wmaraci reklam

Rusya'nın Arabası Lada Türkiye'de Satılacak Mı ? Tartışmaları.

22 Mesajlar 4.202 Okunma
smmexpress

akbas akbas Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Turizm
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 368
  • Beğeniler 174 / 161
  • Ticaret 23, (%100)
"Seve seve " bu tutumlarından vaz gececekler.Tek güçlü maddi bağı biz kaldık.Şuan onlar ile alım satımı en çok yapan biziz.

Kendi bilir ben doğalgazı farklı ülkelerdende alırız kendileri satamaz kimseye verdiği o fiyattan.Sadece doğalgaz bile onlara büyük darbe vurur.

Hadi onu eçtim meyve sebzede bizden gidiyor onu nasıl çözecekler nereden alacaklar ?

wmaraci
reklam

saltuntas saltuntas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek blog yazarlığı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 42 / 391
  • Ticaret 92, (%99)
Rusya'nın yapacağı yaptırımlar bizden çok onları da etkiler. En çok doğal gaz sattıkları ülkelerdeniz. Zaten Suriye ve Ukrayna meselesi yüzünden Avrupa'dan ambargo yemiş durumdalar. Birde bizimle arayı bozup ekonomik bağlantıları keserse kendi topuklarına sıkmış olurlar diye düşünüyorum.

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)

Emrecany adlı üyeden alıntı

Siz zarar eden bir sitenizin domain + hosting masraflarını karşılayıp 10 - 15 yıl açık bırakıyor musunuz ?

zarar ediyor diye elden çıkartıyorsun sonra alan kişi kar ediyor ? algoritmayı düşünüyorumda burda zarar eden satmayıpta yeniden yapılanıp karlı bir şekilde yürütemezmiydi diye sonuç çıkıyor. algoritmayı çalıştırmadığım zamanda senin sonucun çıkıyor. bilmem anlatabildimmi.

telegram: saydekofficial

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)
Alan adam kar ediyor ancak sistem de takır takır çalışıyor aynı şeyi devlet yapacak olsa ne sistem çalışacak ne de kar yapacak yine bir örnek verecek olursak devletin bankası ile özel bankalar gibi birisi nasıl olsa maaşım yatacak diye çalışmıyor diğeri çalışmaz ise maaş alamam diye eşşek gibi çalışıyor

Ek Olarak:

saydek adlı üyeden alıntı

zarar ediyor diye elden çıkartıyorsun sonra alan kişi kar ediyor ? algoritmayı düşünüyorumda burda zarar eden satmayıpta yeniden yapılanıp karlı bir şekilde yürütemezmiydi diye sonuç çıkıyor. algoritmayı çalıştırmadığım zamanda senin sonucun çıkıyor. bilmem anlatabildimmi.

Alan adam kar ediyor ancak sistem de takır takır çalışıyor aynı şeyi devlet yapacak olsa ne sistem çalışacak ne de kar yapacak yine bir örnek verecek olursak devletin bankası ile özel bankalar gibi birisi nasıl olsa maaşım yatacak diye çalışmıyor diğeri çalışmaz ise maaş alamam diye eşşek gibi çalışıyor

wmaraci
wmaraci

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Bu mantıkla hiçbir arabayı alamayız. Bütün ülkelerin geçmişi kötü. Sapla samanı karıştırmak deniyor böyle olaylara. Araba almaya niyetli değilim ama alacak olsam "Yok bu arabayı son olaylardan dolayı almam." demezdim.

www.hakancolak.com

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Ne olursa olsun Türkiye'nin bu arabayı içeriye sokmaması lazım.

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

Emrecany adlı üyeden alıntı

Siz zarar eden bir sitenizin domain + hosting masraflarını karşılayıp 10 - 15 yıl açık bırakıyor musunuz ?

