuş . 10000*20= 200 bin lira yapar ve haber yayıldıkça yüz binlerce üyeye ulaşacaklar.

Çünkü haberi iyice araştırdım, bu imkandan sadece emekliler yararlanabilecek ve tüm talebi karşılamak mümkün olmayacağı için sınırlı sayıda ev üretilip bu yöntemle satılacak.

Oysa emekli dernekleri bunu gelir kapısına çevirmek için her başvuran bu şartlarda ev alacak gibi yalanlar söylüyolarmış. Emekli olmasanızda bu dernek sayesinde alabilirsiniz falan diyorlarmış fakat böyle bir durum okuduğum hiç bir yerde göremedim aksine sadece emeklilerin faydalanacağını üstüne basa basa bir çok yerde yazmışlar.

Zaten şu var ki ortalama 2+1 bir dairenin maliyeti arsa bedeli hariç minimum 80 bin lira civarında hadi diyelim çok yüksek miktarda üretileceği için bu rakamı 60 bin liraya çekebilseler : 60 bin * 1 milyon daire : 20 milyar dolara yakın bir rakam ortaya çıkar ki devlet böyle bir parayı 20 yıllığına hiç bir yere bu şekilde gömemez diye düşünüyorum. Bu 20 milyar dolar maliyetin yanında bu yeni yerleşim yerleri olursa alt yapısı üst yapısı bağlantı yolları kaldırımı kanalizasyonu derken korkunç bedellere ulaşıyor. Yani her baş vuran emekliye dahi bu imkanın sunulabilmesi gerçekçi değil.

Toki başkanının açıklamarına da baktım, yılda 60 bin konut üretimi yapacaklarmış ve bunların %25'i için emeklilere kota ayıracaklarmış yani yılda sadece 15 bin emekliye ev imkanı sağlanacak :) sadece Adana'dan şu an için 10 bin başvuru varmış zaten giderek artıyormuş.

Umudunuzu kırmak istemem fakat emekliler için bile piyango gibi bir şey bu.

Toki Başkanının açıklamalarını da paylaşıyım :

Emeklilerin konut ihtiyacını karşılamak için yüzde 25'lik kontenjan ayırmaya hazırlandığını müjdeleyen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "Başbakanımızın müjdelediği 200 bin yeni konutla başta emeklilerimiz olmak üzere, dar gelirli vatandaşlarımızı 250 TL taksitle yuva sahibi yapmak için faaliyetlerimizi hızlandırdık" dedi.

Pek çok şehrimizde emeklilerimize özel yüzde 25’ye yakın kontenjanla ve uzun vadeli ödeme koşularıyla konut satışını gerçekleştiriyoruz

Yıllık 50 bin konut hedefimizi de bu doğrultuda revize ettik; 2016 yılı hedefimiz 60 bin konut üretimidir.

Kaynak : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/tokiden-emekliye-konut-mujdesi-206199.html
Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Büyük ihtimalle derneğe kayıt ücretlerini toplamak için yanıltıyorlar. Adana da bu işin söylentisi sonrası derneğe 10 bin kişi kaydolmuş . 10000*20= 200 bin lira yapar ve haber yayıldıkça yüz binlerce üyeye ulaşacaklar.

Çünkü haberi iyice araştırdım, bu imkandan sadece emekliler yararlanabilecek ve tüm talebi karşılamak mümkün olmayacağı için sınırlı sayıda ev üretilip bu yöntemle satılacak.

Oysa emekli dernekleri bunu gelir kapısına çevirmek için her başvuran bu şartlarda ev alacak gibi yalanlar söylüyolarmış. Emekli olmasanızda bu dernek sayesinde alabilirsiniz falan diyorlarmış fakat böyle bir durum okuduğum hiç bir yerde göremedim aksine sadece emeklilerin faydalanacağını üstüne basa basa bir çok yerde yazmışlar.

Zaten şu var ki ortalama 2+1 bir dairenin maliyeti arsa bedeli hariç minimum 80 bin lira civarında hadi diyelim çok yüksek miktarda üretileceği için bu rakamı 60 bin liraya çekebilseler : 60 bin * 1 milyon daire : 20 milyar dolara yakın bir rakam ortaya çıkar ki devlet böyle bir parayı 20 yıllığına hiç bir yere bu şekilde gömemez diye düşünüyorum. Bu 20 milyar dolar maliyetin yanında bu yeni yerleşim yerleri olursa alt yapısı üst yapısı bağlantı yolları kaldırımı kanalizasyonu derken korkunç bedellere ulaşıyor. Yani her baş vuran emekliye dahi bu imkanın sunulabilmesi gerçekçi değil.

Toki başkanının açıklamarına da baktım, yılda 60 bin konut üretimi yapacaklarmış ve bunların %25'i için emeklilere kota ayıracaklarmış yani yılda sadece 15 bin emekliye ev imkanı sağlanacak :) sadece Adana'dan şu an için 10 bin başvuru varmış zaten giderek artıyormuş.

Umudunuzu kırmak istemem fakat emekliler için bile piyango gibi bir şey bu.

Toki Başkanının açıklamalarını da paylaşıyım :

Kaynak : http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/tokiden-emekliye-konut-mujdesi-206199.html

sen derinlemesine araştırmışsın kardeşim bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim,bir aileden 3 kişi kaydolacaktık belgeleri daha teslim etmemiştim ben vazgeçtim :)
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al