Hırsızlık ile suçlanıyorum

17 Mesajlar 1.856 Okunma
smmexpress

oktayt oktayt İş olsun işte Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim/İnternet
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)

Kingjames adlı üyeden alıntı

Eğer Çalıntı oldugunu biliyorsa!..
Kargo ve Facebook Delil sunarsan sıkıntı çıkmaz. internet ortamında günlük binlerce olan bir ticaret bu.

10 lira ederi olan bir şeyi siz sürekli olarak 5 liraya alacaksınız sonra ürün yada hizmet çalıntı çıkacak bir de ürünü aldığınız adamı tanımıyorsunuz hakim de vah zavallı arkadaşım kandırmışlar bunu diyecek mahkemede daha önce pek ifade vermemişsiniz galiba.

İlgili kanun

MADDE 165. (1) (Değişik: 26/6/2009 – 5918/3 md.) Bir suçun işlenmesiyle elde edilen eşyayı veya diğer malvarlığı değerini, bu suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bazı hırsızlık türlerine daha fazla yaptırıma tabi olan bu suç ceza politikası açısından eleştirilmektedir. Bazı durumlarda bu suçtan yargılanan kişiler neredeyse hırsızlıktan daha fazla ceza alır hale gelmişlerdir. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nda mülga 765 sayılı TCK'dan farklı olarak kast ve olası kast ile işlenebilir bir suçtur. Bu suç bilmeden de işlenen bir suçtur. Eski kanunda farklı olarak bilerek ibaresi kullanılmamıştır.
Yani arkadaşlar bilmedim de kurtarmaz faturası olmayan 2. el hiç bir şeyde almayın.

Wordpress Php düzenleme işleriniz yapılır
wmaraci
reklam

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

oktayt adlı üyeden alıntı

10 lira ederi olan bir şeyi siz sürekli olarak 5 liraya alacaksınız sonra ürün yada hizmet çalıntı çıkacak bir de ürünü aldığınız adamı tanımıyorsunuz hakim de vah zavallı arkadaşım kandırmışlar bunu diyecek mahkemede daha önce pek ifade vermemişsiniz galiba.

İlgili kanun

MADDE 165. (1) (Değişik: 26/6/2009 – 5918/3 md.) Bir suçun işlenmesiyle elde edilen eşyayı veya diğer malvarlığı değerini, bu suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Bazı hırsızlık türlerine daha fazla yaptırıma tabi olan bu suç ceza politikası açısından eleştirilmektedir. Bazı durumlarda bu suçtan yargılanan kişiler neredeyse hırsızlıktan daha fazla ceza alır hale gelmişlerdir. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nda mülga 765 sayılı TCK'dan farklı olarak kast ve olası kast ile işlenebilir bir suçtur. Bu suç bilmeden de işlenen bir suçtur. Eski kanunda farklı olarak bilerek ibaresi kullanılmamıştır.
Yani arkadaşlar bilmedim de kurtarmaz faturası olmayan 2. el hiç bir şeyde almayın.

Arkadaşım, Elden almıyor. 2. side kanun olayı duygularla Yönetilmiyor, 3. somut kanıt ortada. 4. gittigidiyor 2. el Eşyaların içerisinde çok çalıntı mal Var... Satın aldıgımızda Ve Hoşuma gittiğinde bidaha aldığımda Beni Hapse Atsınlar ...

Düzenleme:
Satın alan kişi Facebook Yazışmalarında Malların çalıntı olduğunu anlamışsa eger , kesinlikle suçlu bulunur.

• Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Bir suçun işlenmesiyle elde edilen eşyayı veya diğer malvarlığı değerini, bu suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Anlamasına gerek yok arkadaşım sen kanunu okusana bir orada bilerek almışsa diyor mu? Demiyor siz bu güne kadar çalıntı mal alıp karşılaşmamışsanız sizin şansınıza ama eğer şikayet edilirse kesinlikle suç. Bunu ben demiyorum kanun diyor. Siz hala anlamışsa diyorsunuz. Eğer bu arkadaşımızın eline ifade için kağıt gitti ise acilen kendine bu konuda bilgili bir avukat bulması lazım yoksa bu işin sonunda can sıkıcı sonuçlar doğabilir.

