HidrolikAdam adlı üyeden alıntı

2023 te Lozan bitiyor söylevi ne kadar doğru bilmiyorum da, eğer bitiyorsa işimiz sakat bence. Herkes iyi şeyler düşünüyor da bağımsızlığının belgesi kalmamış bir toplumu natodan da surerler, toprağına da girerler. Lozan antlaşmasının Türkçe metnin de ctrl f ile 100 - yüz - 2023 diye arattım hiç bir ibare yoktu, çok merak ediyorum 2023 te bitecek söylevi nereye dayanıyor.

Cahil cühela bir takım insanların söylentilerine dayanıyor :D

Bir tane aklı başında saygı duyulan tarihçi bile bunu onaylamıyor ama birileri ısrarla 100 sene sonra bitecek diyor, bitecek diyenlerin dayanaklarıylsa 46 raporlu kadir mısıroğlu gibi boş beleş konuşan, masallar anlatan ihtiyarlar.

Herhalde forumda aramızda Murat Bardakçı'dan daha fazla sözüne güvenilecek bir tarihçi yoktur, bakalım o ne demiş : http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/761647-iste-lozanin-gizli-maddeleri

Lozan'ın nasıl kan ve gözyaşı ile dolu senelerin ardından ve hangi şartlar altında imzalandığını düşünmeyi bir türlü akıl edemeyip yıllardan buyana "Lozan'ı zafer falan zannetmeyin, apaçık bir yenilgidir", "Bağımsızlık belgesi falan değil, Türkiye'yi ele geçirme planıdır", "İmzalanmasının üzerinden hele bir asır geçsin, bilmemnemizi işte o zaman göreceğiz" diye geveleyenler var ya...
Aslı astarı olmayan hayâlî bir gizli protokolün maddeleri imişçesine yukarıda yazdığım maddeleri bu zavallıların verdiği ilhamla uydurdum...
Ama uydurduklarım da birşey mi? Bunlar "Lozan zafer değil, hezimettir" diye geveleyenlerin daldıkları ruyada saçmaladıklarının ve etraflarını sarmış birkaç zavallıyı da ikna ettikleri palavralarının yanında zemzemle yıkanmış gibi kalır!