wmaraci reklam

Fatih Projesi’nde Dağıtılan Tablet ve Bilgilendirme

10 Mesajlar 6.882 Okunma
wmaraci reklam

Berkay Berkay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Wordpress Geliştirici
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)

Yakın zamanda Türk eğitim sistemine çığır açacak bir proje geliştirildi.17 ildeki 52 okulda, 12 bin 800 tablet bilgisayar dağıtılması kararı alındı ve 2. dönem başlangıcında bu tablet bilgisayarlar belirlenen pilot uygulama kapsamında olan okullara dağıtılmaya başlandı.Bu kapsamda yurt genelindeki liseler akıllı tahtalarla donatılacak ve öğrencilerin kendilerine ait tabletleri olacağı söylendi.

Ankara, Balıkesir, Bingöl, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Rize, Samsun, Uşak ve Yozgat olmak üzere 17 ilde 52 okulda uygulanan pilot uygulamada dağıtılan tablet’i sizler için inceledik.Bu tablet’ler akıllı tahta ile birebir bağlantılı ve eğer 20 gün boyunca tablet ile iletişime geçemez ise android tablet kendisini kapatıyor ve birdaha açılmıyor.

Tablet’ler Android 2.3 (Gingerbread) işletim sistemi kullanıyor.Cortex A8 tipi işlemcisi ile 1GHZ’lik bir hıza sahip.IPS LCD Teknolojisi kullanılan (1280×768)px çözünürlükteki 16:9 genişlik, 8,9 inch yükseklik boyutunda 380nit , 5 Nokta Kapasitif Dokunmatik ekran kullanıyor.

Fatih Proje’si kapsamında dağıtılan tablet’lerde 512MB ram bulunuyor ve 32 GB’a kadar MicroSD ile arttırılabilen hafıza seçeneğide mevcut.Ayrıca Bluetooth, Wifi(802.11 b, 802.11 g, 802.11 n),3,5mm jack çıkışı , Dolby Sound Ses Sistemi ve Multi Media Desteği tablet’in özellikleri arasında.

Akıllı tahtalar ile sürekli bağlantı halinde olduğunu yazımızın başında belirtmiştik.Eğer uzun süre Akıllı Tahta ile bağlantı kurulamadığı zaman tablet kendini otomatik olarak kitleyecek ve çalınma,kaybolma gibi durumlarda çalan veya kullanan kişi kaybolduktan 15-20 gün sonra tablet’i kullanamayacak.Bunun için öğrenciler tablet’lerini okullara getirmek zorundalar.

Bu tablet’ler içinde e-kitap olarak ders kitapları yüklü halde öğrencilere teslim ediliyor.Yüklü olarak gelen bu uygulamalar’ın listesi ise şöyle ;

• Adobe Reader

• Breeze9

• EBAMarket

• Flash Player

• Galeri

• GM Müzik

• GM Video

• Hesap

• MEB Kayıt

• Memo

• Müzik

• Saat

• Takvim

• Türkçe Klavye

• Uner Kutuphane

• Z-Kitap

Tablet’ler General Mobile tarafından üretiliyor.Pilot uygulama kapsamında sadece 3 adet okulda 5. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı.Proje kapsamında Lise 1 öğrencilerine ağırlık verileceği söyleniyor.Buda lise çağın’a yaklaşmış öğrenciler için iyi bir haber.Ayrıca tablet kullanımı hakkında dikkat edilmesi gereken konuları bilmeyen öğrenciler’in buradaki yazı‘yı dikkat ile okumasını öneriyoruz.

Ayrıca Proje’nin uygulanacağı İllere göre okul listesi’de şöyle ;

1 – Ankara: Sabahattin Zaim Anadolu Öğretmen Lisesi, Mustafa Azmi Doğan Anadolu Lisesi, Ankara Lisesi, Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi, Hacı Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi, Hasan Ali Yücel Anadolu Öğretmen Lisesi, Sincan İl Genel Meclisi İlköğretim Okulu.

2 – Balıkesir: Rahmi Kula Anadolu Lisesi,

3 – Bingöl: Atatürk Anadolu Lisesi ve İMKB Fatih İlköğretim Okulu,

4 – Diyarbakır: Gaffar Okkan Anadolu Lisesi, Diyarbakır Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi, Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Ziya Gökalp Lisesi.

5 – Erzincan: Erzincan Milli Piyango Anadolu Lisesi,

6 – Erzurum: Şükrüpaşa Anadolu Lisesi ile İbrahim Hakkı Fen Lisesi

7 – Hatay: Dr. Mustafa Gençay Anadolu Lisesi, Hatay Anadolu İmam Hatip Lisesi, Antakya Karlısu Anadolu Öğretmen Lisesi.

8 – İstanbul: Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi, Yedikule Anadolu Lisesi, Dr. Kemal Naci Ekşi Anadolu Lisesi, Kartal Anadolu Lisesi, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi, Mehmet Rauf Lisesi, Özel Esayan Ermeni Lisesi.

