brkrtp adlı üyeden alıntı

Şuan tekrar baktım :

Ya arkadaş yalan söyledi bizi aklınca keklemeye çalıştı yada yayınlanma tarihini tekrar değiştirdiler.

UyuzWeb adlı üyeden alıntı

Hayır arkadaşlar yazıyı yazan kişi bunun tarihi ile oynamış. İleri tarihli paylaşılan yazılar sitede yayınlanmayacağından google tarafından indeks alması gibi bir durumda söz konusu değildir.

Ne yalancılığımız kalmış ne başka bir şey. İşim gücüm yok yalan mı söyleyeceğim. Ayrıca beşeri bir şey gösteriyorum size, Google diye asla hata olmayacak diye bir şey mi var?

Bahsettiğiniz gibi tarih etiketlerini dikkate alıp eğer gelecek tarih verildi diye Google bunları indekslemiyor olsaydı, sonradan bu kişi veritabanı üzerinden tarih ile oynasaydı dahi Google yazıyı güncellerken o anki tarihi dikkate aldığında yine indekslemezdi.

Öte yandan tekrar arayan arkadaşın bulduğu sonuç beni şaşırttı. Bende 1 Kasım yazıyordu.

Belki bilmediğimiz bir şey vardır. Mesela 1 Kasım Google tarafından da tanınan bir gündü seçim olacağı için. Bugüne ait özel bir fonksiyon geliştirmiş olabilirler çünkü özel günlerde (doodle yayınladıkları günlerde) doodle ile ilgili haberleri önplana çıkartmak için fonksiyon kullandıklarından eminim.