lostyazilim

Wordpress Yorumların görünümü

4 Mesajlar 682 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)
Merhabalar, sitemde yazıma yorumlar geliyor. Yorumlara cevap veriyorum fakat yorumlar ve cevapları çok kötü bir görünüme sahip. Temamı seviyorum değiştirmek istemiyorum. Sadece yorum kısmını nasıl değiştirebilirim yorumların gitmesini istemiyorum Disqus u eklesem mevcut 130 küsür yorumum gider mi?

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com
wmaraci
reklam

PeriAjans PeriAjans WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Tasarım & Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 11
  • Ticaret 3, (%67)
Merhabalar main eğer biraz CSS tasarımdan ve Wordpress kodlarından anıyorsanız yeni bir tasarım giydirmesi yapabilirsiniz "yorumlar" bölümüne bunun için çokça kaynak mevcut fakat kolay olarak şu şekilde olan kaynaklara göz atabilirsiniz :

Kaynak 1-http://www.hgtucel.com/wordpress-yorum-alani-yapimi-detayli/
Kaynak 2-http://www.anarschi.com/wordpress-yorum-bolumu-tasarimi

Bunlar dışında Disqus'u kurar iseniz eski yorumlarınız biryere gitmez , ama aynı yerinde kalırmı onu tam olarak bilmemekteyim.Fakat silinmiyeceğine garanti edebilrim , sonuç itibari ile YORUM ların tutulduğu veritabanını silmiyorsunuz , bu yüzden eski yorumlarınızda bir kayıp yaşamazsınız.

Saygılarımla , Kolay gelsin..

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Yorum olarka bir sürü eklenti mevcut. Wordpress ise comment yazıp arayarak çeşitli eklentileri deneyebilirsin. Şimdi eklenti yerine kod yazarak yap hacı diyenler olursa, aynı işlevi görüyo hocam merak etme de sende (: hepsi sorgu kullanıyor.

Neyse Disqus kullanabilirsin, yorumlarına birşey olma ihtimali yok, aynen görünür.
main

kişi bu mesajı beğendi.

main main trdizin.net - Siteni Ekle Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 231 / 233
  • Ticaret 15, (%100)

PeriAjans adlı üyeden alıntı

Merhabalar main eğer biraz CSS tasarımdan ve Wordpress kodlarından anıyorsanız yeni bir tasarım giydirmesi yapabilirsiniz "yorumlar" bölümüne bunun için çokça kaynak mevcut fakat kolay olarak şu şekilde olan kaynaklara göz atabilirsiniz :

Kaynak 1-http://www.hgtucel.com/wordpress-yorum-alani-yapimi-detayli/
Kaynak 2-http://www.anarschi.com/wordpress-yorum-bolumu-tasarimi

Bunlar dışında Disqus'u kurar iseniz eski yorumlarınız biryere gitmez , ama aynı yerinde kalırmı onu tam olarak bilmemekteyim.Fakat silinmiyeceğine garanti edebilrim , sonuç itibari ile YORUM ların tutulduğu veritabanını silmiyorsunuz , bu yüzden eski yorumlarınızda bir kayıp yaşamazsınız.

Saygılarımla , Kolay gelsin..

hocam az çok css bilgim var. Düzenleme vs yapabilirim, disqus da gitmiyor fakat göstermiyor diye biliyorum. Yorumlar baya önemli. Verdiğiniz kaynakları denemek gerek bir temada, siteyi bakıma alıp kapayıp farklı bir temada bu kaynaklardan alarak denemeliyim en iyisi. Hangisi gözüme hoş gelirse onu yapar onun üstünde düzenlemelere devam ederim :) teşekkür ederim.

Karargaht adlı üyeden alıntı

Yorum olarka bir sürü eklenti mevcut. Wordpress ise comment yazıp arayarak çeşitli eklentileri deneyebilirsin. Şimdi eklenti yerine kod yazarak yap hacı diyenler olursa, aynı işlevi görüyo hocam merak etme de sende (: hepsi sorgu kullanıyor.

Neyse Disqus kullanabilirsin, yorumlarına birşey olma ihtimali yok, aynen görünür.

disqus önceden kullandım fakat biraz kullanıcıları üşendirir mi diye düşünmüyor değilim. Ziyaretçi olarak yaz kısmı var fakat daha çok üyelik üstüne işleyen bir sistemi var gibi,

---------

Birde benim yapmak istediğim şöyle bir durum var. Örneğin kullanıcı yorum attı onay sürecinde. Ben onaylayınca kullanıcıya mail gitsin. Daha sonra diyelim yorumuna cevap verdim mail gitsin.

Mybb Türkçe Destek Forumu >> mybbtr.com
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al