lostyazilim

seo firmasından aldığım seo teklifi =)

17 Mesajlar 2.561 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

zoidlua7 zoidlua7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
selamlar genelde kendi seomu kendim yaparım. araştırırım, yardım isterim, yabancı kaynak okurum vb...

Ama bir kelimede üste çıkamadım üstelik kelime öyle zor ve aşırı rekabet olan bir kelime de değil. bende bir firmadan seo teklifi istemeye karar verdim prosedürleri nasıl falan diye merakta ettim.

Gelen mail ; (ok ile yazılanları ben yazdımç)

1 - Site İçi SEO Analizi --> Kategoriler, başlıklar, etiketler, açıklamaların kontrolü düzenlenmesi.

2 - Anahtar Kelime Tespiti --> kitap mı satıyorsunuz? keywordtool.io ya ''kitap'' yazın alın size anahtar kelime tesbiti.

3 - Anahtar Kelime Uyumlu Sayfa Tespiti --> Eğer kitap satıyorsanız site.com/kitap-satın-al diye bir sayfa olması gerekir bla bla bla

4 - Backlink Analizi --> ahrefs.com'a yazıyorsun site adresini al sana backlink analizi. hangi siteden, hangi kelimeden, ne gelmiş. nereye ne zaman backlink vermişsin, eklenen, çıkan vs.. her türlü olayı analiz ediyor sana.

5 - Webmaster Tools Analizi --> siten wt'ye eklimi, dil, sitemap, robot.txt var mı doğrumu vb...

6 - Mobil Uyumluluk Analizi --> :D (https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/?hl=tr)

7 - Google Hız Testi Analizi --> :D (https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr)

8 - Sosyal Medya Analizleri --> :D facebook sayfanız var mı yok mu, varsa ne paylaşıyorsunuz ona bakıyorlar =)

9 - Kategori ve Ürün İncelemesi --> Ne sattığımı bana tekrar söyleyecekler :S

10 - Sektör ve Rakip Analizi --> aynı şekilde ahrefs.com'da rakiplerinizi aratarak onları da analiz edersiniz zaten.

11 - Rakiplerin Seo Kalite ve Stratejileri --> yine ahrefs.com, majestic.com bu işe yarıyor.

12 - Full Seo Checkup Analizi --> bu ne anlamadım, laf kalabalığı sanırım

Bunun için 200 TL + 2 hafta istiyorlar. Henüz seoya başlamadık, bu yalnızca hazırlık.

Bilmeyenler ve basit kelimeler için ideal bir rakam. Bir kaç maddesi yanızca laf kalabalığı olsa da çok değil.

Esas seo şimdi başlıyor;

Prestijli Haber Tanıtımları --> tanıtım yazısı
Tanıtım Yazıları --> tanıtım yazısı
Sektörel Tanıtımlar --> ve yine tanıtım yazısı

Micro Site Çalışmaları --> (paravan site) kitap mı satıyorsun? örnek kitapkolik.tumblr.com, kitaplarveben.blogspot.com gibi bloglar aç yazı gir ve ardından sitene link ver.

Sözlük Çalışmaları --> sözlük tanıtımı yapıyoruz.
Sosyal Medya Çalışmaları --> sosyal medya da bir şeyler paylaş.
Video Backlink Çalışmaları --> youtube, vimeo vs... video koy. bir kaç hafta sonra videodan link çık.
Rakip Backlink Çalışmaları --> ahresf den bak rakip nereden backlink almış sende al
İçerik İnceleme Çalışmaları --> laf kalabalığı
Site içi ve Site Dışı Yorum Çalışmaları --> yorum backlink al başka sitelerden(analiz ederseniz yorumların direk onaylandığı türkçe ve yabancı siteler var), farklı ip lerden kendi sitene yorum at.

buradan ne çıkarmamız gerekiyor peki? seo firmaları bu yazdıklarıma zaman ayıramayacaklar için var.

nasıl evde ekmek yapmak yerine fırından alıyorsak, seo ya zaman ayıramıyorsak seo firmasından yardım almalıyız.

kaynak: http://htacer.com/kendi-seonuzu-kendiniz-yapin/
aHoruz YasinErgul Karargaht

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

berkakalinn berkakalinn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1723
  • Beğeniler 159 / 334
  • Ticaret 39, (%97)
Faydalı bir yazı olmuş. Bana kalırsa seo firmaları seo hizmetleri değil bilgilerini satıyorlar. Bir konu hakkında ne kadar bilgili olursanız o konu hakkında hizmet verebilirsiniz değil mi ?

Aynı bir matematik öğretmeni gibi :) o konu hakkında bilgisi varsa o konuyu paraya çevirebilir.

Seo'da böyledir. Seo konusunda ne kadar bilginiz varsa o bilgiyi satabilirsiniz veya kullanabilirsiniz.
SonFlex

kişi bu mesajı beğendi.

