freelance iş ilanları

Sizce Hangi Algoritma Kitabını Almalı?

12 Mesajlar 6.998 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Nurcin Nurcin Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar,

Algoritma ile ilgili iki kitap arasında kaldım.

Birisi > Algoritma & Uygulamalı Algoritma Kılavuzu, KODLAB YAYIN, Kadir Çamoğlu

Diğeri ise > Algoritma Geliştirme ve Programlamaya Giriş, SEÇKİN YAYINCILIK, Fahri Vatansever

Veya bu iki kitap da olmaz diyorsanız şuradaki kitaplardan hangisi?

wmaraci
reklam

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Nurçin, kitaplar hakkında bir bilgim yok fakat Megep'in bir modülü vardı algoritmalarla ilgili. O modülü bulabilirsem internetten çok faydalı olur sana.

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Nurçin, kitaplar hakkında bir bilgim yok fakat Megep'in bir modülü vardı algoritmalarla ilgili. O modülü bulabilirsem internetten çok faydalı olur sana.

Gerçekten çok yardımcı olursun abi bana :)

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Yarın eklerim linki buraya.
Nurcin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yarın eklerim linki buraya.

Peki, beklemedeyim ^^

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)
Abi bende var tüm modüller birazdan upload yapmaya çalışırım.Okulda işlediğimiz modüller.Aynı zamanda algoritma kitabı almanı önermiyorum.Bir programalam öğrencisi olarak zor değil bence.İnternetten araştırmaya devam etmelisin.Programlamayla ilgili bir kitap almak istiyorsan http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=566590 bu kitabı incele aynı zamanda algoritmaya takma örnekleri inceleyerek kolayca anlayabileceğini düşünüyorum ayrıca yazıdığım bir yazı vardı http://oztaser.com/algoritma-ve-akis-diyagrami/ algoritma aslında burda bahsettiğim kadar ilerletmesi size kalıyor.

Ek Olarak: İşte bize okulda öğrettikleri modüller bunlar basit bir anlatımı var ve herşekliyle örnek göstermeye çalışmışlar ancak geliştirmek sana kalmış bir durum bir sıkıntı olursa her türlü yardımcı olurum istersen sana örnek algoritma sorularıda oluşturabilirim :) bu linkte toplamışlar modülleri.

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

Adil adlı üyeden alıntı

Abi bende var tüm modüller birazdan upload yapmaya çalışırım.Okulda işlediğimiz modüller.Aynı zamanda algoritma kitabı almanı önermiyorum.Bir programalam öğrencisi olarak zor değil bence.İnternetten araştırmaya devam etmelisin.Programlamayla ilgili bir kitap almak istiyorsan http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=566590 bu kitabı incele aynı zamanda algoritmaya takma örnekleri inceleyerek kolayca anlayabileceğini düşünüyorum ayrıca yazıdığım bir yazı vardı http://oztaser.com/algoritma-ve-akis-diyagrami/ algoritma aslında burda bahsettiğim kadar ilerletmesi size kalıyor.

Doğru diyorsun da ben şimdi bir yandan korkuyorum. Okul açıldı, bilgisayara geçerek okumak yerine elime alayım kitap olarak okuyayım da bari annem ve babamdan fazla azar işitmeyeyim de istiyorum aslında :)

Ayrıca verdiğin programlama kitabını bir aralar görmüştüm ancak Sefer Algan'ın ki mi yoksa bu verdiğin kitap mı onda da çok şaşırmıştım.

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)
Bizde hiç bir şey anlatmadılar. Yurtdışından gelen bir hoca algoritma dersinde şöyle söyledi.
Algoritmanında dersimi olurmuş ?
Menemen yapacaksan, önce yağı, sonra biberi sonra domatesi ve son olarak yumurtayı ilave edersin. Bu sırayı bozmayın çünkü algoritma budur !

Ve C'ye başladık..

• Üyelik 04.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 25 / K
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1635
  • Beğeniler 237 / 284
  • Ticaret 3, (%100)

kuruoglu adlı üyeden alıntı

Bizde hiç bir şey anlatmadılar. Yurtdışından gelen bir hoca algoritma dersinde şöyle söyledi.
Menemen yapacaksan, önce yağı, sonra biberi sonra domatesi ve son olarak yumurtayı ilave edersin. Bu sırayı bozmayın çünkü algoritma budur !

Ve C'ye başladık..

Gerçekten iyiymiş :D

Adil Adil Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1217
  • Beğeniler 99 / 125
  • Ticaret 3, (%100)

kuruoglu adlı üyeden alıntı

Ve C'ye başladık..

Aynen bende buna benzer bir örnek vericektim.
Tamam algoritma önemli bir konu ancak bu konuyu kafanda fazla kurcalama ayriyetten eğer sadece kitaptan okuyarak öğreneceğini sanıyorsan hiç okuma daha iyi programlama okuyarak değil tecrübe ederek deneyerek öğrenilir.Birde programlama çalışırken kafanı aşırı yorma eğer altından kalkamadığın bir şey olursa mutlaka sor eğer o sorunu çözemezsen bu işten soğuyabilirsin.Birde programlama dili öğrenmek istiyorsan bu C# olsun biz hep forumdayız sıkılmadan soru sorabilirsin. :rolleyes:
kuruoglu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al