wmaraci reklam

Arkadaşlar destek verir misiniz?

5 Mesajlar 738 Okunma
smmexpress

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)
Bimer'den sesimizi duyuralım diyorum, internet üzerinden kazançların şirket/firma açmadan vergilendirilmesini istiyoruz diye.

Birçok öğrenci de gelir elde ediyor bu işlerden ve hesap yaptığımızda saçma birşey ortaya çıkıyor, dediğim gibi;

İnternet gelirlerimin vergisini vermek istedim diyelim (ilerde başım ağrımasın diye)
ve diyelim ki aylık 500tl gelir elde ediyoruz. Bunun;

350 si bağkur
100 kira
150 muhasebeci
180 kdv
150 vergi

350+100+150+150+180=930 lira yapıyor elde kalan para 500-930= -430 yapıyor kazancı bırak borçlanıyoruz üstüne, hadi muhasebeci ve kira ücretini çıkaralım: 350+180+150=680 yapıyor e gelirimiz 500 nasıl olacak?

bankaya giren online kazançların yıl sonunda kira beyannamesi gibi vergisi verilse daha iyi olmaz mı?

Ben bimerden yazdım daha çok kişi yazarsa dikkate alırlar diye düşünüyorum, Başka yazan olursa bu konu altına yazsın kaç kişi yazmış bilelim :)

wmaraci
reklam

KursunKalemm KursunKalemm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** İ**
  • Mesajlar 487
  • Beğeniler 90 / 255
  • Ticaret 21, (%100)
Ya arkadaş niye ortalığı bulandırıyorsunuz anlamıyorum. Reklam şirketleri zaten yasalsa, şirket sahibi değilseniz sizin adınıza gider pusulası kesip, yine sizin adınıza verginizi ödüyor zaten. Ha yasal değilse yine sizin bir sorumluluğunuz yok, size para gönderen reklam şirketlerinin sorunu bu, sizi ilgilendiren bir mevzu değil.

İleride başınız falan ağrımaz. 500 lira 1000 lira, 2000 lira bunlar takibi yapılacak rakamlar değil.

Ayrıca geliriniz Adsense'den geliyorsa, Türkiye'nin İrlanda ile çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması var. Yani siz, Google'ın bir çalışanısınız ve Google kendi ülkesinde sizin verginizi ödüyor. Google bu anlaşma nedeniyle Türkiye'de vergi ödemiyor.

Ne taktınız bu konuya arkadaş. Kazandığınız 3 kuruş para zaten. İlla vergi vermek istiyorsan, açarsın bir şahıs şirketi olur biter.
bbking dem erekaone

kişi bu mesajı beğendi.

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Kurşun Kalem adlı üyeden alıntı

Ya arkadaş niye ortalığı bulandırıyorsunuz anlamıyorum. Reklam şirketleri zaten yasalsa, şirket sahibi değilseniz sizin adınıza gider pusulası kesip, yine sizin adınıza verginizi ödüyor zaten. Ha yasal değilse yine sizin bir sorumluluğunuz yok, size para gönderen reklam şirketlerinin sorunu bu, sizi ilgilendiren bir mevzu değil.

İleride başınız falan ağrımaz. 500 lira 1000 lira, 2000 lira bunlar takibi yapılacak rakamlar değil.

Ayrıca geliriniz Adsense'den geliyorsa, Türkiye'nin İrlanda ile çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması var. Yani siz, Google'ın bir çalışanısınız ve Google kendi ülkesinde sizin verginizi ödüyor. Google bu anlaşma nedeniyle Türkiye'de vergi ödemiyor.

Ne taktınız bu konuya arkadaş. Kazandığınız 3 kuruş para zaten. İlla vergi vermek istiyorsan, açarsın bir şahıs şirketi olur biter.

Bir takvim yılında adınıza birden fazla gider pusulası düzenlendiğinde otomatik olarak vergi mükellefi oluyorsunuz, öyle hemen gider pusulası düzenlesin ile olmuyor bu işler. İleride başımın ağrımayacağını nerden biliyorsun vergisiz kazanç olmaz. Bu başımın ağrıyacağı anlamına da gelmiyor ama ortada bir risk söz konusu. illa vergi vermek istersen açarsın şahıs şirketi olur biter diyorsun konuda ne yazdım hesap kitap belli, ne insanlar var.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Vergisiz kazan olmaz tabi . Ama o zaman vergi ağır ağır diye ağlamayın :)
suskun009

kişi bu mesajı beğendi.

www.Hizliisler.com
wmaraci
wmaraci

Neoyun Neoyun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek İnternet girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 126 / 350
  • Ticaret 30, (%100)
Hesabınıza kuruşlar girince devletten korkmaya başlıyorsanız, 4-5 haneli rakamlar girdiğinde kendinizi toprağa mı gömeceksiniz? Korkmanıza gerek yok boşuna böyle konular açmayın :)
bbking dem

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al