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Bunları söylemek kolay neticeye ulaşmak zordur. Bilginizi paylaşmanız güzel ama alaycı bir yaklaşımla yapmamanız gerekiyor. Ben bu hizmeti vermeme rağmen herkesin öğrenmesini isterim ama bu üslupla makale yazılmaz.
Engin07 selim01 Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
Teşekkürler hocam kaynak linkini yada konu linkini bana ö.mesaj la atabilirmisiniz suan mobilim daha sonra inceleyecegim

wmaraci
wmaraci

ebubekiragbaba ebubekiragbaba http://ebubekir.org Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1112
  • Beğeniler 202 / 160
  • Ticaret 23, (%100)
Bunların bir çoğu kişi tarafından da rahatlıkla yapılır ancak üşengeçlik yapıyoruz bence genellikle mesela sözlük tanıtımı üyeliğimiz yok çoğu çaylak olarak alıyor sonra normal üye yapıyor bununla uğraşıcağıma alırım sözlük tanıtımı, forum tanıtımı eee bi tanıtım yazısı yazdırayım falan derken para harcamış oluyor zaman ayrılırsa bi çok şey ücretsiz yapılır sadece bazı yerlerden alınan banner ve tanıtım yazılarına para ödenir aslında. Güzel konu teşekkürler.

zoidlua7 zoidlua7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 5 / 14
  • Ticaret 1, (%100)
bakın arkadaşlar BigSEO 'nun yaptığı şey de viral reklamdır. Bilgi patlaması! Bu konu bir harika dostum :)

Ek Olarak: Fatma yolladım ablacım

ishana ishana Su akar yolunu bulur. Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Eğitimci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad İ** N**
  • Mesajlar 352
  • Beğeniler 104 / 107
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konuda arkadaşın üslubu ile ilgili bir şey söyleyemem ama daha bir kaç saat önce forumda mesleğinde SEO yazan birisi nasıl web sayfası yapıyor ve para kazanıyorsun diye özelden mesaj atmıştı. Evde canı sıkılan, sevgilisiyle kavga eden ne bileyim her önüne gelen SEO uzmanı, web master. Bu işi bilenler bile bazen kendilerinden şüphe ediyorlar. Neyse... Herkese hayırlı kazançlar...
burakisci aHoruz Bydogu

kişi bu mesajı beğendi.

Bu devirde en zor erdem insan olmaktır.
Keyifle.Net - Keyfine Göre Takıl

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Tabi dediklerin doğru olabilir ama burada laf ve bilmek önemli değil icraat önemli, bilgisi ve yeteneği olan hodri meydan diyor zaten işin uzmanı olan.
Eğer bunları sende yapabiliyorsan, oo ayıpsın ben istediğim kelimede seni tabiri caizse günümüzde sıkça karşılaştığımız gençlerin lafıyla "popi" olabiliyorsan istediğin kelimede bu işe sen niye girmiyorsun banada 2500 başlangıç için teklif önerdi bi firma. Ha istediğim kelime zor değil ortaya yakın bir kelime ama adamların onu ödesem ilk sıraya çıkartabileceklerine emin miyim evet, bu dediklerinizi bende biliyorum ama şahsen benim sektörümde ahrefs vs. girip siteme gelen backlinkleri takip edip, onları ayıklama yapabilecek zamanım olsa zaten dediğiniz gibi istediğimi başarırım.
Sitem ilk açıldığında ilk 3 ayda neredeyse 10 bin tane gerekli gereksiz ben bir şey yapmadım, sektör gereği tüm dünyada her dilde sitede reklamı geçti siteden %90'ı çöp site Google'ın gözünde onlar backlinkten ayıklanmalı ama yapmıyorum zaman olmadığından, ha çöp möp hit getiriyor bana istediğim gibi ama Seo açısından zarar veriyor site kalitesinden dolayı.

terzi312 terzi312 Wordpress PERFORMANS Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 7 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Bilgi + zamanlarını satıyorlar.
Ailesiyle, sevgilisiyle, arkadaşları ile geçirmesi gereken zamanı bu işlerle uğraşarak tüketiyorlar.

berkakalinn adlı üyeden alıntı

Faydalı bir yazı olmuş. Bana kalırsa seo firmaları seo hizmetleri değil bilgilerini satıyorlar. Bir konu hakkında ne kadar bilgili olursanız o konu hakkında hizmet verebilirsiniz değil mi ?

Aynı bir matematik öğretmeni gibi :) o konu hakkında bilgisi varsa o konuyu paraya çevirebilir.

Seo'da böyledir. Seo konusunda ne kadar bilginiz varsa o bilgiyi satabilirsiniz veya kullanabilirsiniz.
Engin07 BigSEO xFeyz

kişi bu mesajı beğendi.

uzayperformans.com

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
SEO'da checkup'da varmış vay be, Her geçen gün yeni yeni hastalıklar türeyecek.
Doçent doktorlar bu hastalıklara yine şifa aramaya devam edecek.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al