wmaraci reklam
lidertakipci

İnternet Alışverişlerinde Dolandırılma Önlemi

12 Mesajlar 1.444 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
Son zamanlarda şikayetim var bölümüne baktığımızda, ödeme yapıp işini yaptıramadanların çok fazla olduğunu görüyoruz. Bu durum, işini gerçek manada tam olarak yapanları da ciddi derecede etkilemekte ve işlerine köstek olmaktadır. Bu nedenle bu durum hem alıcılar hem de işi yapacak olanlar için büyük bir sıkıntı olmaktadır.

Wmaraci forum'da yalnızca şikayet edilen üyenin üyelik statüsüne bakılmaksızın, kanıtlanmış bir haksızlığı veya hilesi söz konusu ise, üyeliğine son veriliyor. Ancak alıcıların(iş yaptıranların) ödemeleri boşa gitmiş oluyor ve artık ticaret yapmaktan çekinir hale gelerek forum içinde durgunluk yaşatıyorlar. Artık işini düzgün yapan arkadaşlar da forum içinde iş yapamaz hale geliyorlar. Bu durum hem şahıslar(forum kullanıcıları), hem de wmaraci forum için ciddi manada önemli bir meseledir.

Sözü daha fazla uzatmadan, Wmaraci.com için de kesinlikle önerdiğim bir sistem aşağıdaki linkte mevcuttur. Bu sistem veya benzeri ya da burada yapılan işlere göre yapılabilir. Kargo gönderiminden ziyade, burada yapılan işin tesliminden sonra onay gerçekleştirilebilir veya iş, gerekçeleriyle birlikte reddedilerek kanıtlar ortaya koyulabilir.
Katılıyorsanız yorum yapın lütfen.

http://www.sahibinden.com/guvenli-e-ticaret/

wmaraci
reklam

ssyazilim ssyazilim I'm retired from the NET! Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Industry Engineering
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)
Az önce 280 TL dolandırıldım. bende bir konu açacağım genel kategoriye birazdan. Sitemimi dile getireceğim. Yazıklar olsun...

lionelmessi lionelmessi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ayakkabı boyacısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
vergi felan isterlerse ne olalcak?

gittigidiyor gibi magdur olmayalım

Ek Olarak:

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Az önce 280 TL dolandırıldım. bende bir konu açacağım genel kategoriye birazdan. Sitemimi dile getireceğim. Yazıklar olsun...

nasıl dolandırıldın acaba pm atar mısn

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
@lienelmessi Hocam anlamadım? Nasıl bir mağduriyetten bahsettiniz? Ben sadece o sistemi gördüm ve çok beğendim ve gerçekten bu forum için böyle bir şeyin şart olduğunu düşündüm. Daha fazla detay verebilir misiniz?

Ek Olarak:

ssyazilim adlı üyeden alıntı

Ne diyebilirim hocam gerçekten çok üzücü ve can sıkıcı bir durum. Ben de yaşadım bunu.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
serras62 hocam sahıbınden.com da bu yontemle urun sattgımız durumda sahıbındene yolladıgımız ıcın bızden bı para kesıntısı olurmu

• Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)
lionelmessi Hocam sizden para kesintisi neden olsun? Bu hizmeti veren site bunun vergisini ve diğer giderlerini hesaplayarak uygulamaya sokar zaten.

Bu sistemin işleyişi için çalışan personel ve alınan hizmet için çok düşük ücretler ödemeniz söz konusu olabilir. Bunu da tahminime göre satıcının, yani işi yapan kişinin siteye ödemesi gerekir diye düşünüyorum. Çünkü havuz sistemli bir iş yapma yöntemi varsa, bu onun yararına olacak ve iş yaptıracak kişiler o kişiye daha çok iş yaptıracaktır çünkü güven konusu bu tür işlerde çok önemlidir.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

lionelmessi adlı üyeden alıntı

vergi felan isterlerse ne olalcak?

gittigidiyor gibi magdur olmayalım

Ek Olarak:

nasıl dolandırıldın acaba pm atar mısn

Sayfa satıyordu telefondan konuştuk güven verdi. Tc filan verdi. Cebe havale istedi insan sandık sesi olgun geliyordu attık sonra engelledi. Ses kaydı filan var. Şerefsizler namussuzlar nasıl yaşıyorlar böyle bilmiyorum.