Kingjames Kingjames WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Satış temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** Ö**
  • Mesajlar 900
  • Beğeniler 235 / 265
  • Ticaret 9, (%100)

Bir suçun işlenmesiyle elde edilen eşyayı veya diğer malvarlığı değerini, bu suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, satan, devreden, satın alan veya kabul eden kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

Anlamasına gerek yok arkadaşım sen kanunu okusana bir orada bilerek almışsa diyor mu? Demiyor siz bu güne kadar çalıntı mal alıp karşılaşmamışsanız sizin şansınıza ama eğer şikayet edilirse kesinlikle suç. Bunu ben demiyorum kanun diyor. Siz hala anlamışsa diyorsunuz. Eğer bu arkadaşımızın eline ifade için kağıt gitti ise acilen kendine bu konuda bilgili bir avukat bulması lazım yoksa bu işin sonunda can sıkıcı sonuçlar doğabilir.

Yakın Bir arkadaşım - Burhan D. özelden konuşturabilirim sizi. Elden Telefon aldı, kendi Hattını Taktı, aradan ' gün Geçmiş Geçmemiş, Polis Aradı, karakola Çağırdılar, Burhan D. Durumu izaa Etti Ve Telefonu Teslim Etti Serbest kaldı.. 1. mahkemede Suçsuz olduğu ve dolandırıldığı anlaşıldı.
Kanun Esnetilebiliyor sanırım ?
Bak Arkadaşım. Az önce de Söyledim, Gittigidiyorda Faturasuz Bi ton mal Var, Arkadaşımız dolandırılmış Bu işin içinden bu şekilde çıkabilir..

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Uzatmaya gerek yok hak var göz var nizam var. Siz serbest bıraktınız ya kesin bir şey olmaz.
Not: Arkadaşım sen ihmal etme baroya git avukat edinme hakkında yardım al ve kesinlikle davanı takip et.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Uzatmaya gerek yok hak var göz var nizam var. Siz serbest bıraktınız ya kesin bir şey olmaz.
Not: Arkadaşım sen ihmal etme baroya git avukat edinme hakkında yardım al ve kesinlikle davanı takip et.

Peki şunu sormak istiyorum asıl mal varlığına sahip yer. Yani domain host firması ve diğer firmalar zararını karşılarsam yani ailem de bilmiyor bu olayları çok sıkıntılar olur direk zararı ödesem şikayet den vazgeçme gibi bir şeyleri olabilirmi? (konu da maddi durumdan bahsettim ancak böyle bir şey olursa bir yerlerden bulmayı deneyeceğım)

Bu arada ilk defa böyle bir şey oldu önceden hiçbir sabıka kaydım yok. 3,4 eşya olması ve dediğim gibi 7-8 ay önceydi.

• Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Arkadaşım size ilk dediğimdeki gibi bu konularda uzman bir avukatla görüşün bu işin inceliklerini onlar daha iyi bilir. Kendi bildiklerime göre eğer mağdurların zararını karşılarsanız bu davada sizin lehinize olacaktır. Ama yaptırım olarak ne kadar etkili olur bunu bilemem. Siz zaman kaybetmeden bulunduğunuz yer il ise baro ya değilse bölgenizdeki baro temsilcisi avukatla görüşün size yardımcı olacaklardır. Eğer olay tekrar tekrar olmasa sorunsuz geçebilirdi yine geçebilir ama uzman desteği şart.
Bu vakalarda zaman aşımı dava açıldıktan sonra 5 yıl diye biliyorum.( Kesin emin değilim)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al