TeamScriptim adlı üyeden alıntı

Karaktersiz, ne idüğü belirsiz insanlar ile zaman öldürüp kendini paralamana değmez. Hayat bu kadar ucuz değil. Dogru yoldasın. Kitapları da arkadaş edinebilirsin mesela

Bir sure sonra kitaplar sikiyor insan hep kitaplarla yasayamaz ya illa sosyallesme gerekir bugun almanca dersim var ilk adim bakalim ne olacak

Ek Olarak:

Ahmet adlı üyeden alıntı

Bu tür durumlarda en iyi yöntem psikolog danışmandır. Sonuçta bu işin okulunu okumuş olan insanlar sizin için en hızlı çıkış yollarını göstereceklerdir. Benim çevremde olup psikoljik tedavi gören insanların hepsi düzeldi ve hayata bakış açıları değişti, ortamları değişti.

Psikolog denildiği zaman ülkemizde herkes deli takısı koyuyor ama bu iş öyle değil. Dünya'da 1 defa bulunuyorsun. Bu yaşlardan da sadece bir defa geçeceksin. Bu yüzden yardım alıp hemen düzelmen gerekiyor. Hayatta acılarını erteleyebilirsin, hatalarını erteleyebilirsin ama mutluluklarını engelleme. Bunu kendin için yap.

Bu sorunda olan tek insan sen değilsin. Sosyal medya çıktıktan sonra zaten toplumun genelinde bir uzaklaşma, paylaşma, beraber zaman geçirme azaldı. Eskiden insanlar iki laf etmek için bir araya gelirdi, şimdi instagram'a fotoğraf atmak için bir araya gelenler bile var.

2 yıl önce facebook, twitter, instagram hesabımı dondurdum, internetimi kapattırdım. 8-9 ay hiç kullanmadım ve gerçek hayatı gördüm. Bunu sende deneyebilirsin. En basit örneği git bir kahve ortamına bir masada oyun izle, sonra onlarla tanışırsın zaten. Daha sonra seni o masaya alırlar, ortamlardan ortam çıkar tamamen sosyalleşirsin. Bilgisayar başından daha az zarar görürsün en azından.

Ustadim ne guzel konustunuz aileme desem derlerki okuldan kacmak icin yapiyorsun ama gidicem doktora kullanacam ilacta olmuyor boyle artik dediginiz gibi teknoloji gelistikce arkadaslik oldu hayati demo surumunde yasiyorum resmen dediklerinizi uygulayacagim tesekkur ederim usenmeden yazdiginiz ve dusuncelerinizi paylastiginiz icin

Ek Olarak:

AlperenAtasever adlı üyeden alıntı

Atılgan ol, kendine güven. Ölüm yok ya ucunda.

Izin vermiyor ustad bisi izin vermiyor olamiyorum cok utangac oldum gittim