wmaraci reklam
lidertakipci

Haber sitesi işinden anlayanlar

5 Mesajlar 841 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pureimagination pureimagination WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar merhaba,

Normalde back-end geliştirmeler yapıyorum ama kendime ait bir site hiç kurmadım. Şöyle ki rekabetin az olduğu yerel haber sitelerinde, gelirler daha çok yerel firmalarla anlaşılıp alınan reklamlardan sağlanıyor. Elimde yerel haber sitesi kurabileceğim bir domain de mevcut. Yalnız merak ettiğim şey, içerikleri alıp özgün bir şekilde yeniden tasarlarken, bütün bu içeriklere erişimi kolay yoldan sağlayan bir sistem falan var mı?

Yani tek tek girip haberleri alıp, özgün bir metin haline mi getirmeliyim. Bunu yaptığımda google tarafından herhangi bir kısıtlamaya maruz kalır mıyım? Bir de haberlerin yayınlanma durumu biraz daha geçe kaldığı için, diğer sitelerin önüne nasıl koyabiliyoruz ki kendi sitemizi bu şekildeyken?

Ayrıca bir değil birden fazla site açmayı düşünüyorum. Geliştiricisi kendim olacağım için sorun teşkil etmiyor. Kolayca kurulumun içinden çıkabilirim. Sizce bu şekilde açacağım siteler ne üzerine olmalı. Blog'a pek yanaşmak istemiyorum açıkçası.
Acaba e-ticaret sitesi kurup, belirli firmalarla satış ortaklığımı yapmalıyım. Yalnız kurulu sitelerine ortak olmak istemiyorum. Kendim yaratmak istiyorum böyle bi durumda da. Bu mantıklı mı?

Bu site gelirleri elde eden ve tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

wmaraci
reklam

temel2015 temel2015 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Botextra.com diye bir site var. Biraz gez bakarsın sitede işine yarayan bir şey çıkar. Benimde e-gazetem var. osmanligazetesi.com fakat emek verilerek üretilmiş haberleri ücretsiz çekip eklemek gazetemin adına yakışmadığından bugüne kadar hiç başvuru yapmadım.
pureimagination

kişi bu mesajı beğendi.

BCanKARA BCanKARA Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum -
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 621
  • Beğeniler 168 / 255
  • Ticaret 2, (%100)
Osmanlı gazetesi sitenizde hiç bir resim gözükmüyor reklam alanı dışında. Ayrıca bu botextra içeriği kopya içerik olarak görmüyor mu google?
pureimagination

kişi bu mesajı beğendi.

pureimagination pureimagination WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 1, (%100)

temel2015 adlı üyeden alıntı

Botextra.com diye bir site var. Biraz gez bakarsın sitede işine yarayan bir şey çıkar. Benimde e-gazetem var. osmanligazetesi.com fakat emek verilerek üretilmiş haberleri ücretsiz çekip eklemek gazetemin adına yakışmadığından bugüne kadar hiç başvuru yapmadım.

Yerel haberleri kendim gireceğim, sadece genel haberlerde ihtiyacım olacak. Kopyala-yapıştır gibi değil, kendi süzgeçimden geçirmek istiyorum haberleri. Bu şekilde de google kopya içerik olarak algılamıyor zannediyorum. değil mi?

wmaraci
wmaraci

AtaturkunAskeri AtaturkunAskeri Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Yozgat
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 625
  • Beğeniler 87 / 150
  • Ticaret 3, (%100)
pureimagination özgün haber siteni yarat şunu unutma şuan büyük ajanslar taraflı ajanslardır atıyorum a kanalı a partisine b gazetesi b partisine c dergisi c partisine göre çalışmaktadır. A kanalı sadece siyasete ağırlık verirken C dergisi geçiş yıllarda yapılanlara B gazetesi ise gündemdeki terör cinayet vs ağırlık verebiliyor çarpıtmak adına.

Sen diyorsan ki ben bir yerlerden haber okurum onu tarafsızca yazarım işte neden yükselmeyesin daha derin açıklayayım.

Sen haber siteni kur kategorilerini aç gir kardeşim a sitesine onun haberi şöyle dir atıyorum A kişisi yine yatırımını yaptı sen A kişisi bu yıla ait şu sektörde bir yatırıma daha imza attı de tarafsız ol git B sitesine terör mü var tarafsızca ekle şurada şurada çatışma şehit yaralı var aman komutan emir vermedi vali önünü kesti asla taraflı olma boşver olunca ülke kurtulmuyor malesef bu şekilde çeşit çeşit siteden haberleri tarafsızca sitene ekler sosyal medyanı aktif kullanır özgün bir site yaratırsan ben tutulmaması için neden görmüyorum
pureimagination

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al