lostyazilim

yandex in tutumu ne olur sizce ?

9 Mesajlar 1.064 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Malum Rusya ile ipler gergin, yandex in bu konuda tutumu ne olucak merak ediyoruz.

telegram: saydekofficial

wmaraci
reklam

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
Dün aynısı düşündüm. Twitter'da Ruslar Türk mallarına boykot kampanyası başlatmışlar. Herkes 869 ile başlıyorsa ürün almayın vs. diyor. Bugün aynı şekilde Türk mallarının gümrükte bekletilmesi de aslında durumun ne kadar ciddi olduğunun bir göstergesi.

Böyle giderse şahsım adıma konuşayım bende Rus mallarını boykot ederim. Elle tutulur Yandex var. Niye kullanayım ki?

Diğer taraftan Rusya zaten geçen yıldan beri ekonomik açıdan sıkıntıda. Hatta bu sıkıntının Türkiye açısından olumsuzlukları tartışılıyordu. Yani Ruslar kalkıp da Türk mallarını almayacaklar diye biz sıkıntıya düşmeyiz.

Rusya'nın ekonomik açıdan elinde tuttuğu tek önemli koz doğalgaz. Türkiye'nin doğalgaz alabileceği alternatif ülkeler var. Ha diyelim ki alamadık, o zaman kömür sobası kurar yine ısınırız. Yıllar önce yapmadık sanki :) Türkiye elektriği de doğalgazla üretiyor, varsın günün 12 saati elektrik olmasın. Nükleer santral yapılacak, bir süre onu da idare ederiz.

Bir de uçak düşürme mevzusuna hiç yorum yapamadım ne forumlarda ne sözlükte. Yeri gelmişken bu konuda da yazmak istediklerim var. Bence Türkiye haklı, kaç kere uyarıldılar yine sınır ihlali yaptılar. Rusya o kadar da etkili bir ülke değil. Arkasına sığındığı doğal kaynak rezervleri olmasa kim takar?

Ahmet Ahmet ▪ illâ edep, illâ edep! Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Proje Yönetimi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 1279
  • Beğeniler 386 / 731
  • Ticaret 29, (%100)
Yandex'in en çok kullanımı elde ettiği ülkerin başını çekiyor Türkiye, eğer Türkiye'de Yandex yasaklanırsa, bu onları 5 sene geriye götürür. Yandex'in göreceği zarar kadar Google'un alacağı kâr da düşünülecek olursa, Yandex tepki veremez. Yandex Türkiye adına ters bir adım atarsa bu işten kendisi zarar göreceği gibi Amerika kazanacaktır.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
O adamlar bu kadar aptal değiller, elindeki en büyük güçlerden birini feda etmeyeceklerdir. Mantık ile davranıyorlar.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
wmaraci

Inchredible Inchredible WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek front-end developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1130
  • Beğeniler 318 / 359
  • Ticaret 15, (%100)
Artık yandex kullanmıyorum .

"En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Yandexi hic birzaman kullanmadim zaten. Yaşasın google

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Onların içinden de bizim gazozların tümünü alıp döken apaçiler çıkar mı acaba?

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

:D güzel anlatıyorsun da gaz olayında atladığın bir husus var. Elektrik olmazsa üretim durur. Batışlar başlar, batışlar yanında işsizliği getirir, bir anda ekonomimiz çöker. Yani iş sadece kömür ve 12 saat elektriksiz kalmakla çözülecek kadar basit değil.

İşler daha da kötü noktalara varmazsa Rusya gazı falan kesmez aksaklıklar ile cezalandırır, diplomasi ile cezalandırır bir çok anlamda zor duruma sokar. Onun yerine senden aldıklarını almayarak daha akıllıca hamleler yapıyor. Biliyor ki bu yaptıklarını bırak savaşa bile girsek Türkiye gazı artık senden almıyorum diyebilecek pozisyonda değil.

El kol sallayarak girip çıktığımız Suriyeye artık adım atamıyor duruma geldik bu yeterince büyük bir ceza yönetim için. Artık cihadçılara ne silah ne insani yardım bir halt gönderemeyiz, dolayısıyla savaş bizim için sonlanmış oldu gibi bişey. Ya Rusya ile savaşı göze alarak devam ederiz ya da kaybedişi kabullenir Rusya ile ilişkileri düzetlmenin yollarını ararız. Nasıl ki Türkiyenin Suriye halkıyla bir sorunu yok tek sorunu yönetimle, Rusyanın da Türkiye halkı ile bir sorunu yok tek sorunu yönetimle ve hayallerini planlarını yıkarak, ekonomik yaptırımlarla içeriden halkı yönetime karşı baskıya zorlayarak yönetimi köşeye sıkıştırmaya çalışacak.

Ekonomik olarak karşılıklı ticaretten onun menfaati rakamsal olarak daha büyük fakat bütçelere oranlarsak onların sakalı bizim kolumuz gibi bir durum var. Ayrıca ruslar savaş durumunda bile batıyla kıyaslanmayacak kadar asil davranmışlardır, karadenizin kuzeyi ve doğu anadoluda yaşayanların ataları dedeleri anlatmışsa iyi bilirler, kimsenin ne malına ne namusuna tek bir alçaklıkları olmamıştır, ufacık bir terbiyesizlik yapan askerlerini bile komutanları idam ile cezalandırmıştır. Amerika gibi dostumuz olacağına Rusya gibi düşmanımız olsun sorun değil. Bu olaylar sayesinde bir çoğumuzun rahatsız olduğu politikalar da sonlanmış oldu işte, başka da hiç bir güç bizi Suriyeden böyle uzaklaştıramazdı, vardır bunda da bir hayır.

BlackLabel BlackLabel Seven's Design Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Havlayan köpek ısırmaz. Rusya şu an için sadece caka yapıyor. İçten içe sıkıntılı olduklarını zaten tüm dünya biliyor. Türkiye ile en fazla 1 hafta ticaret yapmazsın sonra baktın rezerv tükeniyor veya eldeki mallar satılamıyor mecbur yanaşacaksın. Önemli olan şu an için müttefik konumdakilerin vereceği tepki. Haklı olmamıza rağmen NATO üyesi bazı ülkelerden çatlak sesler yükseliyor. Şu an için OBAMA bizden yana tavır sergiliyor ancak seçimlerden sonra yeni gelenin tavrı durumu tersine sonuçlandırabilir. Yani bu yaptığımız içimizde de patlayabilir dışarıda da patlayabilir. Yandex'e gelince bu konuda bir alenen bir etkileşim içine girebileceğini düşünmüyorum. Zaten hali hazırda yeteri kadar enformasyon topluyor bizler hakkında.

Samsun Web Tasarım - Logo Tasarım - Sosyal Medya Yönetimi - Video Kurgu ve Montaj
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al