wmaraci reklam

Apple Kullananlar İOS 9’u Benimsedi

9 Mesajlar 1.239 Okunma
wmaraci reklam

PrestijSolution PrestijSolution SEO and DEVELOPER Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo ve Web Tasarım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 606
  • Beğeniler 30 / 139
  • Ticaret 29, (%93)
Apple geçtiğimiz kısa süre içerisinde bildiğiniz üzere İOS 9 güncellemesini çıkarttı.İOS 9 ile birlikte yeni emojiler en çok dikkat çeken özellik oldu.Apple birçok yeni emoji ekleyerek özellikede genç kitlelerin biran önce yeni güncellemeye geçmesini istedi.Görünüşe bakılırsa Apple bu taktiği ile başarıya da ulaşmış gibi görünüyor.

Apple’dan alınan verilere göre kullanıcıların %66 oranındaki büyük bir kısmı son güncelleme olan İOS 9’a geçti.Apple’ın İOS 8 sistemini ise %25 oranında bir kitle kullanıyor.Geri kalan kısım ise daha eski sürümleri kullanıyor.Apple’ın açıklamalarına göre geçen hafta %60 olan bu oran 1 haftada %6 ile büyük bir sıçrama yaparak %66 oldu.Rakamlara ve insanların yönelimine bakılarak yapılan yorumlarda kısa süre içerisinde %95 lik bir kısmın yeni güncellemeye geçmesi bekleniyor.Ayrıca Apple yakın zamanda 9.1 güncellemesi yapmayı planlıyor.Bu güncellemede daha fazla emoji ve yeni birçok özellik gelecek.Şuanda İOS 9’da varolan özellikler aynı zamanda da geliştirilecek.Bu atılımlar ile özelliklede genç kitleyi kazanmaya çalışan Apple’ın bu politikalarında oldukça başarılı olduğu görünüyor.

Apple geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada bu rakamlara dayanarak en çok ve en hızlı benimsenen işletim sisteminin şuana kadar İOS 9 olduğunu söyledi.Apple kullanıcılarına bir güncelleme sunduğunda bunu taşıyıcıya gerek kalmadan direkt kendi bünyesinde gerçekleştiriyor.Apple böyle yaparak yeni çıkarılan işletim sisteminde güvenlik açığı olduğu zaman direkt yamalar ile müdahele edebilme şansını yakalıyor.Apple’ın kullandığı bu sistemi Microsoft yeni çıkaracağı telefonlarda da kullanacağını duyurdu.Kısa süre içerisinde çıkarılması planlanan İOS 9.1 güncellemesini sitemizden duyuracağız.Gelen güncelleme ile birlikte ne tür gelişmeler yapıldığını detaylı bir şekilde sizlere sunacağız.

www.mucahitguner.com
wmaraci
reklam

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
iPhone 4s'den 5s'e geçiş yaptım. 5s kullanıcıları için iOS 9 kesinlikle harika. Herhangi bir yavaşlık veya batarya ile ilgili fazla kullanım söz konusu değil. İlk defa bir batarya 2 gün idare ediyor beni.

İşletim sistemleri ve telefon karşılaştırması yapacak olursak;
iPhone 4 ve 4s için en ideal işletim sistemi: iOS 6 veya maksimum iOS 7 en stabil sürüm.
iPhone 5 ve üstü için şu anda en stabil sürüm iOS 9.

iPhone 4s'de 512mb ram iOS 9 olarak kullanıldığında tam bir baş belası gibi duruyor. iPhone 5 ile beraber gelen 1gb ram telefonları kullanışlı kılıyor.

Zuperman Zuperman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)
bende 6 plus var 9.1 güncellemesini yapmalımıyım ?

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

Zuperman adlı üyeden alıntı

bende 6 plus var 9.1 güncellemesini yapmalımıyım ?

iPhone 5s ile 9.1 kullanıyorum. Bence yapmalısın. 5s cihazımı sıfır aldım şarjım internet olmadan 2 gün, sürekli internet kullanımıyla 1 gün gidiyor. Hız olarak harika, yenilikleri de kullanıcı kolaylığı sağlıyor. Şu anda kullandığın işletim sistemi iOS 8.x ise kesinlikle 9'a geçmelisin 6 plus ile.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

iPhone 5s ile 9.1 kullanıyorum. Bence yapmalısın. 5s cihazımı sıfır aldım şarjım internet olmadan 2 gün, sürekli internet kullanımıyla 1 gün gidiyor. Hız olarak harika, yenilikleri de kullanıcı kolaylığı sağlıyor. Şu anda kullandığın işletim sistemi iOS 8.x ise kesinlikle 9'a geçmelisin 6 plus ile.

9.0.2 sürümü bende telefonu sıfır aldım da merak ettim suan herhangi bir veri yok internette yedek yedek diyip durmuşlar bende sim kart bile takılı değil güncelleme sıkıntı verirmi ?

Hayat seni yıkabilir ama önemli olan yıkıldığın zaman daha sağlam ayağa kalka bilmektir.

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

9.0.2 sürümü bende telefonu sıfır aldım da merak ettim suan herhangi bir veri yok internette yedek yedek diyip durmuşlar bende sim kart bile takılı değil güncelleme sıkıntı verirmi ?

Güncelleme sıkıntı vermez, zaten başarısız olursa güncelleme, otomatikmen kaldığın sürümü verir tekrar. Wifi ile telefondan veya USB ile PC iTunnes'dan güncelleme yapabilirsin. Memnun kalacağını düşünüyorum.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğretmen Adayı
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** Ü**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 55 / 97
  • Ticaret 5, (%100)

Ahmet adlı üyeden alıntı

Güncelleme sıkıntı vermez, zaten başarısız olursa güncelleme, otomatikmen kaldığın sürümü verir tekrar. Wifi ile telefondan veya USB ile PC iTunnes'dan güncelleme yapabilirsin. Memnun kalacağını düşünüyorum.

Güncelleme yaptık bakalım biraz kullanalım anlıcaz inşallah pişman olmayız :)

• Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)

Güncelleme yaptık bakalım biraz kullanalım anlıcaz inşallah pişman olmayız :)

Hayırlı olsun, 9 kullanıcısıysanız 9.2 hiçbir şekilde pişman etmeyecektir. :)
Zuperman

kişi bu mesajı beğendi.

Yusuf Yusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 36 / 177
  • Ticaret 30, (%100)
Şu ana kadar çıkan 9 sürümünde, ve 9 ara sürümlerinde çeşitli buglar var. Aşırı olmasa da, fps düşüşleri yaşanıyor. iPhone 6+ kullanıyorum, diğer modeller için bilgim yok.
Eğer sisteminiz de , 8.4.1 varsa güncellemeyin derim. Şuan için en stabil 8.4.1 sürümü.
Stabilite sorunlarını da, büyük ihtimal ile 9 final sürümüyle düzeltecekler.

Dipnot; güncellediğiniz sürümü beğenmezseniz, maalesef eski sürüme geri dönemiyorsunuz.

Yakında
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al