Ben bırakıyorum.

cagdaskorkmaz.com.tr

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
aeSahin Öyle bir imkanımız yok. Yaparsak karşılığında daha büyük yaptırımlarla karşılaşırız. Zaten benim anlayamadığım nokta da devamını getiremeyeceğimiz bir tavrı neden sergiledik. Hükümet düşman değiliz diyor uzun üzgünüm böyle olsun istemezdim diyor, her fırsatta ilişkileri eski noktasına getirebilmek için görüşelim diyorlar buluşma talep ediyorlar. Madem ki bu kadar dosttuk neden uçaklarını düşürdük ? Dost ülke uçağını düşürme de böylesine basit bir sınır ihlali ancak bahane olur, bir sebep olamaz. Yunanlarla aralıksız karşılıklı sınır ihlalleri yaşanıyor kimsenin de uçak düşürdüğü falan yok çünkü gelen ihlal yapan uçağın saldırı amacı taşımadığını herkes biliyor. Yunanistan ki askeri olarak sıkıntılarımız olan düşman sayılacak bir ülkeyken uçaklarını düşürmüyorsak, gerçek anlamda dost olduğumuz aramızda hiç bir pürüz bulunmayan Rusyanın uçağını neye dayanarak hangi amaçla düşürüyoruz ? Mesele sınır ihlali olsa ege denizinin dibi Yunan ve Türk savaş uçaklarıyla dolardı, çoktan savaşa girmiş olurduk.

Çoğumuz duygusal düşünüyoruz da gerçekçi olursak düşmanlık gerektirecek ciddi bir sebep yokken bu pozisyona düşmemiz hoş değil. Rusya Türkiyenin batıya karşı kullandığı bir kozuydu. Ab ile ters düştüğümüzde yahu bizi şu şangay beşlisine alın da kurtulalım falan diyerek batıyı alttan alttan kutup değiştiririz diye tehdit etmiştik. Domatesle don atletle bize mahkum falan da değiller, biz de ona bu yaptırımlara konu şeylerde mahkum değiliz fakat ciddi boyutta zarar edeceğiz. İşin boyutunu da senin söylediğin gibi restine rest pozisyonuna getirmeye kalkarsak, gazın sadece ısınma değil elektriğimizin de yarısını üretmemize yaradığını atlamış oluruz. Evde elektriksiz kalmanın da idare edilebilir tarafı var fakat fabrikalar buna 1 ay dayanamaz bir çoğu batar, ülke ekonomisi çöker. Alternatif yol üretmek hayata geçirmek yıllar sürebilir. Nükleer de zaten Rus gazından kurtulma niyetiyle Rusyaya verilmiş durumda şimdi onu da aksatacaklar ya da durduracaklar. İran ile zaten müttefikler, bu iş büyürse belki onu bile yaptırımlara dahil edebilirler. Rusyanın vermediği gazı İrandan temin edemeyeceğimiz garanti. Daha nice yaptırım malzemesi var adamlarda. Diplomasi ayağı bile önemli bir faktör. Tek başlarına, Esadın devrilişini tüm dünya isterken engellediler güçlerimizi böyle kıyaslayın. 30-40 ülkenin dediği değil de Rusyanın dediği oluyor, onun istemediği şeyler yaşanamıyor.

Yani bu bütün senaryoları aslında hükümette bildiğinden geri vites yapıyor, görüşelim üzgünüz rus uçağı olduğunu bilmiyorduk milliyeti belli olmayan uçak vs. diyor. Tek anlamadığım konu bu sonuçları ölçmeden biçmeden mi uçaklarını düşürdük ? Arkasını getiremeyeceğimiz bir işe bile bile neden girip ülkeyi zor duruma soktuk ? Amerikanın bile karşı karşıya gelmeye çekindiği, uzak durduğu Rusya ile neyimize güvenip ilişkileri bu konuma getiriyoruz ?

Bu işin göründüğü kadar basit olmadığını düşünüyorum. Arkasında başka bir plan olmasa Rusyaya karşı böyle bir hamle yapmazdık.

Muhaliflerin kaybedişiyle beraber Rus operasyonlarını durdurabilmek için Nato ile Rusyayı karşı karşıya getirmeyemi çalıştık ?

Ya da uçağın sistemini kapatıp tanınamaz hale getirerek, sınır ihlali yaparak, uçağın vurulmasını niyetleyerek Rusya mı Türkiyenin Suriyeye adım atamaz hale gelmesini planladı ? Öyle ise emri ben verdim bi daha olsun bi daha vururum gibi ilk gün açıklamaları neden yapıldı, neden olay böylesine sahiplenildi ?

Olayda yaşananlara bakılırsa Nato ile Rusyayı karşı karşıya getirme planı daha olası görünüyor.
HidrolikAdam

kişi bu mesajı beğendi.

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1231
  • Beğeniler 126 / 259
  • Ticaret 22, (%100)

Sen bırakırsında devlet bırakamaz devlet akıllı olmak zorundadır.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Emrecany Tamam

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al