9 – İzmir: Selçuk İMKB Anadolu Lisesi, Konak Anadolu Lisesi, Karşıyaka Anadolu İmam Hatip Lisesi, Işılay Saygın Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi.

10 – Karaman: Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi ile TOKİ Anadolu Lisesi.

11 – Kayseri: Kadir Has Anadolu Lisesi ile Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi.

12 – Kocaeli: Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, Gebze Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mimar Sinan Lisesi, Şehit Özcan Kan Anadolu Öğretmen Lisesi.

13 – Mersin: Ayhan Bozpınar Anadolu Lisesi, Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Erdemli İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi, Yahya Akel Fen Lisesi.

14 – Rize: Sosyal Bilimler Lisesi, Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi, TOBB Fen Lisesi.

15 – Samsun: Samsun Anadolu Lisesi, Samsun Milli Piyango Anadolu Lisesi, Garip Zeycan Yıldırım Fen Lisesi.

16 – Uşak: Yaşar Akar İlköğretim Okulu.

17 – Yozgat: Şehitler Fen Lisesi ile Yozgat Anadolu Lisesi.

Kaynak : AndroidMedya
Soner3d brk ATMCgrafik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Soner3d Soner3d Renkler her dili konuşur. Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelance Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 59 / 16
  • Ticaret 3, (%100)
Beni çok yakından ilgilendiren bir konu bu:)

Yakında Adobe Digital Publishing Suite kursuna gideceğim(25 Şubat). Yayınevimizin kitaplarını Digital ortamda kullanılması için Android ve iOS 'a aktaracağım. Umarım başarılı oluruz.

Lakin bu kursu bitirdikten sonra Android işletim sistemli bir tablet almam gerecek. Hangi tableti almalıyım karar veremedim.

Bu konuda bilgisi olanların yardımlarına ihtiyacım var.

Tasarım işleriniz ile ilgili özel mesajla iletişime geçebilirsiniz.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Ya bu kadar da şanssızlık olmaz ki. Okul geçen sene bitti. :D
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Valla gazide oluyorum bu sene son malum staj var çok güzel ya keşke benim zamanımda olsaydı.

wmaraci
wmaraci

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
tüh be keşke lise 2 den başlasalardı :) seneye lise 1 lere verirler sonraki sene 2 lere ben mezun olunca da tüm liselilere :D sbs de böyleydi biz girdik bitti liseye geçtik sbs kalktı :D

HeRaM41 HeRaM41 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 313
  • Beğeniler 17 / 33
  • Ticaret 5, (%100)
Yazın ne olacak kapanınca ne işe yarayacak :)

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)

Soner3d adlı üyeden alıntı

Beni çok yakından ilgilendiren bir konu bu:)

Yakında Adobe Digital Publishing Suite kursuna gideceğim(25 Şubat). Yayınevimizin kitaplarını Digital ortamda kullanılması için Android ve iOS 'a aktaracağım. Umarım başarılı oluruz.

Lakin bu kursu bitirdikten sonra Android işletim sistemli bir tablet almam gerecek. Hangi tableti almalıyım karar veremedim.

Bu konuda bilgisi olanların yardımlarına ihtiyacım var.

Bunun için bütçeniz ve gereksinimleriniz çok önemli boş yere büyük meblağ'lar ödemenize gerek yok satın almadan önce internet ortamında kullanıcı yorumlarını okumanızı ve fiyat araştırması yapmanızı öneririm.

Riza Riza 1337 @ trendyol Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek 1337
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** S**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 1008 / 403
  • Ticaret 21, (%100)
Rom atsak ? :D
USglm

kişi bu mesajı beğendi.

1337

Soner3d Soner3d Renkler her dili konuşur. Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Freelance Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 196
  • Beğeniler 59 / 16
  • Ticaret 3, (%100)

Berkay adlı üyeden alıntı

Bunun için bütçeniz ve gereksinimleriniz çok önemli boş yere büyük meblağ'lar ödemenize gerek yok satın almadan önce internet ortamında kullanıcı yorumlarını okumanızı ve fiyat araştırması yapmanızı öneririm.

Fiyatı önemli değil aslında. Benim için önemli olan cihazın sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması.

Örnek olarak bu cihazı şekil bakımından çok beğendim, lakin güvenemiyorum ileride elimde kalır bozulur v.s

http://www.asus.com.tr/Eee/Eee_Pad/Eee_Pad_Slider_SL101/

Tasarım işleriniz ile ilgili özel mesajla iletişime geçebilirsiniz.

• Üyelik 29.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1863
  • Beğeniler 90 / 335
  • Ticaret 27, (%100)
Beğendiğiniz ürün NVIDIA® Tegra™ 2 işlemciye sahip yani çift çekirdekli android 3.1 sürümünü kullanan bir cihaz.Güzel bir cihaz samsung ürünlerinide incelemenizi tavsiye ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al