hatuu hocam 12000 tl şöyle oluyor aylık 1000 * 12 ay
şirketi kurmanız hemen gerekmiyor ben kursa geçen sene gittim sertifika dolabta duruyor KOSGEB kursundan sertifikayı aldığınız zaman ömrünüzde 1 kere kullanmalık hakl kazanmış oluyorsunuz isterseniz bugün kullanın istersenizde 10 sene sonra.

ve evet önce ödeme ardından para oluyor oda harcadğınız 1000 tl var diyelim erkeklerde %60 bayanlarda ve doğu bölgelerinde iseniz %70 hibe veriyor .Yani al 3000 tepe tepe kullan demiyor sizin 50000 tlik harcamanızın 30000 ni geri veriyor .(erkek modeli olarak baz alındığında %60 üzerinden:

bu şekilde olmasının sebebi ise insanların geçmişte bu işi çok suistimal etmesinden dolayı.Çünkü geçmişte para doğrudan 30000 tl olarak veriliyor ve adamlar keyfince harcıyorlarmış işletmeden alakasız.
Bunun önüne geçmek içinde bu şekilde işliyor artık sistem

Fatma evet fatma hanım haklısınız bende proje için para istiyenlere karşıyım yukarıda da belirttim kendileri yapabilirler.

üstüne üstlük şu cümle en önemli cümlem olsun :20000 tl cebinizde olmadan bulaşmayın mantığı çıkıyor ya;
Ben bütçe planı hazırladığımda zaten 13500 tl'm olsa işimi kurabiliyormuşıum ortaya çıktı