• Üyelik 16.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
https://wmaraci.com/forum/instagram-alisveris/instagram-takipci-satisi-1-k-1-tl-280563.html

burada arkadaşıyla bırlıkte kendını guvenılır gostermış aklı sıra

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Açıkcası ben dolandırılma işlemlerinde 3-5 kuruşun ve ya işi ölü fiyata iş yaptırmak isteyenlerin dolandırıldığı görüyorum.
Belli bir süredir forumdayım genelde satıcı rolündeyimdir. Ama hangi iş için kime gideceğimi biliyorum örnek veriyorum paypal bozum yapacaksam forumda bu işi düzgün yapan 3-5 insan vardır. Atıyorum bunlar %10 komisyonla yapıyor sen gidip %5 komisyon diye x kişisine yaptırırsan 10 tl fazla kazanayacağım diye dolandırılırsın.
Aynı durum takipçi beğeni vs alma içinde geçerli elinde paneli olan yok 10 k user 1 tl yok 50 kuruş vs. satın alma işlemi yapmadan önce bir araştırın derim.
Eğer ki satıcı rolündeyiz iş elimden kaçacak diye düşünmeyin önce paypalı alın sonra eftnizi yapın.
Site yaptırmak istiyorlar örnek veriyorum biri veriyor 1.000 TL diğer diyeri her şey dahil 200 diyor sonra adam ortada yok.

Uykum var daha fazla açıklamayacağım :)
Örnek neden ben ve ya benim müşterilerim dolandırılmıyor ?
Ya da belli başlı kişilerin ?
Biraz düşünmek lazım bu konuda.
Ek: Yanlışım fazla düzeltin lütfen
Ek2: Her işi yapan insanlar aşağı yukarı belli burada. Paypal için kime gidileceği, alım için kime site için bot için vs vs. biraz araştırmacı olun lütfen
SizinWeb nuktoprak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 734
  • Beğeniler 106 / 213
  • Ticaret 8, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Açıkcası ben dolandırılma işlemlerinde 3-5 kuruşun ve ya işi ölü fiyata iş yaptırmak isteyenlerin dolandırıldığı görüyorum.
Belli bir süredir forumdayım genelde satıcı rolündeyimdir. Ama hangi iş için kime gideceğimi biliyorum örnek veriyorum paypal bozum yapacaksam forumda bu işi düzgün yapan 3-5 insan vardır. Atıyorum bunlar %10 komisyonla yapıyor sen gidip %5 komisyon diye x kişisine yaptırırsan 10 tl fazla kazanayacağım diye dolandırılırsın.
Aynı durum takipçi beğeni vs alma içinde geçerli elinde paneli olan yok 10 k user 1 tl yok 50 kuruş vs. satın alma işlemi yapmadan önce bir araştırın derim.
Eğer ki satıcı rolündeyiz iş elimden kaçacak diye düşünmeyin önce paypalı alın sonra eftnizi yapın.
Site yaptırmak istiyorlar örnek veriyorum biri veriyor 1.000 TL diğer diyeri her şey dahil 200 diyor sonra adam ortada yok.

Uykum var daha fazla açıklamayacağım :)
Örnek neden ben ve ya benim müşterilerim dolandırılmıyor ?
Ya da belli başlı kişilerin ?
Biraz düşünmek lazım bu konuda.
Ek: Yanlışım fazla düzeltin lütfen
Ek2: Her işi yapan insanlar aşağı yukarı belli burada. Paypal için kime gidileceği, alım için kime site için bot için vs vs. biraz araştırmacı olun lütfen

Yanlış düşündüğünüz noktalarda var haklı olduğunuz yerlerde. İnsanlık hali insan boşluğuna denk geliyor. 1 saat önce 280 tl dolandırıldım. Adam telefonda ciddi ve güven verici konuşuyor. Bilemiyorsun insanlara güvenmemek lazım diye tutturarak dünyada da yaşanmaz. Elimde ses kaydı var inşallah hakkımı alıcam ama ...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al